19 września 2017

Dekoracje samochodu do ślubu – 35 pięknych inspiracji


Dzień ślubu jest jedynym w naszym życiu, kiedy każdą możliwą rzecz chciałybyśmy przystroić kwiatami, wstążkami i innymi detalami. Czasami niestety nie znamy umiaru i perfekcyjne dekoracje ślubne auta Młodej Pary zamieniamy we florystyczne koszmarki.

Dekoracje samochodu do ślubu – czego nie robić

Sportowe i luksusowe współczesne samochody najlepiej zostawić bez dekoracji. Do sportowych aut nie do końca pasują rozkoszne ślubne serduszka i wielkie peonie. W końcu decydujemy się na taki pojazd ze względu na jego opływową sylwetkę. Pan Młody z pewnością będzie nam wdzięczny, jeśli zrezygnujemy z elementu dekoracyjnego chociaż w tym miejscu. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na jakimkolwiek przystrojeniu takiego pojazdu możesz przymocować do klamek drobne bukieciki na wstążce i przyssawce. Nie są w żaden sposób inwazyjne i wciąż będą elegancko wyglądać. Mimo wszystko musimy przyznać, że tego typu dekoracje powoli odchodzą do lamusa.

Zobacz również: Jak udekorować kościół na ślub?

Dekoracje samochodu do ślubu – auta idealne

Można jednak śmiało poszukać aut, do których dekoracja będzie jak najbardziej pasować. Oczywiście umiejętnie wkomponowana w styl będzie wyglądać bardzo romantycznie i elegancko. Do takich samochodów należą te w stylu retro lub vintage (np. garbusy, cadillaki czy stare ogórki Volkswageny). Dekoracja dookoła tablicy rejestracyjnej, a nawet puszki przyczepione z tyłu auta (chociaż to zdecydowanie nie należy w Polsce do częstych praktyk) będą wyglądać naprawdę dobrze! Do tylnej szyby samochodu, od środka, możecie przyczepić fantazyjną naklejkę wieszczącą światu, że znajdujecie się w nim Wy, czyli Młoda Para (np. napis Just married!). Wszelkiego rodzaju kolorowe wstążki i taśmy również będą prezentować się okazale. Najczęściej jednak spotykamy grube girlandy lub wieńce umocowane na masce.

Pamiętajcie, że wszystko może dobrze wyglądać jeśli to przemyślimy i zastosujemy umiar. A do ślubu możecie pojechać czym chcecie! Sportowym autem, autokarem, ogórkiem, garbusem, motorem… Pomysłów jest tyle ile Par Młodych.

Dekoracje samochodu do ślubu – galeria inspiracji

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna