Wybielanie zębów przed ślubem, czyli ze śnieżnobiałym uśmiechem na nową drogę życia

śnieżnobiały uśmiech - wybielanie przed ślubem

W dniu ślubu Para Młoda pragnie, aby wyglądać perfekcyjnie i wyjątkowo. To dzień, w którym oczy wszystkich gości skierowane są na Nowożeńców. Fotograf i operator kamery uwieczniają materiał, który pozostanie pamiątką na całe życie. Podczas ślubu Pary Młode chcą nie tylko zaprezentować doskonałe stroje, ale także olśniewający, śnieżnobiały uśmiech. 😉

Wśród przyszłych Par Młodych coraz większą popularnością cieszą się usługi z zakresu stomatologii estetycznej, m.in. wybielanie zębów przed ślubem. Śnieżnobiały uśmiech jest szczególnie ważny dla Panny Młodej, której biała suknia może podkreślić żółty odcień zębów i wszelkie przebarwienia po nieodpowiedniej diecie. 😱 Poniżej poznasz metody wybielania zębów przed ślubem!

Upiększ swój uśmiech, dzięki stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna zajmuje się upiększaniem uśmiechu i poprawą wyglądu zębów. 🦷

Warto pamiętać, że ładne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby, dlatego przed wybielaniem pacjent powinien skonsultować stan jamy ustnej z lekarzem. To lekarz dobiera odpowiednią metodę wybielania.

W zależności od stopnia przebarwień, a także oczekiwań, jakie Para Młoda pragnie osiągnąć, wybiera się najlepszą metodę wybielania zębów przed ślubem – metodę gabinetową lub domową. Przed każdą z nich zaleca się jednak wykonanie higienizacji, czyli zabiegu, który pozwoli pozbyć się zgromadzonego osadu i kamienia nazębnego.

Olśnij wszystkich śnieżnobiałym uśmiechem w dniu ślubu!
Wybielanie zębów przed ślubem

Wybielanie zębów przed ślubem – metoda gabinetowa – dla kogo?

Technika gabinetowa jest dla osób, które oczekują natychmiastowego efektu!

Cały, około godzinny proces przebiega pod okiem specjalisty na fotelu dentystycznym. Jest to droższa metoda, ale wybierając ją, pacjent zaoszczędza czas, ponieważ ta technika nie wymaga od niego dodatkowych działań. To idealny wybór dla zapracowanych Nowożeńców.

Podczas wybielania gabinetowego lekarze korzystają z żeli lub past o wysokim stężeniu substancji wybielających. Następnie zęby naświetla się specjalnymi lampami, które generują ciepło i emisję światła. Metoda gabinetowa umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilkanaście tonów! Pacjent może cieszyć się swoim nowym hollywoodzkim uśmiechem od razu po wyjściu z gabinetu. 😀

Wybielanie zębów przed ślubem – metoda domowa – dla kogo?

Pacjent po pobraniu wycisków otrzymuje od lekarza specjalnie dopasowane nakładki z aktywnym żelem oraz z planem czternastodniowej terapii. Nakładki z żelem wybielającym powinno nosić się na zębach przez kilka godzin (czas jest dostosowywany do stopnia wrażliwości zębów). Jest to tańsza metoda, która wymaga od przyszłych Nowożeńców systematyczności. Na ostateczny efekt po wybielaniu zębów trzeba czekać dwa tygodnie.

Obie techniki są bezpieczne i skuteczne, jednak nieważne, na którą metodę wybielania zębów przed ślubem zdecyduje się Para Młoda. Po zabiegu może pojawić się nadwrażliwość i uczucie dyskomfortu. Dolegliwości powinny ustąpić w ciągu 2 dni, dlatego Państwo Młodzi nie powinni decydować się na wybielanie w ostatnim etapie przygotowań do wielkiego dnia.

Aby podtrzymać efekt śnieżnobiałych zębów, warto stosować tzw. białą dietę. Polega ona na unikaniu posiłków lub napojów powodujących przebarwienia (jagody, borówki, pomidory, buraki, marchew, przyprawy typu curry, kawa, herbata, czerwone wino itd.). Okres przygotowań do ślubu bywa nerwowy, ale po wykonaniu wybielania powinno ograniczyć się do minimum palenie papierosów.

Jeśli Para Młoda dostosuje się do powyższych zaleceń, efekty wybielania mogą utrzymać się nawet do 2 lat. Okres ten zależy od stanu zdrowia, diety i trybu życia.

Olśnij wszystkich śnieżnobiałym uśmiechem w dniu ślubu!
Wybielanie zębów przed ślubem – metoda domowa – nakładkowa

Olśnij wszystkich w najważniejszym dniu!

Piękny i zadbany uśmiech to podstawa doskonałego samopoczucia. Nie od dziś wiadomo, że białe zęby wpływają na komfort psychiczny i pewność siebie. A to szczególnie ważne w dniu ślubu! Po wybielaniu zębów przed ślubem Pary Młode pełniej się uśmiechają! Szczery i piękny uśmiech przyda się podczas jednego z najpiękniejszych dni w życiu. 🙂