Nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice ? TOP 22 sale weselne
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Miejsce na ślub i wesele / Nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice: TOP 22 sale weselne
Miejsce na ślub i wesele

Nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice: TOP 22 sale weselne

Ewelina Dac
nietypowe miejsce na wesele Warszawa

Interesuje Was nietypowe miejsce na wesele w Warszawie i okolicach? Lepiej nie mogliście trafić! Mam dla Was sale weselne, które zachwycają niesztampowym stylem, niezwykłą lokalizacją i sekretnym przepisem na wesele marzeń. Odkryjcie je teraz!

Spis treści:

 • Czym charakteryzuje się nietypowe miejsce na wesele w Warszawie?
 • Gdzie i jak znaleźć nietypowe sale weselne – Warszawa i okolice?
 • Ranking “Najlepsze nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice”
 • Prezentacja wyróżnionych miejsc: TOP najlepsze sale weselne Warszawa i okolice
Znajdź swoje wymarzone miejsce na wesele w okolicach Warszawy

Nietypowe miejsce na wesele, czyli jakie?

Nietypowe, oryginalne, wyjątkowe. Dla każdego z nas definicje tych słów znaczą co innego. Dla jednej pary młodej hasło „nietypowe miejsce na wesele w okolicach Warszawy” będzie oznaczać industrialny lokal w sercu stolicy. 

nietypowe miejsce na ślub Warszawa

Industrialna sala weselne w Warszawie: Praga Centrum

Dla innych narzeczonych będzie to romantyczna sala weselna w rustykalnym stylu pod Warszawą – jednocześnie w dobrej lokalizacji, ale i nieco z dala od zgiełku metropolii. Dla jednych z nas liczy się niesztampowa architektura, dla innych bardzo charakterystyczny motyw przewodni, a dla jeszcze kolejnych nietradycyjne podejście do organizacji ślubu i wesela.

Na początku drogi musicie odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co oznacza dla nas nietypowe miejsce na wesele?”. Możecie sobie wypisać kilka priorytetów i najważniejszych cech idealnego obiektu, aby właśnie nimi kierować się przeglądając oferty sal weselnych.

sale weselne Warszawa i okolice

Nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice: Julinek

Niezależnie od Waszej definicji, jedno jest pewne: jeśli rozważacie  „nietypowe sale weselne Warszawa i okolice” – to szukacie wyjątkowego miejsca, które przyprawi Was o szybsze bicia serca, a gości zaprosi tam, gdzie jeszcze nigdy nie byli. 

Gotowi na najważniejsze weselne poszukiwania? Pozwólcie sobie na nutkę szaleństwa i dajcie się zaskoczyć tym, co jeszcze nieodkryte!

Wskazówka: Poszukiwania idealnej sali weselnej to pierwszy (i najważniejszy!) krok w organizacji ślubu. W tym zadaniu i dalszym planowaniu pomoże Wam organizer par młodych Wedding.pl.

rustykalne wesele Warszawa

Rustykalne wesele: Gajówka Obręb – Rustykalna Sala Weselna

 

Nietypowe miejsce na wesele w Warszawie i okolicach – jak je znaleźć?

Jeśli interesują Was nietypowe sale weselne w Warszawie i okolicach, lepszej lokalizacji na poszukiwania nie mogliście sobie wybrać. Stolica jest w końcu synonimem wysokiej jakości i dużych możliwości. To samo tyczy się tematu ślubu.

W Warszawie nie tylko znajdziecie topowe salony ślubne, najbardziej rozchwytywanych fotografów i najlepszych w kraju DJ-ów, ale również zorganizujecie swoje wesele w najbardziej luksusowym, nowoczesnym lub oryginalnym miejscu. To tu jest największa konkurencja i obiekty, których właściciele prześcigają się między sobą, czym przyciągnąć, zaskoczyć i przekonać nowych klientów.

sala weselna Warszawa

Nietypowe sale weselne Warszawa i okolice: Reduta Banku Polskiego

Jak w gąszczu propozycji znaleźć to wymarzone, „nietypowe miejsce na wesele”? Dzisiaj możecie to zrobić bez wychodzenia z domu i za pomocą kilku kliknięć myszką. Wystarczy, że przejdziecie do wyszukiwarki „Sale weselne Warszawa i okolice” na Wedding.pl. 

