Atrakcje na Wesele 🥳
81 sposobów na NIEZAPOMNIANE wesele!

Atrakcje na wesele na pewno zmieniły nasze podejście do tradycyjnych wesel. Nagle zapragnęliśmy zaskakiwać gości, wywoływać efekt “wow”, sprawiać by nasze wesele było niezapomniane. 🤩

I wciąż chcemy, aby goście dobrze się bawili i wspominali nasze wesele. Obecnie szukając jednak atrakcji na wesele, chcemy by przede wszystkim się one sprawdzały. By rzeczywiście były rozrywką, z której goście będą chcieli skorzystać.

Innym aspektem jest umiarkowanie. Dzisiaj mówi się przede wszystkim o tym, by nie przesadzić i nie zasypać gości atrakcjami. By dać im czas na zabawę i jednocześnie ją urozmaicić, a nie zastąpić.

Oferta atrakcji jest naprawdę bogata i ciągle się rozwija. Musicie zatem sami wybrać to, co pasuje do Waszego wesela i oczywiście budżetu. 💰

Poniżej znajdziecie przeróżne propozycje. Wszystkie atrakcje są natomiast pogrupowane w ramach konkretnych kategorii. I tak znajdziecie tutaj:

Czy na tej liście jest coś, co jest w stanie zaskoczyć? Jestem pewna, że tak. Bo mnie niejednokrotnie zaskoczyły!

Nie wiesz, jak się zabrać za organizację jednego z najpiękniejszych dni w Waszym życiu? Na co należy zwrócić szczególną uwagę, a czym się nie przejmować? Koniecznie zajrzyj do naszego przewodnika KROK PO KROKU!

Fot. Studio PUKU, Architekci Marzeń

Świetlne atrakcje na wesele

W pierwszej kategorii znajdziecie te atrakcje weselne, które opierają się na niezwykłej magii jaką daje światło. Szczególnie jeśli jest odpowiednio dobrane, a za oknem jest już ciemno. 🌙

1. Świetlisty taniec

Atrakcje na wesele rozpoczynamy od tej, którą możecie zrobić sami. Świeczki 🕯 to główny i niemal obowiązkowy element większości dekoracji weselnych. 

I nie ma w tym nic dziwnego. Gdy na zewnątrz zaczyna się ściemniać, światła nad stołami gasną, a większość osób bawi się na parkiecie, świeczki na stołach tworzą wyjątkowy klimat.

Ale czy wiedzieliście, że mogą one posłużyć Wam również do tańca 💃🕺? Kto słyszał, bądź brał udział w świetlistym tańcu, wie doskonale o czym mowa.

Zasady są proste. Goście dobierają się w pary, a następnie każda para otrzymuje świecę, którą podczas tańca zapala od świecy Pary Młodej. 

Tym sposobem mamy na parkiecie nawet kilkadziesiąt par tańczących w blasku świec. Prosty i dość tani sposób na przygotowanie wyjątkowej atrakcji.

💠 Wedding.pl radzi: Przygotowując się do tańca ze świecami pomyślcie o okapnikach na wosk lub serwetkach. 💠 

2. Lampiony szczęścia

Lampiony szczęścia (zwane też chińskimi lampionami czy latającymi lampionami) moment największej popularności mają już za sobą, ale mimo to wciąż możemy spotkać je jako atrakcję na weselu.

Wypuszczenie samych lampionów jest banalnie proste w związku z tym nie musisz się martwić, czy Twoi goście sobie poradzą. 

Konieczna jest jednak współpraca dwóch osób. Jedna osoba trzyma rozłożony lampion natomiast druga zapala małą świeczkę znajdującą się w środku, dzięki czemu lampion się unosi.

Nie da się ukryć, że wypuszczane przez wszystkich jednocześnie, tworzą niezwykły świetlny spektakl na niebie. A Wy możecie oglądać go będąc w samym środku i przyglądać się, się jak lecą wysoko i niosą w świat Wasze życzenia. Bo uwaga, podobno spełniają też życzenia! 🧚‍♀️

O czym musimy jednak wspomnieć?

O ekologii. Wypalone lampiony zaśmiecają środowisko i stwarzają ryzyko pożaru. co więcej ich elementy w postaci metalowych drucików są nie tylko nieekologicznym materiałem, ale mogą być też niebezpieczne dla zwierząt.

lampiony szczęścia

3. Zimne ognie jako atrakcje na wesele

Kolejna dobrze znana nam atrakcja na wesele – zimne ognie. Po pierwsze ich niewątpliwą zaletą jest to, że ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa możecie je zastosować również wewnątrz pomieszczeń.

Dzięki temu, jeżeli zaplanowaliście na zewnątrz zdjęcie 📸 z gośćmi trzymającymi zimne ognie, tworzącymi drogę usłaną tysiącami iskier, ale akurat pech chciał, że się rozpadało 🌧 i nie zanosi się, żeby miało przestać w najbliższym czasie – to nic nie szkodzi! Bez problemu możecie zrobić to na sali lub w holu.

💠 Wedding.pl radzi: Ciekawym rozwiązaniem jest wystawienie zimnych ogni na przygotowanym wcześniej stoliku, na którym znajduje się informacja: 💠

 • Po co one są, 🤔
 • O której godzinie ⏳ i 
 • Gdzie się spotykacie, żeby je zapalić. 💣

Dzięki temu, jeśli chcecie zrobić wspólne zdjęcie, goście przygotują się i nie przegapią tego momentu. Taki stół oprócz swojej praktycznej strony jest też dekoracją.

Możecie pomyśleć o przygotowaniu spersonalizowanych pudełek z zapałkami, specjalnie na Wasze wesele, które goście będą mogli później zabrać ze sobą.

Fot. Weddstudio, Aleksander Łaszkiewicz

4. Pokaz sztucznych ogni

Fajerwerki to bardzo widowiskowa propozycja. Jeżeli planujecie zorganizować je na swoim weselu musicie wiedzieć, że zachowanie najwyższego poziomu ostrożności jest bardzo ważne. 

W związku z tym wybierzcie odpowiedni miejsce – z dala od:

 • Publiczności, 👨‍👩‍👧‍👦
 • Łatwopalnych przedmiotów, 👨‍🚒
 • Zabudowań. 🏘

💠 Wedding.pl radzi: jeśli zastanawiacie się, czy możecie zrobić to na plaży, w parku czy innym publicznym miejsce to odpowiedź brzmi – nie. 💠

Teren publiczny nie wchodzi w grę. Możecie zrobić to wyłącznie na terenie prywatnym.

