Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach

eukaliptus dekoracje

W ostatnich sezonach ślubne i weselne dekoracje wyróżniają się dużą ilością zieleni. Pary Młode rezygnują z całego wachlarza kolorów na rzecz jednej, konkretnej barwy (np. różu lub bieli) z dodatkiem bujnej roślinności. Wśród niej prym wiedzie eukaliptus, nierzadko wykorzystywany jako motyw przewodni wesela.

Roślina niezwykle plastyczna, wytrzymała i przede wszystkim piękna. Jej zastosowań nie ma końca, również dzięki temu, że w ślubnym przemyśle kwiatowym korzysta się z aż trzech jej odmian: silver dollar, baby blue i seeded. Silver dollar to odmiana, którą charakteryzuje szary odcień i okrągłe liście. Elastyczna gałązka pozwala na uformowanie dowolnego kształtu. Z plastycznością jest podobnie w przypadku odmiany seeded, jednak ta jest już nieco bardziej zielona, a jej liście są podłużne. Baby blue ma dość sztywne gałązki i symetrycznie, blisko siebie osadzone liście.

Gdzie dostać eukaliptus i jak go stylizować? Zapytajcie specjalistów, wybierając najlepszych florystów i stylistów w swojej okolicy – wystarczy, że uzupełnicie krótki formularz skierowany do dekoratorni!

SPRAWDŹ NAJLEPSZE FIRMY DEKORATORSKIE W TWOJEJ OKOLICY!

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – bukiety

Zieleń w bukietach i dekoracjach jest niezwykle popularna. Jedną z jej zalet jest cena, która jest zdecydowanie niższa od cen normalnych kwiatów. Pozwala nam na “uzupełnienie” kompozycji lub ich powiększenie nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu. Eukaliptus w bukietach jest bardzo lubiany, dlatego na pierwszy rzut kilka inspiracji z eukaliptusem w formie dodatku do wiązanek oraz dla bardziej oryginalnych PM bukiety z samej zieleni.

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – wianki

Ze względu na dużą plastyczność i trwałość eukaliptus świetnie nadaje się do fryzur ślubnych z wiankiem. Wianek może być w całości wykonany z zieleni lub może tworzyć podstawę uzupełnioną monochromatycznymi ub kolorowymi kwiatami.

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – butonierki

Bardzo wdzięczne, drobne kompozycje umieszczane w lewej klapie marynarki cieszą się popularnością wśród romantyków. Eukaliptus w butonierce jest idealnym dopełnieniem, wystarczy kilka listków, żeby współgrał z bukietem Panny Młodej. (Dla ciekawskich: tego typu bukieciki mocuje się drucikiem florystycznym na specjalnej plastikowej przypince w kształcie litery T.)

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – girlandy i inne

Tak jak wspomniałam na początku eukaliptus ma milion przeróżnych zastosowań i wszystko zależy od tego gdzie Was poniesie wyobraźnia. Możecie wykorzystać go do stworzenia girlandy, dekoracji materiałów, altan, pergoli, żyrandoli, ścian, wejścia do sali, tablicy gości…

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – krzesła

Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Świetnym pomysłem (np. do kościoła lub ślubu plenerowego) jest udekorowanie krzeseł Pary Młodej i świadków. Eukaliptusem można również udekorować boki krzeseł lub ławek.

Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach – dekoracje stołów

Dotarliśmy do punktu kulminacyjnego! Dekoracje stołów to jedna z pierwszych rzeczy, o których myślimy przygotowując weselne dekoracje. To one przede wszystkim wywołują “efekt wow” i towarzyszą gościom podczas obiadu czy kolacji. Warto zadbać o to, aby były starannie wykonane. Tak jak przy reszcie propozycje tutaj również eukaliptus może grać główną rolę lub być dodatkiem.

Eukaliptus – przydatne informacje

Eukaliptus jest rośliną, która powinna być bez większych problemów dostępna przez cały rok. Ma delikatny, nieinwazyjny zapach. Jeśli nie możecie go odnaleźć w swojej kwiaciarni warto wybrać się na najbliższą giełdę kwiatową, tam nie powinno być problemu. Jest trwały, powinien swobodnie przetrwać całe wesele.