Dekoracja samochodu do ślubu - 35 pięknych inspiracji
Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Dekoracja samochodu do ślubu – 35 pięknych inspiracji
Dekoracje ślubne

Dekoracja samochodu do ślubu – 35 pięknych inspiracji

8 listopada 2019 —
Dekoracja samochodu do ślubu

Dekoracja samochodu do ślubu nie może być przypadkowa. Przystrojenie auta pary młodej powinno wpisywać się do motywu przewodniego wesela, nawiązywać do bukietu panny młodej oraz oprawy miejsca ślubu i sali weselnej. Zebrałam dla Was trendy i zdjęcia, które Was zainspirują!

Dzień ślubu jest tym jedynym w naszym życiu, kiedy każdą możliwą rzecz chciałybyśmy przystroić kwiatami, wstążkami i innymi detalami. Czasami niestety nie znamy umiaru i perfekcyjne dekoracje ślubne auta bywają chaotyczne, a nawet tandetne… Jak do tego nie dopuścić?

Dekoracja samochodu do ślubu – czego nie robić

Współczesne samochody sportowe i luksusowe najlepiej zostawić bez dekoracji lub ograniczyć się do minimum, pod postacią minimalistycznych ozdób w nowoczesnym stylu. Do sportowych aut rzadko pasują rozkoszne ślubne serduszka i bajkowe peonie. W końcu decydujemy się na taki pojazd ze względu na jego charakterystyczną sylwetkę. Pan Młody z pewnością będzie nam wdzięczny, jeśli zrezygnujemy z romantycznego elementu dekoracyjnego chociaż w tym miejscu. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na jakimkolwiek przystrojeniu takiego pojazdu, możesz przymocować do klamek drobne bukieciki na wstążce i przyssawce lub proste tasiemki w kolorze przewodnim wesela. Nie są w żaden sposób inwazyjne i wciąż będą elegancko wyglądać.

Redakcja Wedding.pl: Szukacie wymarzonego samochodu do ślubu? Sprawdźcie nasz katalog aut na wynajem oraz wyślijcie nam zlecenie na samochód, aby otrzymać propozycje najlepszych ofert z Waszej okolicy!

Samochód do ślubu - dekoracje

Dekoracja samochodu do ślubu – auta idealne

Można jednak śmiało poszukać aut, do których dekoracja będzie jak najbardziej pasować. Oczywiście umiejętnie wkomponowana w styl będzie wyglądać bardzo romantycznie i elegancko. Do takich samochodów należą te w stylu retro lub vintage (np. garbusy, cadillaki czy stare ogórki Volkswageny). Dekoracja dookoła tablicy rejestracyjnej, a nawet puszki przyczepione z tyłu auta (chociaż to nadal nie należy w Polsce do częstych praktyk) będą wyglądać naprawdę dobrze! Do tylnej szyby samochodu, możecie przyczepić fantazyjną naklejkę wieszczącą światu, że znajdujecie się w nim Wy, czyli Młoda Para (np. napis „Just married!”). Wszelkiego rodzaju kolorowe wstążki i taśmy również będą prezentować się szykownie. Najczęściej jednak spotykamy grube girlandy lub wieńce umocowane na masce.

Pamiętajcie, że niemal wszystko może się elegancko zaprezentować, jeśli to przemyślimy i zastosujemy umiar. A do ślubu możecie pojechać czym chcecie! Sportowym autem, autokarem, ogórkiem, garbusem, motorem… Pomysłów jest tyle, ile Par Młodych!

Jak ozdobić samochód na ślub?

 1. Paprocie, białe kwiaty i białe wstążki
 2. Kompozycja z kolorowych kwiatów
 3. Czerwone kwiaty, tabliczka i puszki
 4. Łuk z białych kwiatów i liści eukaliptusa
 5. Ozdoba z liter “Just Married”
 6. Łuk z liści i pastelowych kwiatów
 7. Białe i niebieskie kwiaty na liściach
 8. Wieniec ślubny z tabliczką “Just married”
 9. Różowe kwiaty i zielone liście
 10. Drewniane serce z napisem “Just married”
 11. Wieniec owinięty tiulem
 12. Girlandy z różowych kwiatów
 13. Kufer z różowymi kwiatami
 14. Pudrowe róże na liściach
 15. Łuk z liści z tabliczką “Just married”
 16. Szarfa z liśćmi
 17. Liście z pastelowymi wstążkami
 18. Łuk z liści i piwonii
 19. Biało-zielona kompozycja kwiatowa
 20. Wianek z polnych kwiatów
 21. Rama z kolorowych kwiatów
 22. Pastelowe kwiaty i proporczyki “Just married”
 23. Biały tiul
 24. Różowe peonie i ruskus
 25. Kremowe storczyki i liście eukaliptusa
 26. Girlanda z sezonowych kwiatów
 27. Zielony wianek z wstążkami i puszkami
 28. Kolorowe różyczki i liście
 29. Białe kwiaty i białe wstążki
 30. Biało-zielona kompozycja kwiatowa
 31. Zielono-fioletowy sznur z kwiatów
 32. Białe i różowe pompony
 33. Okrągła kompozycja z białych kwiatów
 34. Duży wieniec z liści
 35. Liście z szaro-różowymi wstęgami
Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.