Jeżeli należy do Ciebie – nie ma problemu. Jeżeli teren należy do kogoś innego, np. właściciela sali weselnej, potrzebujecie od niego zgody.  Oprócz tego pamiętajcie, aby załatwić odpowiednie pozwolenia.

Co warto mieć jednak na uwadze? Wpływ fajerwerków na otoczenie. Powodują bardzo duży hałas, który powoduje lęk nie tylko u zwierząt, ale jest potencjalnie zagrożeniem, także dla osób np. ze słabym sercem.

Fot. BS Fotografia, Pyrocity

5. Taniec dronów

Jeśli szukacie wyjątkowej atrakcji na wesele, która z pewnością zrobi ogromne wrażenie zarówno na Was, jak i gościach weselnych, to koniecznie postawcie na tańczące 💃🕺 drony!

Przede wszystkim podniebne akrobacje to niecodzienna atrakcja, dlatego efekt wow macie gwarantowany! Co więcej, możecie zaplanować indywidualny pokaz.

Co powiecie na Wasze imiona na niebie? A może wolicie ujrzeć ❤️ serce lub napis love? Z pewnością znajdziecie wiele propozycji!

atrakcje na wesele taniec dronów
Fot. DroneShow

6. Pokazy laserowe jako atrakcje na wesele

Kolejna propozycja atrakcji na wesele to pokaz laserowy. Możecie go zorganizować wewnątrz sali lub na zewnątrz, w ogrodzie. 

Taki pokaz to niezwykłe widowisko, a jeśli jest wykonane przez profesjonalistów jest też całkowicie bezpieczne. 🤩Podczas takiego pokazu na ekranie może być również wyświetlana animacja. Całość trwa około 10 minut. 

Oprócz samej atrakcji, lasery mogą być również tłem do zrobienia wyjątkowych zdjęć. 📸

7. Atrakcje na wesele: Watermag

Kojarzysz na pewno pokazy fontann. Możemy oglądać je w większości większych miast na świecie. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem – więc nic dziwnego, że spróbowano je przenieść też na mniejszą skalę.

Jeśli więc same lasery to za mało i marzy Ci pokaz z wykorzystaniem wody, światła oraz muzyki to Watermag może Ci pomóc spełnić to marzenie. 😍

Jednym z elementów pokazu jest także wyświetlanie na ekranie wodnym filmu z życia Młodej Pary. Możecie więc pokazać gościom swoje zdjęcia od dzieciństwa do dnia wesela.

pokaz laserowy

Atrakcje na wesele foto/video

Skoro znacie już najpopularniejsze świetlne atrakcje na wesele, to teraz czas na atrakcje foto/video. Jeśli organizujecie wesele i nie wiecie, jakie urozmaicenia zapewnić Waszym gościom, to atrakcje foto/video 📸 będą strzałem w dziesiątkę! To nie tylko niezła zabawa, ale również fajna pamiątka dla weselników.

8. Fotobudka

Czas zatem na hit ostatnich lat, 📢 który znajdziecie na wszystkich większych imprezach – fotobudkę.  Usługodawcy wciąż prześcigają się w ich wyglądzie oraz akcesoriach, dlatego rynek ofert jest spory i wciąż się powiększa.

A skoro mowa o różnorodności, to fotobudka może być nie tylko wydzieloną przestrzenią, ale również osobnym pomieszczeniem! 

Takim przykładem jest ledowa fotokabina, którą możecie ustawić zarówno na sali, jak i w ogrodzie. Innym rozwiązaniem może być fotobudka w postaci specjalnie przystosowanego i wystylizowanego samochodu. 🚗🥳

Fot. Best Budka

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość tworzenia flipbooków. Na czym to polega? Ustawiacie się dokładnie tak jak przed fotobudką. Maszyna nagrywa krótki filmik, który dzieli na klatki i następnie drukuje.

Powstaje z tego malutka książeczka, która odtworzy Wasz film, gdy tylko zaczniecie szybko przewracać jej strony. Połączenie nowoczesności i starego sposobu na tworzenie animacji.

fotobudka animacja książeczka
Fot. FullofFun

9. Fotolustro

Alternatywą dla fotobudki jest fotolustro zwane również selfie mirror. 💎 Czym ono się różni?

Przede wszystkim zdjęcia możecie podpisać. Wystarczy, że po zrobieniu zdjęcia, a przed jego wydrukiem napiszecie na lustrze to, co chcecie aby się na nim znalazło. 

Dodatkowo zaletą lustra jest zazwyczaj lepsze doświetlenie zdjęcia 💡 i większy ekran na którym się widzicie ustawiając się do zdjęcia.

Dla niektórych fotolustro wygląda również lepiej niż foto budka, choć tutaj wybór jest tak ogromny, że ciężko mówić o jednym stylu. Fotolustro może być jednak lepszym rozwiązaniem dla osób organizujących wesele w stylu glamour, szczególnie jeśli wybierzecie lustro ze zdobioną ramą.

atrakcje na wesele foto lustro
Fot. K&M NOTO FOTO

10. Atrakcje na wesele: Mosaix

Ale prawdziwą nowością w temacie zdjęć jest Mosaix! Co to takiego? Najprościej mówiąc jest to mozaika z małych zdjęć, które tworzą jedno duże zdjęcie – np. Pary Młodej.

A jak tę mozaikę stworzyć? Po pierwsze goście robią sobie zdjęcia:

 • 📸 W fotobudce oraz
 • Własnym telefonem 📱 i udostępniają je na Instagramie/Twitterze z określonym # lub wysyłają na podany adres email.

Oprócz tego zdjęcia na sali robi również mobilny fotograf. Następnie zdjęcia są drukowane w postaci małych naklejek z odpowiednim numerem.

Cała zabawa polega na tym, aby numer nadrukowany na zdjęciu odnaleźć 🕵️‍♀️ na wcześniej przygotowanej tablicy i przykleić zdjęcie w odpowiednim miejscu.

A kiedy ostatnie zdjęcie zostanie umieszczone na tablicy przed oczami ukaże Wam się jeden wielki obraz. Jak to możliwe? 

Wszystko dzięki temu, że maszyna drukując naklejkę jednocześnie nakłada na nią specjalny filtr. A filtr ten to nic innego jak fragmenty dużego zdjęcia.

Genialne, prawda? Efekt jest niesamowity! 😍Później, tak stworzoną przez gości mozaikę, możecie zabrać ze sobą do domu. Dlatego Mosaix to nie tylko atrakcja na wesele, ale również sposób na wyjątkową księgę gości.

