Bukiet ślubny na wesele w lipcu. Jak wybrać ten najpiękniejszy?

Bukiet ślubny na wesele w lipcu. Co znajdziemy w kwiaciarniach i… na łąkach

Ula Jaworek
bukiet ślubny na wesele w lipcu - zdjecie 3

Kwiaty do bukietu ślubnego można wybrać tak, by ich kolor i gatunek symbolicznie coś wyrażały lub podkreślały urodę i osobowość panny młodej. Warto też jednak wziąć pod uwagę ich sezonowość, zwłaszcza w lecie. Dlaczego? Piszemy o tym niżej, podpowiadając zarazem, jakie kwiaty sprawdzą się najlepiej, jeśli chodzi o bukiet ślubny na wesele w lipcu.

ZAMÓW SWÓJ BUKIET ŚLUBNY!

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto postawić na kwiaty typowe dla danego sezonu, z pewnością jest ich cena. Co prawda gdy uprzemy się, aby bukiet ślubny na wesele w lipcu koniecznie zawierał tulipany, za odpowiednio wysoką cenę będziemy w stanie to osiągnąć. Przeznaczając te same pieniądze na kwiaty lipcowe, kupimy ich jednak znacznie więcej. A to pozwoli wykorzystać je również do spójnej stylistycznie dekoracji kościoła, sali weselnej czy samochodu młodej pary.

Kwiaty z pola i łąki

Niektóre kwiaty, np. róże, potrafią kosztować w sezonie nawet o kilkaset procent mniej niż poza nim. Wynika to z większej ich dostępności. Pewne gatunki natomiast pojawiają się wyłącznie w konkretnych miesiącach roku i kiedy indziej ich nie uświadczymy. Dotyczy to zwłaszcza kwiatów polnych, do których zaliczają się chabry, maki, słoneczniki, stokrotki czy lawenda. Stworzony z nich bukiet ślubny na wesele w lipcu będzie prezentował się rewelacyjnie zwłaszcza w stylizacji romantycznej, rustykalnej czy boho.

bukiet ślubny na wesele w lipcu - zdjęcie 3

Wytrzymały bukiet ślubny na wesele w lipcu

Panny młode, które wychodzą za mąż w tym najbardziej słonecznym miesiącu roku, mają wiele szczęścia. W kwiaciarniach dostępnych jest wówczas najwięcej gatunków, a ich paleta barw jest też wtedy najszersza. Nie wolno jednak zapomnieć, że lipiec to też czas największych upałów. Warto więc spośród całego mnóstwa możliwości wybrać kwiaty, które dobrze znoszą wysokie temperatury i niską wilgotność powietrza. Powinny przecież prezentować się pięknie przez cały dzień ślubu, a także podczas ciągnącego się w noc wesela. Najbardziej wytrzymałe kwiaty w tym kontekście to:

  • róże – zwłaszcza te ogrodowe, których prawdziwy wysyp następuje właśnie w lipcu;
  • kalie – ich wielkie, dostojne płatki na pewno nie opadną tak łatwo pod wpływem gorąca;
  • dalie – nazwa podobna, ale płatki znacznie drobniejsze; mimo to kwiat ten przetrwa spokojnie nawet kilka dni;
  • storczyki, eustomy – pochodzą z tropików, więc w letni upał sprawdzą się w sam raz;
  • jaśminy – zwłaszcza jeśli marzy nam się kaskadowy bukiet ślubny;
  • liście eukaliptusa, sukulenty – hit ostatnich sezonów; to co prawda nie kwiaty, ale mogą stanowić bardzo oryginalną ozdobę, a przy tym skwar im niestraszny!

Polecamy: Bukiet ślubny z eustomą – inspiracje na 2019

ZAMÓW SWÓJ BUKIET ŚLUBNY!

bukiet ślubny na wesele w lipcu - zdjęcie 2

Inne lipcowe gatunki kwiatów

Wymienione wyżej gatunki należą do najbardziej wytrzymałych, jednak zasadniczo wszystkie te, które pojawiają się w lipcu, z natury dobrze znoszą letnie warunki pogodowe. Poza tym pięknie podkreślają atmosferę tej właśnie pory roku. Nie bójmy się więc wybierać też spośród takich kwiatów jak: mieczyki (inaczej: gladiole), piwonie, hortensje, gardenie, gipsówka, ostróżka, alstromerie, lewkonie, lwie paszcze, astry, goździki, lilie, irysy, frezje, cynie, floksy, kosmosy, margerytki, gerbery czy rudbekie.

Bukiet ślubny na wesele w lipcu – fachowa pomoc

Być może nie wszystkie te nazwy przywołują w pamięci obraz konkretnych roślin. Być może też nie wiemy, jak nazywają się zobaczone w internecie kwiaty, a chcemy, by ozdobiły nasz bukiet ślubny na wesele w lipcu. W takiej sytuacji nie wahajmy się skorzystać z pomocy doświadczonego florysty. Taka osoba podpowie też, jakimi kwiatami sezonowymi zastąpić te z upatrzonej w sieci wiązanki, tak by osiągnąć podobny efekt bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Przeczytaj także: Bukiety ślubne z efektem ombre

bukiet ślubny na wesele w lipcu - zdjęcie 4

ZAMÓW SWÓJ BUKIET ŚLUBNY!

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.

Polecani usługodawcy