Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Zabiegi upiększające / Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 20, 30, 40, 50, 60 i 70+
Zabiegi upiększające

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 20, 30, 40, 50, 60 i 70+

10 czerwca 2019 —
Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 40+

Dzisiaj Panny Młode to nie tylko 20-latki o niemal perfekcyjnej cerze. A nawet jeżeli, to mamy jeszcze swoim gronie ważne osoby, jak Mamy, Babcie czy Druhny, które również chcą przed ślubem bliskiej osoby prezentować się nienagannie. Moda jest ważna, ale nawet najlepsza stylizacja nie da zamierzonego efektu, jeżeli zaniedbamy urodę. Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 20+, 30+, 40+, 50+, 60+ i 70+? Podpowiadamy wraz z ekspertem Baltiqa Day Spa w Hotelu Scandic!

Z Wedding.pl zadbasz o urodę kompleksowo!
Wypełnij krótkie zlecenia, a my wyślemy Ci listę najlepszych ekspertów:

Pielęgnacja twarzy przed ślubem – radzi kosmetolog Baltiqa Day Spa w Hotelu Scandic:

Jeżeli chcemy, aby w dniu ślubu nasza cera była piękna, świeża i zdrowa, zalecam przyjść do gabinetu minimum 2 miesiące wcześniej na bezpłatną konsultację z kosmetologiem. Specjalista oceni wtedy stan cery, ustali jaki zabieg będzie najbardziej korzystny oraz jak często warto go powtarzać. W zależności od tego, czy chcemy zachować efekt na dłużej, czy potrzebny jest nam określony rezultat tylko na ten jeden ważny dzień, każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Obecnie dostępne są zabiegi, które pozwolą nam osiągnąć szybki, ale krótkotrwały skutek, ale są też takie które powtórzymy, a piękną cerą będziemy się cieszyć przez długi czas. Polecam dbać o swoją cerę regularnie, niezależnie od okazji, ale mam świadomość, że ślub to jedyna taka okazja, dlatego ze szczególną uwagą doradzę Wam, jak pielęgnować twarz przed ślubem w każdym wieku!

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 20+

Zabieg: 10-etapowy

Opis zabiegu: Wasza skóra nie potrzebuje jeszcze inwazyjnych i mocnych liftigujących zabiegów, ale warto ją odpowiednio pielęgnować , by po latach cieszyć się nadal piękną cerą. Najważniejsze to nawilżać i chronić przed słońcem.

Podczas zabiegu 10-etapowego skupiamy się przede wszystkim na odpowiednim nawilżeniu, dogłębnym złuszczaniu i oczyszczeniu cery z zaskórników oraz odżywieniu skóry. Aplikacja maski i wysokoskoncentrowanego serum długotrwale nawilży, wzmocni barierę ochronną. Zabieg umożliwi również lepsze wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych stosowanych na co dzień kosmetyków. Efekt to przede wszystkim czysta, zdrowa i promienna cera.

Kiedy wykonać? Ostatni zabieg należy wykonać tydzień przed ważną uroczystością. Jeżeli kosmetolog zaleci serię zabiegów, wówczas odstęp pomiędzy wizytami powinien wynosić około 10 dni.

 Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 20+

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 30+

Zabieg: BB GLOW

Opis zabiegu: W tym wieku borykamy się z różnymi problemami, jak zmarszczki mimiczne, czy wynikające z początkowego procesu starzenia się, nierówny koloryt, przebarwienia, szarość skóry, zmęczenie, rozszerzone pory czy przedwczesne wiotczenie skóry. Na wyżej wymienione kłopoty skórne odpowiedzią jest zabieg BB GLOW, czyli wstrzyknięcie specjalnym kartriżdżem z mikroigłami preparatu ze składnikami odżywczymi w celu wyeliminowania powstałych problemów.

Mikronakłuwanie przywraca elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, usuwa niedoskonałości, a zawarty w serum pigment rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Twoja skóra nie potrzebuje już fluidu, a niedoskonałości znikają.

Kiedy wykonać? Efekt „fluidu” utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Zalecana jest seria zabiegu, ale już po pierwszej wizycie nasze problemy skórne są zdecydowanie mniejsze. Wykonaj zabieg minimum 7 dni przed planowanym wydarzeniem.