Mosaix - niezwykła atrakcja zdjęciowa na wesele

11. Instax/Polaroid jako atrakcje na wesele

A teraz sposób na to jak zamienić każdego gościa w fotografa – rozdajcie im aparaty Polaroid lub Instax! Po pierwsze zdjęcia z Polaroida mają swój niepowtarzalny urok. 

Po drugie zdjęcia, które goście zrobią sami mogą być bardziej osobiste, jako że niektórych obecność fotografa peszy. 

I wreszcie to także może sposób na Waszą księgę gości. Koszt wynajęcia Polaroidów czy Instaxów jest różny, dlatego porównując ceny zawsze musicie uwzględnić:

 • Cenę wynajmu za dobę,
 • Kaucję,
 • Czy wliczone są baterie,
 • Koszt wkładów.

💠 Wedding.pl radzi: pytając o warunki wypożyczenia od konkretnej osoby zapytajcie od razu, jaką ilością dysponuje. 💠

12. Videobudka

Mieliśmy już fotobudkę, więc nie ma się co dziwić, że powstała również videobudka. Jest to nowość, ale mimo to nie brakuje wśród nich różnorodności!

Po pierwsze na rynku dostępna jest Videobudka Slow Motion. Na czym polega? Na zbudowanym mini videoplanie nagrywacie scenki, które są animowane przez personel, a sprzęt automatycznie rejestruje je w zwolnionym tempie.

Oczywiście do dyspozycji macie też przeróżne gadżety. Filmiki na bieżąco pokazywane są na telewizorze, 🙈 natomiast nagranie otrzymujecie później na płycie. 💿

Inną opcją jest muzyczna wideobudka Dance Heads, w której wszystko odbywa się na greenscreenie. Dzięki temu na ekranie pozostają jedynie Wasze głowy, które wklejane są do wybranej przez Was animacji. W ten sposób możecie zostać gwiazdą videoclipu nie ruszając się nawet z wesela! 🕺

Dance Heads czyli wyjątkowa wesoła wideobudka muzyczna prosto od Imprero

Kulinarne atrakcje na wesele

Jeśli nadal szukacie urozmaiceń idealnych na Wasze przyjęcie, to koniecznie spójrzcie na kulinarne 👩‍🍳 atrakcje na wesele. Może pokazy kulinarne lub niezwykła degustacja zaskoczą weselników? Podobno przez żołądek do serca, więc warto spróbować!

13. Sushi jako atrakcje na wesele

Tego typu atrakcje na wesele to wciąż rzadkość, ale trzeba przyznać, że coraz więcej osób je docenia. Już sam stół z przygotowanym sushi jest dla gości nie lada gratką, a co dopiero gdy jest wzbogacony o live cooking.

Wtedy goście mają nie tylko okazję spróbować sushi ale również zobaczyć jak się je przygotowuje, posłuchać trochę o tym procesie, zadać pytania sushi masterowi i dowiedzieć się czegoś więcej o historii tej kuchni. Sushi na wesele 🍣 to po prostu połączenie pysznego jedzenia ze sztuką.

sushi na wesele
Fot. Maiki Sushi

14. Pokaz kuchni hiszpańskiej

A jeśli Azja to dla Was zbyt daleka wycieczka, zapraszam na nieco bliższą – do gorącej Hiszpanii. Pokaz kuchni hiszpańskiej to unikalny pomysł Chefa Łukasza Kanieckiego.

W trakcie live cooking organizowanego na weselu możecie być świadkiem przyrządzania tradycyjnej Paelle, pokazu krojenia szynek 🍖 Serrano czy Iberico. 

A wszystko to możecie połączyć z degustacją win. 🍷 Idealnie! 😍 Jeśli zatem chcecie zapewnić Waszym gościom weselnym kulinarną wycieczkę to kuchnia hiszpańska stoi przed Wami otworem.

kuchnia hiszpańska atrakcje na wesele

15. Sommelier na wesele

Przede wszystkim sommelier to osoba, która może pomóc Wam w doborze odpowiedniego wina na wesele. 🧐 Ale jego rola wcale nie musi się na tym kończyć!

sommelier wesele
Pan Maciej Katarzyński w roli sommeliera i venenciadora.

Może również zorganizować dla Was pokaz, w którym opowie o winie, a następnie przeprowadzi degustację. 🍾

Ciekawym urozmaiceniem jest venenciador czyli „mistrz wirtuozerskiego nalewania wina sherry prosto z beczki, za pomocą giętkiej nabierki (zwanej venencią)”. 😮

Jeśli zatem zależy Wam na pomocy sommeliera w doborze wina i jednocześnie ciekawi jesteście pokazu venenciadora to odsyłam Was do pana Macieja Katarzyńskiego, który łączy w sobie te dwie wyjątkowe role.

16. Barman na wesele

Barman oraz drink bar to coraz częściej pojawiające się, i co ważne chętnie polecane, atrakcje na wesele.

Szukając różnorodności i odchodząc od tradycyjnego drinka pt. „wódka ze szklanką”, coraz więcej par decyduje się na drink bary 🥂 i urozmaicenie alkoholi podawanych na przyjęciu.

atrakcje na wesele barman
Fot. Wintydż

17. Atrakcje na wesele: Flair Show

Jeśli jeszcze nie znaleźliście barmana na wesele, to koniecznie wybierzcie profesjonalistę, który poprowadzi specjalny pokaz zwany Flair Show. 🤩

Przede wszystkim Flair Show to pokaz, podczas którego barmani podrzucają oraz żonglują butelkami. Cała sztuka polega na tym, aby nie wylać alkoholu z butelki. Zazwyczaj pokaz kończy się fire show, czyli „zianiem” 🔥 ogniem.

Co więcej, Flair Show uatrakcyjnia muzyka, co pobudza jeszcze więcej zmysłów widzów! Jedno jest pewne – dobre wrażenia gwarantowane!

flair show barman
Fot. Grupa Bez Imienia

18. Prosecco Van

Moje drogie, propozycja dla większości z nas, bo to my głównie uwielbiamy wino z bąbelkami. 🍾

Możecie zatem, ku uciesze innych pań, zaserwować Prosecco na swoim weselu, ale może uda Wam się również przekonać kilku panów.

Prosecco Van to rozwiązanie na powitalnego drinka przed salą, ale również opcja na plenerowe wesele lub kieliszek pysznego, lekkiego wina w ogrodzie.

prosecco van przyjęcie weselne
Fot. Prosecco Van Bianca e Nera

19. Atrakcje na wesele: Wino van

To z kolei inna wariacja Prosecco Vana. Jeśli zamiast bąbelków chcecie zaproponować swoim gościom również inne rodzaje wina to mam atrakcję na wesele dla Was. 😃

Co zatem proponuje mobilny wine bar? 

