21 pytań do fotografa ślubnego
Gotowa lista do pobrania

pytania do fotografa ślubnego

Ilość zdjęć i ich format, cennik podstawowy i dodatkowe koszty, godziny pracy czy czas oczekiwania na realizację usług – oto najważniejsze pytania do fotografa ślubnego, które musicie zadać przed podpisaniem umowy!

Pytania do fotografa ślubnego

 1. Jakie masz doświadczenie w branży ślubnej?
 2. W jakiej fotografii się specjalizujesz?
 3. Czy znasz miejsca, w których odbędą się ślub i wesele?
 4. Czy możemy zrealizować własne pomysły na zdjęcia?
 5. Jakiego sprzętu używasz?
 6. Jakie są godziny pracy w dniu ślubu?
 7. Ile kosztują dodatkowe godziny pracy?
 8. Ile wynosi zaliczka?
 9. Czy dojazd jest dodatkowo płatny?
 10. Co wlicza się w podstawową cenę reportażu ślubnego?
 11. Czy posiadasz licencję na rejestrowanie ceremonii w kościele?
 12. Czy masz w swojej ofercie sesję narzeczeńską i ile kosztuje?
 13. Czy masz w swojej ofercie plener wyjazdowy i ile kosztuje?
 14. Ile zdjęć otrzymamy w wybranym pakiecie usług?
 15. Czy istnieje możliwość wyboru zdjęć do obróbki?
 16. W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?
 17. Czy jest możliwość przygotowania galerii internetowej?
 18. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?
 19. Gdzie nasze zdjęcia będą publikowane? (strona, social media itp.)
 20. Kiedy należy opłacić zaliczki i resztę kwoty za usługę?
 21. Co w przypadku wypadków losowych, które uniemożliwią Ci pracę?

Na niektórych usługach ślubnych nie warto oszczędzać. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór fotografa. Zdjęcia będą najważniejszą pamiątką z tego dnia. Zacznijcie od naszego poradnika i zapoznania się z ofertami różnych usługodawców. Znajdziecie je w naszym katalogu lub wysyłając nam zlecenie na fotografa ślubnego. Warto dokładnie przemyśleć spotkanie z osobą, która będzie uwieczniać Wasze szczęśliwe chwile. Niektóre pytania do fotografa mogą wydawać się oczywiste, jednak podczas rozmowy nietrudno zapomnieć nawet o tych podstawowych kwestiach. Co powinniście ustalić z fotografem przed uroczystością? Przygotowaliśmy dla Was infografikę, którą możecie pobrać i wykorzystać przy omawianiu współpracy z fotografem!

O co zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

Przede wszystkim, musicie zorientować się, jakie doświadczenie w branży ślubnej ma dana osoba. Przed rozmową sprawdźcie portfolio, opinie i zobaczcie, w jakim klimacie utrzymane są wcześniejsze prace. Te wszystkie informacje znajdziecie na profilach fotografów na Wedding.pl. Dowiedzcie się, co zawiera pakiet za który płacicie, ile wynosi zaliczka oraz czy dojazd jest dodatkowo płatny. Poza kwestiami finansowymi, warto poznać standardowy czas pracy fotografa i, w razie potrzeby, ustalić stawkę za dodatkowe godziny.

Fotograf powinien dobrze znać miejsca, w których odbędzie się ślub i wesele. Zapytajcie, czy robił tam już kiedyś zdjęcia lub czy planuje wybrać się tam przed Waszą uroczystością. Upewnijcie się, że w dniu ślubu nie zabraknie odpowiedniej licencji na rejestrowanie ceremonii w kościele. Podpytajcie fotografa o jego polecane miejsca na ślubny plener oraz ustalcie zasady wyboru lokalizacji.

Ponadto, zapytajcie, jak fotograf zabezpiecza się przed nagłymi sytuacjami – czy zabiera ze sobą zapasowy sprzęt i czy może liczyć na wsparcie innego profesjonalisty. Przedstawcie swoje pomysły na zdjęcia, pokażcie przykładowe fotografie ślubne, które Wam się podobają, by zilustrować efekt, który chcecie osiągnąć. Jeśli chcecie mieć wpływ na ostateczny wygląd zdjęć, zapytajcie o możliwość wyboru prac do obróbki. Dowiedzcie się, ile zdjęć otrzymacie, w jakiej będą formie i jak długo będziecie czekać na efekt końcowy.

Oto przydatna lista pytań do fotografa ślubnego, którą możecie pobrać na telefon lub wydrukować. Kiedy ustalicie wszystkie te kwestie i będziecie zadowoleni z odpowiedzi usługodawcy, sporządźcie umowę i… odliczajcie dni do powstania Waszej wyjątkowej pamiątki ślubnej!

pytania do fotografa ślubnego - lista