Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / Trendy w makijażu ślubnym 2019: 3 HOT i 3 NOT looki dla Panny Młodej
Makijaż ślubny

Trendy w makijażu ślubnym 2019: 3 HOT i 3 NOT looki dla Panny Młodej

24 maja 2019 —
Trendy w makijażu ślubnym 2019 - hot i not

Wybierając ślubny make-up, musisz być nie tylko na bieżąco z tym, co modne, ale również z tym, co niemodne w danym sezonie.  Zarówno antytrendy, jak i trendy w makijażu ślubnym 2019 potwierdzają, że mamy obecnie czas naturalności – przekonuje nasza ekspertka, makijażystka Magda Atkins. Sprawdź, jakimi stylizacjami warto się teraz inspirować, a których wystrzegać się jak ognia!

ZNAJDŹ MAKIJAŻYSTĘ, KTÓRY STWORZY CI MODNY MAKE-UP NA ŚLUB!

3 HOT trendy w makijażu ślubnym 2019

  1. Makijaże ślubne jak z pokazów mody

Trendy w makijażu ślubnym na 2019 rok inspirowane są lookami ze światowych pokazów mody. Na jakich stylizacjach wzorują się nowoczesne Panny Młode? Obecnie na wybiegach najlepszych projektantów królują makijaże minimalistyczne, świetliste oraz naturalne typu make-up no make-up. W poszukiwaniu inspiracji odsyłamy na pokazy kolekcji ślubnych z Bridal Fashion Week, ale też prezentacje wysokiego krawiectwa haute couture!

  1. Makijaże ślubne z naturalnymi brwiami

Brwi mają być podkreślone, ale naturalnie. Najlepiej jak będą wyczesane żelem do góry. Uwaga: nie rysujemy brwi mocnymi kredkami czy pastami oraz rezygnujemy z makijażu permanentnego oraz henny. Brwi nie powinny dominować nad całością makijażu, a jedynie być jego subtelnym dopełnieniem.

  1. Rozświetlone makijaże ślubne

W tym sezonie pokochamy również rozświetlacze nakładane na łuk Kupidyna, szczyt kości policzkowych i środek nosa. Odchodzimy od ciężkich podkładów matujących, ciężkich pudrów i mocno podkreślanych kości policzkowych bronzerem – w jego miejsce aplikujemy promienny róż.

Poznaj: Błędy w makijażu ślubnym. 11 grzechów głównych Panien Młodych!

3 NOT trendy w makijażu ślubnym 2019

  1. Matowe makijaże ślubne z dużą ilością podkładu

Koniec z nienaturalnie matową skórą, obciążoną mocnym podkładem. Często uważamy, że należy użyć ciężkiego podkładu żeby makijaż utrzymał się całą noc. Lepiej punktowo zaaplikować korektor, całą twarz pokryć delikatnym, rozświetlonym podkładem, a na końcu utrwalić sprayem .

  1. Kolorowe makijaże ślubne

Wielobarwne cienie na oczach, kolorowe tusze, kreski w mocnych barwach to nie to, co chcemy widzieć u Panien Młodych. Takie tęczowe eksperymenty odbierają ślubnej stylizacji świeżości i klasy. Niezawodne kolory na tę okazję to beże, pastele, biele i odcienie metaliczne.

  1. Makijaże ślubne z ciemnymi ustami

Mocne bordowe, wiśniowe czy inne ciemne pomadki sprawiają, że makijaż ślubny wygląda zbyt drapieżnie i ciężko. Look Panny Młodej powinien prezentować się lekkością i delikatnością, nawet przy ciemniejszych typach urody i wyrazistych stylizacjach.

Sprawdź: Kim Kardashian stworzyła ślubną kolekcję do makijażu

Trendy w makijażu ślubnym 2019 premiują naturalność, lekkość i subtelność. Jako przyszła Panna Młoda pamiętaj również, że te trzy wymienione walory doskonale sprawdzają się niezależnie od zmieniających się trendów i sezonów. Kieruj się zasadą Coco Chanel, że „mniej znaczy więcej” oraz podkreślaj, a nie zakrywaj, swoje naturalne piękno – oto ponadczasowy przepis na idealny makijaż ślubny!

Magda Atkins
Magda Atkins

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Magda Atkins
Napisane przez

Magda Atkins

magdaatkins@hotmail.com

Magda Atkins - makijażystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowanie sztuką wizażu pochodzi z inspiracji malarstwem, dlatego każdą twarz traktuje jako czyste płótno, na którym należy namalować piękny obraz. Przez 10 lat przebywała w Londynie, gdzie ukończyła Akademie Wizażu w Westminster College. Przez wiele lat pracowała w światowej mekce sztuki i mody Harrods. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi gwiazdami świata mody i filmu. Od kilku lat przebywa w Polsce pracując, dla najlepszych magazynów mody, agencji reklamowych i fotograficznych.