Na tej dedykowanej stronie możecie filtrować swoje oczekiwania, aby jeszcze lepiej dopasować pod siebie wyniki wyszukiwania. Określcie typ obiektu (np. sala bankietowa, restauracja, hotel), styl sali (np. rustykalny, boho, glamour), ceny (do 200 zł, 200-250 zł, 250 zł i więcej) oraz dodatkowe informacje i udogodnienia (np. dekoracje, parking, ogród, noclegi).

wesele Warszawa

Nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice: Forteca Kręgliccy

Przejrzyjcie interesujące Was nietypowe miejsca na wesele w Warszawie i okolicach (w wizytówce obiektu znajdziecie m.in. opis, zdjęcia i filmy, oferty i cenniki, opinie par młodych) i skontaktujcie się z wybranymi lokalami poprzez wygodny komunikator, dostępny na każdej wizytówce obiektu, ale też w Waszym organizerze ślubnym.

Wyjątkowe, oryginalne, zjawiskowe, zapierające dech w piersiach?

Nietypowe miejsce na wesele Warszawa

nietypowe sale weselne Warszawa

Oryginalne wesele Warszawa: Praga Centrum

 

Nietypowe sale weselne Warszawa i okolice [ranking]

Od teorii do praktyki! Które sale weselne zasługują na wyróżnienie „Najlepsze nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice”? Przemierzyłam ślubną mapę stolicy wzdłuż i wszerz – i oto oni: poznajcie naszą TOP 22-kę:

 1. Praga Centrum (Warszawa, Praga Północ)
 2. Forteca Kręgliccy (Warszawa, Śródmieście)
 3. Reduta Banku Polskiego (Warszawa, Śródmieście)
 4. Pałac Zdunowo (Załuski, 35 km pod Warszawą)
 5. Ogród Babette (Rusiec, 17 km pod Warszawą)
 6. MOKOTO (Warszawa, Mokotów)
 7. Oranżeria Reforma Better Together (Warszawa, Augustówka)
 8. Julinek (Julinek, 30 km pod Warszawą)
 9. Gajówka Obręb – Rustykalna Sala Weselna (Góra Kalwaria, 28 km pod Warszawą)
 10. Spichlerz Villa Julianna (Julianów, 6 km pod Warszawą)
 11. Villa Omnia (Trębki Nowe, 31 km pod Warszawą)
 12. Pałac Rozalin (Rozalin, 20 km pod Warszawą)
 13. Pół na Pół (Warszawa, Mokotów)
 14. Fest Port Czerniakowski (Warszawa, Ujazdów)
 15. Bartoszówka (Bartoszówka, 32 km pod Warszawą)
 16. Mille Vigiani Syta 93 (Warszawa, Wilanów)
 17. Pałac Lasotów (Zielonki Parcele, 6 km pod Warszawą)
 18. Klub Mila (Zegrzynek, 30 km pod Warszawą)
 19. Warsaw Polo Club (Jaroszowa Wola, 30 km pod Warszawą)
 20. Restauracja Kuźnia Kulturalna (Warszawa, Wilanów)
 21. Restauracja First Warsaw Golf (Jabłonna, 9 km pod Warszawą)
 22. Restauracja Portowa (Warszawa, Saska Kępa)

Nadal szukacie nietypowego miejsca na swoje rustykalne wesele czy przyjęcie w stylu boho? Zajrzyjcie do naszego katalogu >>> Sale weselne Warszawa i okolice.

styl boho wesele Warszawa

Nietypowe miejsce na ślub Warszawa i okolice: Sala weselna Gajówka Obręb

 

Najlepsze nietypowe miejsce na wesele Warszawa i okolice

Industrialna fabryka, forteca z fosą, toskański spichlerz, cyrkowa arena, rustykalna stodoła, boho oranżeria… Odkryjcie super moce tych wyjątkowych miejsc i wybierzcie faworyta na swoje oryginalne wesele!

