Sesja Narzeczeńska 📸 💍
Te pomysły Was zainspirują! [28 ZDJĘĆ]

Sesja narzeczeńska od lat cieszy się sporym 😍 zainteresowaniem wśród przyszłych Młodych Par.

Warto więc przyjrzeć się jej bliżej. Jakie są zalety sesji narzeczeńskiej?

Po pierwsze jest to fantastyczna pamiątka z czasów przed ślubem. Po drugie, co równie ważne, jest to okazja, aby poznać się z Waszym 📸 fotografem ślubnym.

Dzięki temu możecie sprawdzić jego styl pracy, ale też samemu oswoić się z obiektywem.

Dlatego dzisiaj, wraz z naszym 🌟 ekspertem – Anita Talaśka Fotografia podpowiadamy:

  • Kiedy wykonać sesję narzeczeńską?
  • Jak się do niej 👸 przygotować?
  • Jak wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?
  • Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

A także zainspirujemy pomysłami na sesję narzeczeńską!

A jeśli chcesz mieć organizację Waszego dnia pod kontrolą, sprawdź nasz kompletny przewodnik: ślub i wesele krok po kroku!

Fot. Anita Talaśka Fotografia

Sesja narzeczeńska – kiedy?

Po pierwsze zastanówcie się, w którym 📆 miesiącu chcielibyście wykonać sesję narzeczeńską.

💠 Ekspert radzi: „Nie ma znaczenia, która porę roku wybierzecie na sesję narzeczeńską, bo każda niesie za sobą ogrom możliwości.” 💠

Fot. Anita Talaśka Fotografia

Jeżeli jednak zależy Wam na konkretnej porze roku pamiętajcie, aby odpowiednio wcześniej to zaplanować i zarezerwować termin u fotografa.

A jaką porę dnia wybrać?

💠 Ekspert radzi: „Pora dnia w znacznej mierze zależy od pory roku. I tak np. ❄️ zimą możemy fotografować przez cały dzień, bo słońce jest nisko. Wiosną 🌱 i jesienią 🍂 unikałabym godzin okołopołudniowych. Natomiast ☀️ latem najlepiej wybrać się koło wschodu albo zachodu słońca. 🙂 💠

Sesja narzeczeńska – pomysły

Możliwości, co do pomysłów na sesję narzeczeńską są praktycznie nieograniczone. 😱

Fot. Anita Talaśka Fotografia

Dlatego wybierając pomysł na sesję musicie przede wszystkim zastanowić się na czym Wam zależy, jaki ma mieć charakter i do czego mają być wykorzystane zdjęcia.

💠 Ekspert radzi: „Jeśli sesja ma być okazją do wykonania zaproszeń ślubnych, można zastosować gadżety takie jak tablica z datą ślubu czy inne dodatki, które będą nawiązywały do stylistyki wesela. Większość par jednak decyduje się na sesje, w których główną rolę grają nie dodatki, a uczucia, gesty, detale… i na tym się skupiamy. 🙂 💠

Dlatego niezależnie od tego, gdzie wykonujecie sesję narzeczeńską, czy będzie to 🌲 las, łąka, 🏖 plaża, kawiarnia ☕️, ulice miasta czy 🏠 dom – to Wy powinniście być na pierwszym planie!

pomysły inspiracje na sesję narzeczeńską anita talaśka fotografia
Fot. Anita Talaśka Fotografia

Sesja narzeczeńska – jak się przygotować?

Co warto wiedzieć przed sesją narzeczeńską? Jak się do niej przygotować?

1️⃣ Strój 👗

Wybór stroju na sesję może sprawiać nie lada problem. Czy warto zatem przygotować kilka strojów, aby w razie co się przebrać?

💠 Ekspert radzi: „Jeśli sesję zamierzamy wykonać w kilku miejscach – np. w domu (w hotelu) i plenerze  – jak najbardziej można przygotować więcej niż jedną stylizację.” 💠

Z drugiej strony, nie warto przesadzać. Sesja narzeczeńska ma pokazywać Was i Wasze emocje. Nie warto w związku z tym 🧝‍♀️🦹‍♂️ „przebierać się” i udawać kogoś, kim się nie jest.

Fot. Anita Talaśka Fotografia

💠 Ekspert radzi: „Pamiętajmy o tym, żeby czuć się swobodnie. Wasz strój powinien być Waszą drugą skórą. Zdecydowanie odradzam wybieranie strojów w stylu, który na co dzień Wam nie odpowiada. Tak samo jak bardzo eleganckich, jeśli sesja ma mieć charakter swobodny.” 💠

2️⃣ Pozytywne nastawienie 😃

Wiele osób boi się sesji zdjęciowej, dlatego się stresuje. A im bardziej się stresuje, tym gorzej wychodzą zdjęcia. 😬 Finalnie więc sama sesja pozostaje jedynie wspomnieniem, którego nie chcesz powtarzać.

Dlatego pozytywne nastawienie jest niezwykle istotne! Jak o nie zadbać?