W tym przypadku do wyboru macie 16 rodzajów wina – czerwone, 🍷 białe, 🥂 frizzante 🍾 – a wszystko to podawane przez ludzi z pasją do wina. 

Dlatego jeśli Twoi goście będą niezdecydowani – obsługa pomoże im dokonać wyboru!

atrakcje na wesele wino van
Fot. Cheers Prosecco Van

20. Automatyczny barman

A co gdyby barmana na weselu zastąpić automatycznym barmanem? Tak, automatyzacja dosięgnęła kolejnej branży!

Wybierając Barmix na swoje wesele możecie zdecydować się na drinki zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Sami decydujecie co znajdzie się w Waszym menu! Zatem może to być atrakcja również dla dzieci 👧 i osób niepijących. 🤰🚗

Drinki przygotowują się w 15 sekund, więc obsługa jest ekspresowa. Do tego pięknie wyglądają i obłędnie smakują. Z resztą, zobaczcie sami!

Planujesz wesele? 👰🤵‍♂ | POZNAJ BARMIX 🍹

21. Bar w stylu rustykalnym

Jeśli organizujecie wesele w stylu rustykalnym i szukacie atrakcji, która będzie do niego pasowała, to koniecznie rozważcie wynajęcie pięknego i oryginalnego drewnianego baru. 

Dokładnie takiego, jaki ma w swojej ofercie Sztuka Picia. 😃 Możecie go dostosować do siebie – niezależnie od tego, jaki alkohol preferujecie.

bar rustykalny wesele
Fot. Sztuka Picia. Taki bar jest nie tylko przepiękny, ale również niezwykle praktyczny!

22. Bar piwny jako atrakcje na wesele

Wśród licznych propozycji barów weselnych, znajdziecie również bar piwny. 🍺 Jeśli pośród gości weselnych znajdą się Wasi kompani od wspólnych wyjść na piwko lub po prostu lubicie ten alkohol, to nie może zabraknąć piwnego baru na Waszym weselu!

Z pewnością piwne bary wyglądają elegancko i pasują do każdego stylu wesela. W zależności od oferty, możecie wybrać bar z regionalnymi piwami, owocowymi smakami lub klasykami.

Co więcej, bar piwny to również świetny wybór na poprawiny, gdy goście szukają delikatniejszych trunków. 😃 Bez wątpienia wzniosą niejeden toast za zdrowie Młodej Pary! 🍻

23. Fontanna alkoholowa

Fontanna alkoholowa to na pewno nie jest atrakcja dla każdego gościa. Podobnie jak każda inna atrakcja związana z alkoholem.

Warto wspomnieć, że nie możecie zaserwować w niej każdego alkoholu. W grę wchodzą jedynie te niegazowane. Czyli szampany i wina musujące odpadają.

Zamiast tego możecie podać inne wina, wódka, poncz, a także drinki. Fontannę również możecie udekorować – dzięki temu pięknie wkomponuje się w wystrój Waszej sali.

24. Drinki do wdychania jako atrakcje na wesele

Skoro już przy alkoholu jesteśmy to czas na absolutną nowość na polskim rynku – czyli drinki których się nie pije, a… wdycha. 🤯 Jak to możliwe?

Drinki nalewane są do specjalnych pojemników, które znajdują się pod ciśnieniem 🧪 i można w nich mieszać różne rodzaje alkoholi.

Następnie wystarczy przekręcić kapturek „pop” w górę i część cieczy natychmiast będzie parowała przed Waszymi oczami. Następnie taki drink możecie pochłonąć przy pomocy słomki.

atrakcje na wesele drinki do wdychania

Jaka jest różnica między drinkiem do wdychania a normalnym drinkiem? 🕵️‍♂️ Tak podany drink jest przede wszystkim znacznie mocniejszy. Dla niektórym wystarczy jeden taki na całą noc. 😵 

Dlaczego? Ponieważ w tej formie alkohol jest od razu przyswajany przez organizm. Z drugiej strony taki jeden drink to 1 / 60 tradycyjnego shota.

W związku z tym tak naprawdę podajecie sobie mniej alkoholu. Sprytnie, prawda?

25. Lemoniady 🍋

Przede wszystkim jest to fantastyczny pomysł na letnie wesela. Nie tylko plenerowe. W trakcie zabawy na salach jest gorąco, klimatyzacja zazwyczaj średnio sobie radzi, a na zewnątrz ciężko o ochłodę.

Wtedy z pomocą przychodzą nam orzeźwiające lemoniady. Jednak lemoniady to także ciekawe rozwiązanie dla dzieci oraz osób, które nie piją alkoholu na weselu.

Zasada jest bardzo prosta. Potrzebujecie wielkich słojów z kranikami, do których nalewacie wodę i wrzucacie mix przeróżnych owoców. 🍉🍇🍓🍒 Możecie dodać również zioła lub miód. 🍯

Przepisów jest mnóstwo i z łatwością znajdziecie je w internecie. Słoje o pojemności 8,5 litra możecie wynająć za około 25 zł, natomiast jeżeli chcielibyście je kupić musicie liczyć się w wydatkiem około 60 zł za 8 litrowy słój.

lemoniada przyjęcie weselne

26. Candy bar

Czy jest tu ktoś, kto nie lubi słodyczy? No właśnie! Dlatego również na weselu nie może ich zabraknąć!

Zarówno młodsi, jak i starsi lubią osłodzić sobie życie dobrym rarytasem, 😋 a w candy barze takich nie zabraknie!

Coraz więcej cukierni oferuje profesjonalny candy bar, w którym znajdziecie zarówno ciasta, muffiny, desery, jak i żelki, lizaki, pralinki i wiele innych smakołyków. 🧁

Jak przygotować candy bar? Ile to kosztuje? Czy candy bar to odpowiednia atrakcja na wesele, na którym będą dzieci? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu: Candy Bar 🧁 A może by tak DAĆ SIĘ PONIEŚĆ fantazji? 🤩

Fot. Pensjonat Pod Dębem

27. Atrakcje na wesele: Donut bar 🍩

Pomysł na słodkości, ale nie tylko w postaci ciast i słodyczy? Odpowiedź jest prosta – donut bar. A jak sprawić, żeby do tego był atrakcją przyciągającą wzrok? Wystarczy, że zbudujecie ściankę taką jak na zdjęciu.

donut bar atrakcje na wesele

Tym sposobem nikt nie przejdzie koło nich obojętnie!