Praga Centrum

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: połączenie estetyki loftu z zabytkową, przedwojenną architekturą, industrialny, surowy charakter, eklektyczny wystrój, wysokie sklepienia i duże okna, starą czerwoną cegłę, trzy przestrzenie do organizacji przyjęć, unikatową lokalizację, klimatyczny ogród, specjalizację w nowoczesnych imprezach i najlepszych w mieście koncertach.

Liczba gości: 160 miejsc siedzących

Ceny: 160-300 zł

Adres: ul. Szwedzka 2/4, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Praga Centrum

 

Forteca Kręgliccy

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: zabytkową, ceglaną budowlę otoczoną fosą, wejście przez most, tajemniczą scenerię, komnaty i pomieszczenia podziemne do dyspozycji gości, powierzchnię 1237 m, organizację przyjęcia nawet do 600 osób, usytuowanie przy Cytadeli Warszawskiej, blisko Starego Miasta, naprzeciwko Wisły.

Liczba gości: do 600

Ceny: na życzenie (ustalane indywidualnie) → zapytaj o ofertę

Adres: Ul. Zakroczymska 12, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Forteca Kręgliccy

 

Reduta Banku Polskiego

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: surową, industrialną salę o powierzchni 400 m2 i wysokości 7m, ponad 2400 m przestrzeni eventowej, 60m2 okiennic, historyczne wnętrza, możliwość stworzenia nietuzinkowych aranżacji, bliskość Starego Miasta i Placu Teatralnego, wyborną, autorską kuchnię, możliwość wynajęcia komnaty.

Liczba gości: 80-300

Ceny: 280-340 zł

Adres: Ul. Bielańska 10, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Reduta Banku Polskiego 

 

Pałac Zdunowo

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: klimat lat 20., jeden z najpiękniejszych pałaców na Mazowszu, zabytkowy park, nagradzaną kuchnię polecaną przez Przewodnik Gault & Millau, wyróżnienie w konkursie “obiekt spełniający najwyższe standardy obsługi w Polsce” przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych, wyłączność wynajmu w dniu ślubu, możliwość ułożenia własnego menu.

Liczba gości: 200 (53 miejsca noclegowe)

Ceny: 229-319 zł

Adres: Zdunowo 50, Załuski

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Pałac Zdunowo

 

Ogród Babette

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: sielską atmosferę, naturalny wystrój, wspaniały ogród, możliwość organizacji idealnego wesela rustykalnego i boho, personalizowane menu, grillowy zakątek, możliwość ucieczki od zgiełku miasta, ale wciąż blisko Warszawy.

Liczba gości: 70-150 (130 miejsca noclegowe)

Ceny: 250-350 zł

Adres: ul. Główna 22 Rusiec, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Ogród Babette

 

MOKOTO

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: położenie na terenie zielonej i urokliwej oazy spokoju jaką jest Fort Mokotów, trzy nowoczesne sale, oranżerię, piękny ogród, możliwość oderwania się od dźwięków miasta, a jednocześnie 5 minut drogi do centrum, kuchnię Chefa Laurenta de Breameker’a, która została wyróżniona przez prestiżowy przewodnik Gault&Millau.

Liczba gości: brak informacji → wyślij pytanie

Ceny: 200-350 zł

Adres: ul. Racławicka 99D, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - MOKOTO

 

Oranżeria Reforma Better Together

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: klimatyczną oranżerię o powierzchni 200 m2, zielony ogród o powierzchni 350 m2, odległość 9 km od centrum Warszawy, kameralną atmosferę, książkowy styl boho, restaurację z kuchnią europejską. 

Liczba gości: do 120

Ceny: 230-320 zł

Adres: ul. Zawodzie 26, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Oranżeria Reforma

 

Julinek

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: malownicze położenie w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, różnorodność obiektów, zaplecze rozrywkowe Parku Rozrywki Julinek, wyśmienity catering, inspirowane cyrkiem przestrzenie eventowe, obiekt noclegowy B&B Julinek Park w cyrkowym klimacie, możliwość aranżacji przyjęcia w każdym weselnym stylu.

