Zabiegi przed ślubem – które z nich warto wykonać?

Zabieg przed ślubem - który warto wybrać?

Zbliża się jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. To oczywiste, że chcesz wyglądać dobrze!
Nigdy nie korzystałaś z zabiegów medycyny estetycznej? Nie wiesz co wybrać? Nic straconego! Podpowiadamy, jakie zabiegi przed ślubem warto wykonać, abyś tego dnia olśniewała wyglądem. Tylko pamiętaj! Zaplanuj je odpowiednio wcześnie!

Zabieg przed ślubem – opracuj staranny plan

Do ślubu pozostał Ci rok, pół roku, a może miesiąc? W każdym z tych terminów możesz zaplanować odpowiedni zabieg. 😉 Co prawda nie radzimy eksperymentować na miesiąc przed ceremonią – to nie jest najlepszy czas na wykonywanie zabiegów, których nigdy wcześniej nie robiłaś. W tym czasie raczej skup się na delikatnej pielęgnacji i oczyszczaniu skóry. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób nerwów, których i tak zapewne masz wiele. Pamiętaj, reakcja alergiczna może pojawić się zawsze po wizycie w gabinecie, dlatego z rozwagą planuj kalendarz zabiegów przed ślubem.

Zabiegi przed ślubem – zaplanuj kalendarz wizyt

Kalendarz zabiegów przed ślubem obejmuje wyszczuplanie, oczyszczanie i poprawianie kondycji skóry. Przede wszystkim poznaj jej potrzeby i do dzieła! Jeśli masz więcej czasu (rok i więcej), możesz pokusić się o zabiegi z wypełniaczami (powiększanie ust, modelowanie nosa, modelowanie owalu twarzy). Z reguły utrzymują się one w organizmie od kliku do kilkunastu miesięcy, więc jeśli nie będziesz zadowolona, do tego czasu zdążą się wchłonąć. Natomiast jeśli efekt będzie takim, jakiego szukasz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować zabiegi.

Jeśli Twoja skóra potrzebuje nawilżenia i odświeżenia, będziesz potrzebować ok. 1- 2 miesięcy, aby osiągnąć upragniony efekt. Jeśli chcesz usunąć przebarwienia lub zagęścić skórę twarzy przy pomocy zabiegów laserowych możesz potrzebować więcej czasu. Podobnie w kwestii wyszczuplania i usunięcia cellulitu – w zależności od indywidualnych przypadków, skuteczne modelowanie ciała może zająć ok. pół roku, do nawet roku. Dlatego wszystkie zabiegi przed ślubem zaplanuj odpowiednio wcześnie.

Zabieg przed ślubem - który warto wybrać?
Zabieg pielęgnacyjny przed ślubem

Zabiegi przed ślubem – poprawa kondycji skóry

Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu twarzy zadbaj o kondycję skóry. Dzięki temu Twój makijaż będzie się prezentował świetnie. Przede wszystkim regularnie oczyszczaj skórę. Jakie zabiegi przed ślubem pomogą?

Warto zastosować peelingi lub zabiegi z kwasami dobrane do potrzeb Twojej skóry. Złuszczanie spowoduje, że będzie ona bardziej świetlista, a usunięcie martwego naskórka sprawi, że kremy pielęgnacyjne, których używasz na co dzień, będą lepiej dostarczać skórze odpowiednich składników odżywczych.

Jaki zabieg przed ślubem to must have każdej Panny Młodej? Mezoterapia!
To zabieg, który doskonale nawilży i odświeży skórę od środka. Sprawi, że będzie ona bardziej sprężysta i napięta. Jeśli masz naprawdę mało czasu, możesz ją wykonać na miesiąc przed planowaną datą ceremonii. Najlepsze efekty uzyskasz jednak wykonując mezoterapię w serii ok. 3-4 zabiegów, co miesiąc.

Zabiegi przed ślubem – wyszczuplanie i modelowanie ciała

To temat, który chyba najbardziej interesuje wszystkie Panny Młode – jak schudnąć przed ślubem? Oczywiście tu nie ma jednej metody na skróty. Dieta i aktywność fizyczna to podstawa do wymodelowania ciała, a do tego wisienka na Twoim ślubnym torcie – wyszczuplanie w gabinecie medycyny estetycznej.

Modelujące zabiegi przed ślubem są doskonałym wyborem, gdy chcesz pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej, nawet z tych najbardziej opornych na wyszczuplanie okolic ciała (ramion, brzucha, ud, podbródka). Musisz jednak pamiętać, aby zaplanować je z większym wyprzedzeniem. Będziesz potrzebować kilku miesięcy, aby uzyskać upragniony efekt.

Co pomoże? Przede wszystkim mechaniczne masaże wyszczuplające działające na zasadzie drenażu limfatycznego. Będą one stymulować przyspieszanie procesu lipolizy oraz metabolizmu komórkowego. To sprawi, że tkanka tłuszczowa ulegnie redukcji, a cellulit się zmniejszy. Takie zabiegi będą również stymulować produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu skóra stanie się bardziej ujędrniona, zagęszczona i gładka. Seria zabiegów wyszczupli i wymodeluje Twoje ciało.

A jeśli masz problem z lokalnym nagromadzeniem się tłuszczyku (tylko na „boczkach”, podbródku, obszarach nad kolanami), warto wypróbować lipolizę iniekcyjną. To zabieg, który poradzi sobie z niewielką ilością tkanki tłuszczowej na małych obszarach ciała.