28. Popcorn bar

Słodki stół czy candy bar to rzecz pewna na każdym weselu. Rzadko jednak mamy okazję spotkać się ze słonymi przekąskami. Idealny w takiej sytuacji wydaje się być popcorn bar.

Unoszący się zapach popcornu spodoba się zarówno tym młodszym jak i tym starszym gościom. Słodzony, solony, karmelizowany albo kolorowy. Możecie dodatkowo zaskoczyć swoich gości i przygotować wiele wariantów.

Popcorn może być też po prostu częścią słonego baru. Dodatkowo, więc możecie na nim umieścić inne wybrane przez Was przekąski – paluszki, precelki, pistacje, orzechy. Co tylko chcecie.

Wynajęcie stoiska z popcornem to koszt około 180-300 zł za godzinę. Jak zawsze musicie sprawdzić dokładnie warunki, czyli:

 • Czy jest to koszt z obsługą czy bez?
 • Jeżeli bez, to czy obowiązuje kaucja i w jakiej wysokości?
 • Ile porcji możecie wydać w ciągu godziny?
 • Czy jest wliczony transport?
 • Czy są wliczone produkty?

Oprócz tego obowiązkowo musicie przygotować pudełka do popcornu. Możecie kupić pudełka z gotowym wzorem lub je spersonalizować, specjalnie na Wasze wesele. Ich ceny zaczynają się od 1,80 zł za jedną sztukę.

popcorn słony bar przyjęcie

29. Stół z serami 🧀

Jeśli chcecie mieć na weselu wytrawny stół, ale niekoniecznie wiejski, może idealnym rozwiązaniem będą dla Was sery?

Wyobraźcie sobie stół przykryty obrusem w kratkę, na którym znajdują się różnego rodzaju sery, przy nich świeży chleb, bagietka, oliwa, różnego rodzaju pasty…

A całą degustację kończycie kieliszkiem dobrego wina. Brzmi jak udany wieczór? To czemu nie przenieść tego na wesele?

stół ser przyjęcie weselne

30. Fontanna czekoladowa

Atrakcja na wesele dla wszystkich łasuchów. 😃

Piętrowa fontanna czekoladowa, w której możecie maczać owoce 🍌🍓🍍 lub pianki marschmallow, 🍡 jest pyszną atrakcja, ale również dekoracją stołu. 

💠 Wedding.pl radzi: wysokość fontanny musicie dopasować do ilości gości. 💠

Wybierając fontannę i porównując ceny pomiędzy różnymi usługodawcami sprawdźcie co jest zawarte w ofercie. Przykładami są:

 • Montaż,
 • Dowóz,
 • Obsługa podczas wesela,
 • Przekąski,
 • Patyczki,
 • Ilość czekolady,
 • Naczynia,
 • Inne akcesoria.
fontanna czekoladowa wesele

31. Bar z gorącą czekoladą 🍫

Doskonały na zimowe wesele, kiedy marzymy aby się rozgrzać, a jednocześnie mamy ochotę na coś słodkiego. Atrakcja dla małych i dużych. Świetna również jako opcja dla osób, które nie piją alkoholu na weselu.

Taki bar możecie też uzupełnić o pianki Marschmallows!

gracza czekolada na wesele

32. Barista na wesele

Kto z nas nie marzy czasami o naprawdę dobrej kawie, przygotowanej przez profesjonalnego baristę? 😃

Kawoszy jest mnóstwo, dlatego na pewno wielu znajdziecie również wśród Waszych gości weselnych. Oni na pewno ucieszą się z takiej atrakcji.

A jeżeli masz wątpliwości, czy goście będą chcieli skorzystać z tego w trakcie wesela, może zamiast głównego przyjęcia warto rozważyć zamówienie baristy na poprawiny?

Następnego dnia wielu osobom może uratować życie! ⛑

atrakcje na wesele barista
Fot. Mobilny Barista

33. Lody jako atrakcje na wesele

Lody to jeden z tych smakołyków, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Sprawdzą się szczególnie jako atrakcja podczas letniego wesela, gdy na dworzu doskwiera upał.

Ale same stoisko z lodami może być również doskonałą dekoracją. Szczególnie jeśli postawicie na retro wózki do lodów, kolorowe riksze, czy mini vany z lodami.

Fot. Lodowi Ratownicy

Natomiast zupełnie nową formą lodów są lody tajskie! Jest to zdecydowanie odkrycie ostatnich lat! Nic więc dziwnego że zagościły też na weselach.

A czym lody tajskie różnią się od zwykłych lodów? 🕵️‍♀️

Lody przygotowywane są na patelni mrożącej, a ich bazą jest masa lodowa oraz wybrane, przez każdego indywidualnie, składniki – na przykład:

 • Owoce sezonowe, 🍓🍉🍇
 • Nutella, 🍯
 • Oreo. 🍪

Lody Tajskie są atrakcją przede wszystkich dlatego, że cały proces ich powstawania ma miejsce na Waszych oczach, a do tego podawane są w postaci takich rolek:

lody tajskie wesele
Fot. Lody Tajskie Glacjo

34. Bubble waffle

Bubble waffle, czyli tak zwane gofry bąbelkowe, jest to zmodyfikowana wersja gofrów, które już dobrze znamy. Podczas ich wypiekania w specjalnej gofrownicy powstają charakterystyczne, duże bąble.

Następnie kształtuje się z nich rożki, których środek można wypełnić dowolnym nadzieniem. Serwuje się zarówno na słodko, 🍦🍬 jak i na wytrawnie. 🥑🥓🧀

Bardzo często przygotowują je firmy, które zajmują się też lodami tajskimi. Dlatego decydując się na konkretną firmę możecie mieć czasami dwie atrakcje na wesele w jednym.

bubble waffle

35. Food truck

Food tracki głównie chyba kojarzą się z festiwalami 🎸 i imprezami plenerowymi, ale jest ich coraz więcej i wkraczają również na wesela. 👰

Szczególnie nadają się na letnie wesela w plenerze i z dostępem do dużego ogrodu, gdzie stworzona jest część do odpoczynku. ⛱

W zasadzie znajdziecie wśród nich każdą kuchnię. Dlatego wybór zależy tylko od tego, na co macie ochotę, lub co wpisuje się w motyw Waszego wesela.

food truck

36. Wiejski stół

Przede wszystkim wiejski stół to idealna atrakcja na wesela w stylu tradycyjnym. Znajdziemy na nim swojskie przysmaki, takie jak wędzonki, smalec, ogórki kiszone i pajdy chleba.