Liczba gości: 300 (150 miejsc noclegowych)

Ceny: 250-310 zł

Adres: Julinek 1, Julinek

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Julinek

 

Gajówka Obręb – Rustykalna Sala Weselna

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: położenie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, sielski klimat, ogromny teren zielony o łącznej powierzchni 4 hektarów, możliwość organizacji ślubu w lesie, książkowe rustykalne wesele, taras z żarówkowym sufitem, strefę chilloutu z zasłonami i leżakami, huśtawkę dekorowaną lampkami, gotowe dekoracje na boho wesele.

Liczba gości: do 150

Ceny: brak informacji → zapytaj o ceny

Adres: ul. Kasztanowa 98, Góra Kalwaria

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Gajówke Obręb

 

Spichlerz Villa Julianna

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: niepowtarzalny toskański klimat, minimalistyczne wnętrze z industrialnym sznytem, wspaniałe zakątki z patio i kominkiem, drewniany bar na antresoli, drzewka oliwne i roślinność pnącą się po spichlerzu, specjalizację w weselach boho, rustykalnych i industrialnych.

Liczba gości: 200

Ceny: 210-310 zł

Adres: ul. Kombatantów 2, Julianów

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Spichlerz Villa Julianna

 

Villa Omnia

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: przeszkloną salę o loftowym charakterze, przełamaną egzotycznym drewnem, industrialną przestrzeń z nutą skandynawskiej, surowej, elegancji, harmonijnie łączącą się z otaczającą zielenią, nowoczesny basen.

Liczba gości: 50-200 (40 miejsc noclegowych)

Ceny: 220-270 zł

Adres: Trębki Nowe 17A, Trębki Nowe

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Villa Omnia

 

Pałac Rozalin

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: zespół parkowo-pałacowy, historyczną posiadłość z 1857 roku, bezpośrednie połączenie pałacu z namiotem bankietowym, butikowy hotel, dom pawi, 100-letnią izbę góralską, oryginalną chińską altanę, wyspę japońską, miejsce akcji programu “Projekt Lady”.

Liczba gości: 300 (38 miejsc noclegowych)

Ceny: 390 zł

Adres: ul. Pałacowa 27, Rozalin

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Pałac Rozalin

 

Pół na Pół

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: industrialną przestrzeń eventową mieszczącą się w klimatycznych wnętrzach XIX-wiecznej prochowni, pobliskie ruiny carskiego fortu, zielone otoczenie studia, 3 sale na organizację wesela, widokowe tarasy, zaskakującą bliskość centrum Warszawy.

Liczba gości: 20-120

Ceny: 200-350 zł

Adres: ul. Racławicka 99, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Pół na Pół 

 

Fest Port Czerniakowski

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: restaurację położoną we wciąż nieodkrytym, malowniczym zakątku Warszawy, Cyplu Czerniakowskim, położenie nad Wisłą, taras widokowy, kuchnię łączącą tradycję z nowoczesnością, opartą na naturalnych składnikach, wędzarnię, kominek.

Liczba gości: 60-250

Ceny: 160-270 zł

Adres: ul. Zaruskiego 8, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Fest Port Czerniakowski 

 

Bartoszówka

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: urokliwe miejsce w sielskim klimacie, dom pełen historii, zielony ogród, w którym odbywają się plenerowe śluby i wesela, oczko wodne, stodołę, możliwość zamówienia nowoczesnego cateringu z partnerskich restauracji w Warszawie.

Liczba gości: 80-300 (4 miejsca noclegowe)

Ceny: 100-500 zł

Adres: ul. Strażacka 37, Żabia Wola (Bartoszówka)

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Bartoszówka

 

Mille Vigiani Syta 93

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: trzypoziomową restaurację o łącznej powierzchni ponad 800 m2, przeszklony świetlik, fortepian ustawiony w centralnej części sali pod kryształowym żyrandolem, coctail bar na piętrze, piec do pizzy opalany drewnem, kreatywną kuchnię międzynarodową, możliwość indywidualnie skomponowanego menu weselnego.

Liczba gości: 2-120

Ceny: 160 zł

Adres: ul. Syta 93, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Mille Vigiani Syta 93

 

Pałac Lasotów

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: połączenie tradycji z nowoczesnością, XIX-wieczny pałac ukryty w zielonej oazie, autorską kuchnię w staropolskim stylu, wytworne wnętrza, nietuzinkowe atrakcje, np. poszukiwanie skarbów w Pałacowych Piwnicach, wynajem na wyłączność na czas przyjęcia.