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 40 +

Zabieg: Mezoterapia bezigłowa

Opis zabiegu: W tym wieku skóra twarzy jest już bardzo wiotka, a zmarszczki głębokie znacznie widoczne, zaczynają opadać mięśnie, przez co twarz traci owal. Mezoterapia bezigłowa pozwoli na skuteczne spowolnienie procesu starzenia się skóry. Pod wpływem działania krótkich impulsów napięcia elektrycznego w skórze otwierają się niewielkie kanaliki, przez które substancje czynne mogą przedostać się do głębszych warstw skóry. Celem zabiegu jest odmłodzenie i rewitalizacja cery, spłycenie zmarszczek, dogłębne nawilżenie i dotlenienie skóry, wyraźne rozświetlenie, likwidacja obrzęków i zasinień pod oczami, poprawa gęstości i elastyczności skóry, poprawa owalu twarzy.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny i przyjemny.

Kiedy wykonać? Zalecana jest seria od 4 do 6 spotkań z 2-tygodniowym odstępem pomiędzy zabiegami. Ostatnia wizyta powinna odbyć się tydzień przed uroczystością.

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 40+

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 50 +

Zabieg: Fale radiowe

Opis zabiegu: Radiofrekwencja należy do jednego z najlepszych zabiegów bez zastosowania iniekcji. Ze względu na swoje działanie, często określana jest jako „nieoperacyjny lifting”. Jednocześnie oddziałuje na naskórek oraz głębokie warstwy skóry. Zapewnia istotną poprawę jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała. Celem fal radiowych jest podwyższenie temperatury skóry właściwej i podgrzanie włókien kolagenowych do temperatury 45 stopni Celsjusza, dzięki czemu szybciej się regenerują. Zwiększona zostaje również produkcja kolagenu.  Zabieg jest nieinwazyjny, nie powoduje skutków ubocznych, jest także bezbolesny.

Poprawia się owal twarzy i linia podbródka. Przywracana zostaje jędrność i elastyczność skóry, uniesione zostają opadające powieki, następuje spłycenie zmarszczek. Zmniejsza się ilość przebarwień i blizn. Łagodzone są stany zapalne skóry. Cera staje się bardziej odporna, mięśnie twarzy zostają odprężone, następuje także poprawa krążenia krwi. Nasza skóra będzie skutecznie odmłodzona!

Kiedy wykonać? Rezultaty zabiegu są widoczne po około 3-5 tygodniach. Zalecana jest seria w zależności od procesów starzenia.

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 50+

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 60 +

Zabieg: Mezoterapia igłowa

Opis zabiegu: Kiedy przekroczymy pewien wiek, zaczynamy zastanawiać się jak zapobiec negatywnym skutkom upływających lat. Zmarszczki, bruzdy, opadające rysy twarzy to wszystko dotyczy dojrzałej skóry. Rozwiązaniem tych problemów będzie mezoterapia igłowa. Zabieg przynosi niebywałe efekty dzięki składnikom aktywnym, które wprowadzane są bezpośrednio do głębszych warstw skóry, za pomocą niewielkiej igły. Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg miejscowy polegający na zaaplikowaniu do skóry właściwej preparatów rewitalizujących, witaminowych lub leków przy pomocy drobnych i gęstych nakłuć. Nakłuwanie pozwala zredukować wiele niepożądanych cech skóry, a jej efekt to ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek, blizn, nawilżenie i redukcja przebarwień skóry, pobudzenie produkcji kolagenu, a także elastyny.

Kiedy wykonać? Każdy zabieg zmienia skórę na lepsze. Chcąc uzyskać spektakularny efekt, warto wykonać zabieg w serii.

 Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 60+

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 70 +

Zabieg: Diamentowy Stelaż

Opis zabiegu:

Jeżeli potrzebujemy natychmiastowego wygładzenia zmarszczek, podniesionego owalu twarzy, a także wymodelowania oraz rozświetlenia, odpowiedzią jest zabieg Diamentowy Stelaż. Aplikacja specjalnie przygotowanych składników aktywnych, maski ze złotem, kolagenem i płatem gipsowym przynosi genialne efekty. Dzięki aplikacji serum z pyłem meteorytu, dodamy skórze blasku. To idealny zabieg bankietowy i śwetna alternatywa dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej!

Kiedy wykonać? Dzień wcześniej lub tuż przed uroczystością. Polecany również w serii.

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać przed ślubem w wieku 70+

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.