Co więcej, na wiejskim stole nie zabraknie również tradycyjnych polskich trunków. Z pewnością bimber i nalewki 🍒 to podstawa wiejskiego stołu!

Więcej o wiejskim stole, możliwych zestawach oraz cenach przeczytasz w naszym artykule: Wiejski Stół 🐮 Jak DOBRZE zorganizować stół biesiadny? 🤔

37. Stół rybny

Jeśli chcecie zaskoczyć gości niecodziennym poczęstunkiem, to postawcie na rybny stół.

Przede wszystkim na rybnym stole znajdziecie ryby pod każdą postacią. 🐟 Nie zabraknie klasycznej wędzonej ryby oraz wyszukanych pasztecików czy ryby w galarecie.

Co więcej, profesjonalny catering oferuje dania przyrządzane z ryb z własnej hodowli, co gwarantuje smak na najwyższym poziomie! 👌

Artystyczne atrakcje na wesele

Jesteście artystycznymi duszami? Jeśli tak, to wybór atrakcji na wesele jest prosty! Co więcej, artystyczne atrakcje to również świetna propozycja dla wszystkich, którzy szukają niecodziennych rozrywek. 🙃

38. Muzyka na żywo

Z muzyką w zasadzie mamy do czynienia przez całe świętowanie – na ślubie, później podczas zabawy weselnej.  Jak więc muzyka ma być atrakcją?

Bardzo prosto. Co powiecie na koncert gwiazdy ⭐️ na własnym weselu? Albo w ramach niespodzianki dla Pary Młodej? Poza tym możecie wybrać również koncert muzyczny np:

 • Koncert skrzypcowy,
 • Saksofonistę,
 • Akordeonistę,
 • Harfistę lub
 • Koncert muzyki ludowej.

Oczywiście wśród atrakcji na wesele, z mody nie wychodzą także pokazy przeróżnych sobowtórów. 

Tutaj, jako szczególnie popularnych, możemy wymienić sobowtórów:

 • Elvisa Presleya,
 • Michaela Jacksona czy
 • Lady Gagi.
Sala Willa Zagórze Pierwszy taniec-SKANDAL z J.Stachurskim
Ofertę występu Jacka Stachurskiego na Waszym weselu znajdziesz na jego wizytówce.

39. Muzyczne podziękowania

A skoro już jesteśmy przy występach na żywo, to co powiecie na własną piosenkę? Spokojnie, nie musicie śpiewać jeśli nie potraficie 😃 Ba, nie musicie nawet jej wymyślać!

Wszystko to mogą za Was zrobić profesjonaliści, a mimo to możecie mieć indywidualny muzyczny akcent na swoim weselu lub podziękowania dla najbliższych.

Fot. BAJKI o MIŁOŚCI

40. Fire Show – pokaz ogni

Weselna atrakcja, która znacznie zyskuje na popularności czyli prawdziwy pokaz ogni.Przemyślane i odpowiednio przygotowane wydarzenie, które jest niemałym widowiskiem. Również tanecznym.

Co powiesz na show w stylu lat 20. niczym z przyjęcia u Wielkiego Gatsby? 🎩 Bogate stroje, zianie ogniem, iskry, fajerwerki, płonące serce? ❤️

Jeśli uważasz, że to idealnie wpasowuje się w Wasz motyw przewodni koniecznie sprawdź oferty. Taka atrakcja na wesele wywoła nie tylko zaskoczenie u gości, ale przede wszystkim będzie dobrą zabawą.

teatr ognia wesele
Fot. Teatr Ognia Mantikora

41. Pokaz tańca

To jedna z tych kategorii atrakcji na wesele, których liczba ofert i różnorodność jest naprawdę bogata! Młode pary chętnie wybierają tego rodzaju atrakcje na wesele i zaskakują swoich gości!

Interesuje Was pokaz tańca, często połączony również z krótką lekcją dla gości? Świetnie! 

W takim razie, oto propozycje dla Was:

Fot. Caribbean Dream Dancers, Dream Dance Natalia Wojdak, Kahani Dance Group

42. Pokaz akrobatyczny

Niekiedy takie pokazy tańca połączone są również z akrobatyką. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujecie. Możecie jednak wybrać show, które będzie polegało tylko i wyłącznie na pokazie akrobatycznym. 🤸‍♂️

Co prawda Wasza sala raczej nie udźwignie pokazów, które wymagają podwieszenia, ale dużo miejsca na parkiecie wystarczy, żeby zorganizować naprawdę ciekawą atrakcję weselną.

atrakcje na wesele pokaz akrobatyczny
Fot. Grupa akrobatyczna Everest

43. Teatr konny

Chcesz, aby Wasze wesele zapamiętano na długo? Koniecznie wybierz niezwykłą atrakcję, jaką jest teatr 🐎 konny!

Połączenie teatru i koni to nieprzeciętny pomysł, który z pewnością zasługuje na oklaski! 👏

Przede wszystkim teatr konny to pokazy konne, w których występują profesjonalni jeźdźcy, tancerze, akrobaci i wokaliści. Z pewnością tyle talentów zrobi wrażenie zarówno na Was, jak i gościach weselnych!

teatr konny wesele
Fot. Teatr Konny Cabriola

44. Pokaz sztuczek piłkarskich

Jeśli Twój przyszły mąż jest fanem piłki nożnej możesz zrobić mu niespodziankę i zamówić pokaz sztuczek piłkarskich.

45. Iluzjonista

Atrakcja na wesele, dla wszystkich tych, którzy mają ochotę na odrobinę magii 🔮 i dobrej zabawy. Iluzjonista zazwyczaj ma kilka swoich programów, nie ma więc problemu z dopasowaniem pokazu do Was i do klimatu Waszego wesela.

Jest to też atrakcja, która zawsze przykuwa uwagę i jest rozrywką dla wszystkich gości, w każdym wieku.

atrakcje na wesele iluzjonista
Fot. Iluzjonista Adrian Mitoraj

46. Stand-up/kabaret

Jeśli natomiast wolicie więcej śmiechu, a mniej magii, to zastanówcie się nad wynajęciem komika. 😃 Może to być pokaz jednoosobowy – stand up, ale możecie też zaprosić na wesele cały kabaret.

47. Bubble show

Czy pokaz, którego główną atrakcję stanowią bańki mydlane nie brzmi magicznie, ⭐️ bajkowo i intrygująco? Kolejna z atrakcji na wesele, która zachwyci wszystkich gości, bez względu na wiek!