💠 Ekspert radzi: „Przede wszystkim, pamiętajcie o tym, że sesja ma być dla Was wspaniałą przygodą, którą będziecie wspominać przez długie lata! Otwórzcie się na to, co mówi Wasz fotograf i nie przejmujcie się tym, że „nie umiecie pozować”. Tym lepiej! Sesje narzeczeńskie im mniej ustawiane, tym lepsze! I pamiętajcie, że najważniejsi jesteście Wy, Wasze ❤️ uczucia i emocje, które towarzyszą chwili.” 💠

Fot. Anita Talaśka Fotografia

3️⃣ Zabierzcie swojego pupila 🐶

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami psa, kota lub innego pupila? Może warto zabrać go ze sobą na sesję narzeczeńską?

💠 Ekspert radzi: „Tak, tak, taaak! Zwierzak to członek rodziny – też zasługuje na chwilę uwagi. 😊 A tak poważnie, nasi milusińscy bardzo dobrze potrafią rozładować niepotrzebne napięcie i dzięki nim zawsze wiadomo „co zrobić z rękoma” 😉 💠

Znajdź z nami swoją suknię ślubną!

Sesja narzeczeńska – jak wykorzystać zdjęcia?

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej nie muszą być pamiątką, które skończy w szufladzie. Jak możecie je wykorzystać?

Po pierwsze – w zaproszeniach ślubnych. Dzięki temu mają one jeszcze bardziej 🥰 osobisty charakter.

Po drugie, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać na swojej stronie ślubnej.

Fot. Anita Talaśka Fotografia

Po trzecie, jako 🎈 dekorację Waszej sali weselnej. Mogą być wyświetlane w postaci pokazu slajdów lub stanowić ozdobę ścianki za Parą Młodą.

Po czwarte, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, mogą być też formą prezentu dla rodziców.

I wreszcie, świetnie się sprawdzą także jako 🖼 ozdoba Waszego mieszkania.

Najprostszą formą dekoracji są po prostu fotoobrazy lub plakaty w ramie. Możecie postawić na jeden duży format lub zamówić kilka mniejszych i zrobić z nich własną, domową galerię.

Sesja narzeczeńska – cena

Na koniec warto, żebyśmy powiedzieli sobie jeszcze o cenie. Z jakim 💸 kosztem powinniście się liczyć decydując się na sesję narzeczeńską?

💠 Z doświadczenia eksperta: „Zależy od fotografa, rejonu Polski, zakresu pakietu. U mnie są to ceny od 500 do 900 zł.” 💠

I z takimi cenami spotkacie się u większości fotografów.

Fot. Anita Talaśka Fotografia

👑 Podsumowanie, czyli sesja narzeczeńska w pytaniach i odpowiedziach 👑

Po co robić sesję narzeczeńską? 🤷‍♀️

Po pierwsze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to piękna pamiątka, którą z resztą możecie też wykorzystać w ramach organizacji wesela, np. na zaproszeniach czy jako osobiste akcenty w dekoracji sali weselnej. Z drugiej strony, sesja narzeczeńska to również dobry moment na sprawdzenie wybranego przez Was 📷 fotografa, poznanie sposobu jego pracy i oswojenie się z aparatem. Dzięki temu dużo pewniej będziecie się czuli w dniu Waszego ślubu.

Sesja narzeczeńska – jak się przygotować?

Po pierwsze wybierzcie wygodny strój, 👗 który nie będzie krępował Waszych ruchów. Tak abyście czuli się swobodnie. Jeżeli chcecie może też zabrać strój na przebranie. Przede wszystkim jednak zadbajcie o pozytywne zastawienie! 😃 Zastanówcie się też, czy nie warto zabrać ze sobą swojego pupila. Idealnie rozładowują napięcie!

Czego ⛔️ unikać na sesji narzeczeńskiej?

Sztywnych stylizacji, w których nie czujemy się dobrze, ustawianych/ wyreżyserowanych póz oraz planowania sesji od A do Z. Pozwólmy sobie popłynąć z prądem, zaufajmy fotografowi, on na pewno będzie miał dla Was dobry plan.

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać na 💌 zaproszeniach na ślub oraz umieścić je na swojej stronie ślubnej. Mogą być też elementem dekoracji na sali weselnej lub częścią prezentu, w ramach podziękowań dla rodziców. Oprócz tego zdjęcia z sesji narzeczeńskiej idealnie sprawdzą się jako 🖼 ozdoba mieszkania.


Artykuł powstał we współpracy z Anita Talaśka Fotografia – fotografem specjalizującym się w sesjach rodzinnych – kobiecych, ciążowych, dziecięcych i noworodkowych oraz reportażach i plenerach ślubnych.

Zainteresowały Cię rady naszego eksperta? Szukasz więcej wskazówek od fotografa? Sprawdź nasz artykuł o fotografie ślubnym oraz sesji zdjęciowej na wieczorze panieńskim!