Liczba gości

Ceny: 200-260 zł

Adres: ul. Warszawska 289, Zielonki-Parcela

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Pałac Lasotów

 

Klub Mila

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: położenie nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, romantyczne widoki, spójną, żeglarską stylistykę, przypominającą statek Restaurację Kapitańską, Klub Kapitański z barem i kominkiem, oranżerię oraz taras z panoramicznym widokiem na jezioro oraz wyjściem na ogród i marinę.

Liczba gości: 20-170 (129 miejsc noclegowych) 

Ceny: 180-300 zł

Adres: ul. Jerzego Szaniawskiego 56, Zegrzynek

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Klub Mila Zegrzynek

 

Warsaw Polo Club

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: bardzo sprecyzowany motyw przewodni, jakim są konie i gra polo, klimat country clubu, nowoczesną salę z przeszklonymi ścianami, urokliwe patio z pergolą i winoroślami oraz padokami i końmi w oddali, widok na boisko do polo, stary dębowy las, prywatną restauracją Polo Lounge, 

Liczba gości: 80-300 (30 miejsc noclegowych)

Ceny: 230-1000 zł

Adres: ul. Działkowa 27, Jaroszowa Wola

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Warsaw Polo Club

 

Restauracja Kuźnia Kulturalna

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: artystyczny charakter, restaurację specjalizującą się w organizacji koncertów muzycznych i występów kabaretowych, lokal uczęszczany przez gwiazdy, 4 sale, degustację menu i indywidualne kompozycje dań, położenie w sercu Starego Wilanowa, klimatyczny taras i plenerową strefą relaksu.

Liczba gości

Ceny: 230-300 zł

Adres: ul. Kostki Potockiego 24, Warszawa 

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Kuźnia Kulturalna

 

Restauracja First Warsaw Golf

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: bardzo sprecyzowany motyw przewodni, jakim jest golf, możliwość ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego na malowniczym Polu Golfowym oraz nad jeziorem, położenie w dorzeczu Wisły, w samym sercu parku krajobrazowego, salę eventową z panoramicznymi przeszkleniami z widokiem na jezioro i pole golfowe, namiot eventowy zlokalizowany blisko domku klubowego.

Liczba gości: 20-350

Ceny: 140-300 zł

Adres: ul. Golfowa 44 05-110 Jabłonna

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - First Warsaw Golf

 

Restauracja Portowa

Nietypowe miejsce na wesele ze względu na: lokalizację na modnej Saskiej Kępie, marynistyczny wystrój sali, sąsiedztwo Wisły, klimat wakacji i relaksu, zadaszony taras i plażę z niepowtarzalnym widokiem na centrum miasta.

Liczba gości: 100

Ceny: 130-250 zł

Adres: Wał Miedzeszyński 377, Warszawa

nietypowe miejsce na wesele Warszawa - Restauracja Portowa

 

Jeśli szukacie dla swoich gości noclegu lub interesuje Was komfortowy obiekt na nowoczesne wesele, sprawdźcie nasz ranking: “Hotel Warszawa”.

 

Nietypowe miejsce na wesele Warszawa – podsumowanie

Jak pokazuje nasze zestawienie, o ślubne perełki w stolicy nietrudno. Nietypowe sale weselne w Warszawie znajdą miłośnicy wielkomiejskiego blichtru, ale i nieskażonej hałasem i tłumem natury. Nad Wisłą zorganizujecie idealne rustykalne wesele, przyjęcie w stylu boho, nowoczesną imprezę w industrialnym klimacie i luksusowy bankiet godny rodziny królewskiej. 

gdzie wesele? sale weselne Warszawa

Sala Weselna Warszawa: Pałac Zdunowo

W stolicy spełnią się ślubne marzenia par, które szukają faktora WOW i pragną zaskoczyć najpierw siebie, a potem swoich gości. Mowa o Was? Wyjście jest tylko jedno: musicie TU zorganizować swoje ślub i wesele!

Najlepsze sale weselne Warszawa i okolice – przeglądaj

 

Zdjęcie główne: Reduta Banku Polskiego

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.