A jeśli myślisz, że bańki to prosta sprawa i nic w nich nie jest w stanie Cię zaskoczyć to koniecznie zajrzyj do opisu przygotowanego przez Arkadiusza Gwizdałę. 😮

Oprócz standardowego pokazu macie także możliwość jego spersonalizowania i dopasowania do siebie. To co, kto chce być zamknięty w bańce?

bubble show wesele
Fot. Arkadiusz Gwizdała

48. Pokazy malowania na żywo

Jestem pod absolutnym wrażeniem pokazów malowania na żywo. Niezależnie od techniki którą wykorzystuje dany artysta, za każdym razem są to niesamowite widowiska.

Jaki zatem macie wybór? Między innymi:

 • Malowanie piaskiem, ⏳
 • Gwiezdne show, 💫
 • Malowanie światłem, 🔦
 • Speed painting. 🏃‍♂️

Tego się nie da opisać, to musicie zobaczyć! Dlatego zajrzyjcie na stronę Galitsyna Art Group i obejrzyjcie filmy z pokazów. 😍

PODZIĘKOWANIE RODZICOM - Malowanie Światłem jak w MAM TALENT. Pomysł na wesele. GALITSYNA Art Group

49. Karykaturzysta

Czas na atrakcję, która może być jednocześnie upominkiem dla gości. 💡 Ponieważ rysunki wykonane w trakcie przyjęcia goście będą mogli zabrać ze sobą. 

Jest to też jedna z tych atrakcji na weselu, która nie przeszkadza zabawie na parkiecie 💃🕺, ponieważ nie absorbuje uwagi wszystkich w jednym momencie.

Chętni mogą pójść w specjalnie przygotowany kącik.

karykaturzysta na wesele

50. Studio tatuażu

Oryginalna atrakcja na wesele, która może być ciekawym urozmaiceniem zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Ponieważ oczywiście mówimy o tatuażach tymczasowych. 😇

Może akurat wpisuje się w motyw Waszego wesela i przypadnie do gustu Waszym gościom.cTakie stoisko możecie przygotować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zatrudnienie kogoś, kto profesjonalnie wykonuje tatuaże z henny.

Drugi sposób to bardziej stoisko „zrób to sam”. Możecie kupić zmywalne tatuaże, które rozłożycie na stole i goście będą mogli wykonywać je sobie samodzielnie. 😎

atrakcje na wesele tatuaże z henny

51. Anioły na szczudłach jako atrakcje na wesele

Chcesz, aby ktoś czuwał nad Wami w tym wyjątkowym dniu? 😇 Anioły na szczudłach zadbają o niezwykłe efekty!

Przede wszystkim anioły na szczudłach to atrakcja sama w sobie. W końcu niecodziennie spotyka się kogoś na szczudłach. Co więcej, anioły obsypią Młodą Parę płatkami róż 🥀 przy wyjściu z kościoła, puszczą bańki mydlane, a na weselu zaciekawią i rozbawią najmłodszych.

anioły na szczudłach ślub wesele
Fot. 3FILM

Atrakcje na wesele – gry i zabawy dla gości

Pamiętajcie, że gości trzeba również zaangażować do zabawy. I tutaj świetnie sprawdzą się gry i zabawy, w których może wziąć udział każdy weselnik! 🥳

52. Quizado

Szukasz konkursu idealnego dla dwóch rodzin? W quizado rywalizacja rozgrywa się pomiędzy drużyną ze strony Panny Młodej a ekipą Pana Młodego. Gra zbliżona jest do popularnego teleturnieju Familiada, z tym że tematyka pytań ❓ jest zupełnie inna.

Pytania dotyczą głównie Pary Młodej, dlatego znajomość Nowożeńców do podstawa, która gwarantuje zwycięstwo! 👑

atrakcje na wesele quimado
Fot. Quizado

53. Karaoke

Kto z nas nie śpiewał na najlepszych imprezach? Dlatego również na weselu nie może zabraknąć tej zabawy!

Zgodnie ze słowami dawnej piosenki – śpiewać każdy może. 🎤 Z pewnością nie jeden odważny wykaże się swoim talentem, dedykując utwór Parze Młodej. Czy chcecie przegapić tak dobrą zabawę?

54. Koło fortuny

Koło fortuny to gra, którą pamięta starsze pokolenie, ale na pewno zna również młodsze. Ona się po prostu nie starzeje. 😎

Jej zasady są proste, a forma kręcącego się koła jest także przyciągająca dla najmłodszych gości.

Jeśli zatem szukacie atrakcji na wesele, przy której doskonale będą się bawić absolutnie wszyscy, a która przy okazji może zintegrować gości ze sobą – wybierzcie koło fortuny.

Koło możecie również spersonalizować i dostosować do siebie. Dzięki temu gra będzie bardziej współgrała z Wami i Waszym weselem.

Fot. Wylosuj Wrażenia

55. Mobilny escape-room

Escape – roomy opanowały rynek kilka lat temu. Wszystko dlatego, że jak się okazało, mamy wielu amatorów rozwiązywania zagadek. 🕵️‍♂️

Ponadto różnorodność pokoi i scenariuszy pozwala dostosować je do wszystkich uczestników gry, niezależnie od ich doświadczenia, czy wieku.

Co zatem powiecie na mobilny escape – room jako atrakcje na wesele?

Standardowe gry trwają około godziny, aby jednak nie psuć zabawy na przyjęciu, gry zostały skrócone do 10/15 minut.

Dzięki temu w ciągu godziny od 4 do 5 grup może dać się zamknąć w pokoju i chwilę pogłówkować, jak się z niego uwolnić.

Fot. miniESCAPE, Mobilny Escape Room

56. Silent disco

Organizacja wesela to mnóstwo trudnych decyzji. Jedną z nich jest wybór repertuaru. Jaką muzykę wybrać, aby każdy dobrze się bawił? Co przyciągnie na parkiet zarówno młodszych, jak i starszych weselników? Odpowiedź jest prosta!

Silent disco 🎧 to idealne rozwiązanie na wszystkie muzyczne rozterki! Każdy może wybrać muzykę, do której chce tańczyć, a przy stołach panuje cisza. Dlatego możecie porozmawiać z dawno niewidzianymi kuzynami, bez konieczności przekrzykiwania muzyki.

Co tu dużo mówić, silent disco to rozwiązanie, które eliminuje muzyczne problemy!

silent disco wesele
Fot. Cicho SZA

57. Kasyno

Propozycja dla wesel organizowanych w stylu przyjęcia u Wielkiego Gatsby oraz dla tych wszystkich, którzy chcieliby wprowadzić trochę zabawy w stylu Las Vegas na swoje wesele.

