Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Zabiegi upiększające / Jak pielęgnować zęby, żeby w dniu ślubu cieszyć się pięknym uśmiechem?
Zabiegi upiększające

Jak pielęgnować zęby, żeby w dniu ślubu cieszyć się pięknym uśmiechem?

5 lipca 2019 —
Elgydium

Nawet najmodniejsze stylizacje ślubne na nic się nie zdadzą jeżeli w dniu ślubu zaniedbacie zęby. Krok pierwszy to wizyta u stomatologa, który zadba o zdrowie jamy ustnej. Krok drugi to codzienna pielęgnacja we właściwy sposób i przy pomocy niezawodnych produktów. Krok trzeci to już kosmetyka – błyszczące białe zęby to doskonała kropka nad „i”, która będzie idealnie współgrać z bielą sukni ślubnej Panny Młodej i koszuli Pana Młodego.

Jak i czym zaplanować skuteczną pielęgnację – podpowiadają eksperci Elgydium, producenta specjalistycznych past i akcesoriów do zębów. Teraz możecie w domowym zaciszu zadbać o swoje zęby tak profesjonalnie jak w gabinecie stomatologicznym!

Pasta do zębów przeciw przebarwieniom Elgydium

Cykliczne usuwanie kamienia i przebarwień to pielęgnacyjny niezbędnik, o którym nie możemy zapominać. Co 3-4 miesiące warto umówić się na wizytę do dentysty lub higienisty, ale równie ważna jest codzienna profilaktyka. W tym celu warto mieć pod ręką pastę do zębów przeciw przebarwieniom, która usunie nawet trudne zanieczyszczenia spowodowane piciem kawy, herbaty, czerwonego wina i paleniem tytoniu, a powierzchnia zębów staje się gładka i lśniąca.

Elgydium Brillance & Care usuwa przebarwienia szkliwa trudne do usunięcia przy pomocy standardowych past. W swoim składzie posiada:

  • fluorinol 1350 ppm F (aminofluorek II generacji), który pobudza proces remineralizacji szkliwa
  • krzemionkę mineralną 22% o właściwościach oczyszczających
  • krzemionkę bambusową 22% o właściwościach polerujących.

Pastę należy stosować 2 razy w tygodniu, po posiłku, zamiast tradycyjnej pasty. Może być również używana po profesjonalnym zabiegu piaskowania. Miętowy smak zapewnia uczucie świeżości po szczotkowaniu. Pasta ta pieni się w małym stopniu, aby wzmocnić efekt doczyszczający i polerujący.

Pasta przeciw przebarwieniom Elgydium

Pasta Elgydium Wybielająca

Dla bielszych i lśniących zębów warto też sięgnąć po pastę wybielającą. Elgydium Wybielająca zapewnia podwójne działanie: poleruje bez działania ścierającego i głęboko oczyszcza szkliwo zębów. W jej skład wchodzi:

  • chlorheksydyny 0,004%, która redukuje płytkę nazębną
  • wodorowęglanu sodu 10%, który głęboko oczyszcza szkliwo
  • porostu islandzkiego, który poleruje szkliwo zębów bez działania ścierającego.

Dzięki zastosowaniu 4 razy mniejszych niż w standardowych pastach wodorowęglanów, pasta wybielająca Elgydium, dociera do najwęższych szczelin szkliwa, nie osłabia go i może być bezpiecznie stosowana bez przerwy. Zaleca się codzienne stosowanie, ale również po profesjonalnych zabiegach wybielania czy usuwania kamienia nazębnego (przedłuża tym samym ich efekt).

Pasta stosowana regularnie usuwa przebarwienia szkliwa spowodowane piciem kawy, herbaty, czerwonego wina czy paleniem tytoniu. U ponad 90% stosujących obserwuje się szybką i trwałą skuteczność działania*.

Pasta wybielająca Elgydium

W celu podtrzymania efektów doczyszczających pasty przeciw przebarwieniom Elgydium Brilliance & Care, można stosować naprzemiennie z pastą Elgydium Wybielającą.

Produkty marki Elgydium dostępne są w aptekach i wybranych gabinetach stomatologicznych.

Aby w dniu ślubu cieszyć się pięknym uśmiechem, eksperci Elgydium polecają regularne stosowanie past przeciw przebarwieniom i wybielających co najmniej miesiąc przed uroczystością. Zaplanujcie wizytę u stomatologa, a w domu koniecznie wyposażcie się w niezawodne pasty aby być pewnym, że w tym najważniejszym dniu zaprezentujecie się perfekcyjnie od stóp do głów!

* Badanie satysfakcji klienta przeprowadzone na 52 badanych przez 28 dni, przy stosowaniu pasty 3 razy dziennie (odsetek badanych, którzy ocenili produkt na powyżej 5)

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany Elgydium

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.