Ślubne nakrycia głowy - 4 propozycje dla Panien Młodych! | Wedding.pl

Ślubne nakrycia głowy – 4 propozycje dla Panien Młodych

Redakcja Wedding.pl
nakrycia głowy dla panny młodej - okładka

To co Panna Młoda powinna mieć na głowie, bywa czasami kwestią sporną. Tradycjonalistki uważają, że kobieta musi do ślubu pójść w białym welonie, który zwiastuje jej niewinność i delikatność. Jednak coraz częściej Panny Młode rezygnują z niego na rzecz innych ślubnych nakryć głowy. Zdarzają się również kobiety, które decydują się jedynie skromne ozdoby lub świeże kwiaty wpięte we włosy. Kiedy suknia ślubna wisi już w szafie, nadchodzi czas na wybór dodatków, które staną się uzupełnieniem stylizacji ślubnej. Przygotowaliśmy dla Was podpowiedzi dotyczące nakryć głowy dla Panny Młodej. Może dla niektórych kobiet będą one miłym zaskoczeniem i inspiracją.

WYBIERZ SUKNIĘ ŚLUBNĄ!

Ślubne nakrycia głowy – co możesz wybrać?

Welon

Najpopularniejszym ślubnym nakryciem głowy jest welon i co do tego nikt chyba nie ma żadnej wątpliwości. Jego delikatność i zwiewność dodaje Pannie Młodej kobiecości i wdzięku. Podczas wyboru welonu należy zwrócić uwagę na kolor i krój sukni ślubnej, bo tylko odpowiednio dobrany stanie się przysłowiową wisienką na torcie. Co prawda, tradycyjne welony coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym i bardziej przebojowym nakryciom głowy.

Ślubne nakrycia głowy - welon -zdjęcie 7

Zobacz także: Dodatki ślubne – 3 największe hity tego sezonu!

Fascynator

Fascynator jak sama nazwa wskazuje to fascynujące i zaskakujące nakrycie głowy. Skromna bądź mocno przyciągająca wzrok ozdoba, przyczepiona jest do delikatnego i cienkiego drucika lub do niemalże  niewidocznej opaski. Fascynator, który zadziwia kształtem dodaje Pannie Młodej nutkę ekstrawagancji.

Ślubne nakrycia głowy -fascynator- zdjęcie 5

Toczek

Kolejnym, jeszcze jednak mało popularnym  w naszym kraju nakryciem głowy jest toczek. Tego rodzaju dodatek ślubny ma najczęściej kształt łezki, koła lub owalu. Jego dodatkową ozdobę może stanowić koronka lub pióra, które dodają lekkości i kobiecości.

Ślubne nakrycia głowy - toczek -zdjęcie 2

Kapelusz

Na rynku ślubnym zagościło ostatnio nieco zaskakujące, ale jakże wyjątkowe nakrycie głowy – kapelusz. Tradycjonalistki zapewne zdecydują się na ten w kolorze białym. Jednak kobiety, które nakryciem głowy chcą podkreślić swój charakter, mogą wybrać szary, beżowy, a nawet czerwony kapelusz.

Ślubne nakrycia głowy -kapelusz - zdjęcie 4

Zobacz także: Dwie suknie ślubne – jedna na ślub, druga na wesele

WYBIERZ SUKNIĘ ŚLUBNĄ!

źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!

Polecani usługodawcy