W ramach mobilnego kasyna macie do wyboru kilka scenariuszy:

 • Szalone lata 20., 🎩
 • Las Vegas, 💈
 • Casino Country, 🐎
 • Tajni Agenci. 🦹‍♂️

Oferta obejmuje także profesjonalną obsługę i aranżację przestrzeni. 

Dodatkowo goście mają do dyspozycji rekwizyty, które pomogą im przenieść się do świata ze scenariusza.

Atrakcja na wesele przeznaczona dla dorosłych, więc jeśli sporą część Waszych gości stanowią dzieci to zabawa może być utrudniona.

kasyno na wesele

58. Retrogranie

Pomimo frazy retro niewiele ma wspólnego z atrakcjami w stylu lat 20. Tutaj retro odnosi się do czasów znacznie nam bliższych. 😃 

Muzeum Konsol i Gier Wideo w Bydgoszczy daje możliwość wynajęcia na przyjęcie takich gier jak:

 • Super Mario Bros.,
 • Chip & Dale,
 • 168 in 1,
 • Pac-Man
 • Ice Climber.

Fantastyczna rozrywka, która daje możliwość cofnięcia się do gier znanych z dzieciństwa. Mam tu na myśli głównie osoby w przedziale 25 – 45 lat.

Explo Gra 24.06.2018 | Contra played in old WWII building

59. Atrakcje na wesele: VR

Mieliśmy już atrakcję dla fanów starych gier – Retrogranie, więc przyszedł czas na nowe. 🎮 Możecie bowiem, jako atrakcje na wesele, wynająć stanowisko z goglami do wirtualnej rzeczywistości. 

Tutaj zainteresowanych będzie pewnie sporo.

Jeśli nie mieliście jeszcze z tym do czynienia, polecam obejrzeć filmiki w internecie. Warto też, abyście wcześniej sami je przetestowali. 

Dzięki temu sprawdzicie na czym to polega, czy Wam się to podoba a w związku z tym, czy uważacie, że to będzie dobra atrakcja na Wasze wesele.

atrakcje na wesele vr
Fot. VR Studio Gdynia

Ciekawostką jest też fakt, że obecnie istnieje również nowa możliwość nagrywania ślubu w technologii VR. 🤯

Co Wam to daje? 🧐 Później, gdy będziecie chcieli przypomnieć sobie ten dzień i obejrzeć film, przeniesie Was z powrotem na Wasze wesele i pozwoli się poczuć jakbyście znowu tam byli. 😍

Ślub i wesele w wirtualnej rzeczywistości (VR) - WeddingVR.pl

60. Makieta i modele RC

Kolejna propozycja z sektora gier – rozrywka dla małych i dużych dzieci, które lubią się czasami pościgać.

Cała zabawa polega na kierowaniu zdalnie sterowanymi modelami samochodów, po specjalnie przygotowanej do tego makiecie. 

Oczywiście makieta ma swoje przeszkody i mini – architekturę, więc nie jest to takie proste jakby się wydawało!

Wybierając tę atrakcję na wesele możecie zdecydować, czy interesuje Was jedynie pokaz przygotowany przez profesjonalistów, czy chcecie dać również gościom możliwość zabawy modelami.

Zabawa jest fantastyczna, dlatego istnieje możliwość, że na jakiś czas stracicie część gości z oczu. 😂

atrakcje na wesele modele rc
Fot. RC Bukowina

Dekoracyjne atrakcje na wesele

Szukasz atrakcji, które zrobią ogromne wrażenie na gościach weselnych, a jednocześnie będą wyszukaną dekoracją? Koniecznie sprawdź nasze propozycje! 👇

61. Kolorowy dym

Kolorowy dym jest sposobem na uatrakcyjnienie ślubnych lub weselnych zdjęć. Podobnie jak przy zimnych ogniach możecie je ustawić na stole z informacją gdzie i kiedy goście mają je ze sobą zabrać.

Tutaj również nie zapomnijcie o przygotowaniu zapałek bądź zapalniczek. Świece dostaniecie w przeróżnych kolorach:

 • Czerwonym, ❤️
 • Niebieskim, 💙
 • Zielonym, 💚
 • Żółtym, 💛
 • Pomarańczowym, 🧡
 • Białym,
 • Czarnym. 🖤

Świece dostaniecie w przedziale od ok. 4 zł do nawet 46 zł za sztukę.

💠 Wedding.pl radzi: porównując ceny świec zwróćcie uwagę na czas ich dymienia – najkrótszy wynosi 30 sekund, najdłuższy ok. 60 sekund. 💠

Podstawowy temat, który się pojawia, czy dym brudzi. Sam dym nie. Natomiast należy uważać na proszek, który znajduje się w świecy, bo to on może sprawić, że będziecie mieli kolorowe ręce.

Fot. Ładnie Pięknie Photography, Architekci Marzeń

62. Ciężki dym

Ciężki dym to nic innego jak suchy lód. Najchętniej wykorzystywany jest podczas pierwszego tańca Młodej Pary. Ale można użyć go również w innych sytuacjach.

Co powiesz na tort weselny w obłoku 🎂 lub dymiące drinki? 🍹Jeśli chcielibyście zobaczyć to na swoim weselu koniecznie zainteresujcie się suchym lodem. Możecie kupić go sami lub zamówić profesjonalną usługę.

💠 Wedding.pl radzi: Pamiętajcie jednak, że używając suchego lodu należy zachować odpowiednie środki ostrożności! 💠

Nakładając suchy lód, na przykład do drinków, należy posługiwać się szczypcami, tak aby go nie dotknąć.

ciężki dym wesele pierwszy taniec
Fot. Aleksander Łaszkiewicz

63. Balony z helem

Balony 🎈 to chyba nieodzowny element dekoracyjny każdego wesela. Można je dopasować do każdego przyjęcia, niezależnie od wybranego motywu. Wybór kolorów i kształtów jest ogromny.

Możecie pojedynczo rozstawić je przy stołach gości, zamówić duży dekoracyjny łuk lub wybrać balonową dekorację za stołem Państwa Młodych. Balonowe aranżacje sali potrafią naprawdę zachwycić.

Dodatkowo stanowią też nie lada gratkę dla wszystkich dzieci obecnych na przyjęciu.

Istnieje jednak również inne wykorzystanie balonów, bardziej w formie atrakcji na wesele. Mowa o wielkim pudle, mającym około 100 cm wysokości kryjącym w sobie 100 balonów z helem. Takie pudełko Młoda Para otwiera tuż po ślubie lub przed salą weselną.

Unoszące się balony tworzą niezwykły widok. Podobny jak przy puszczaniu chińskich lampionów. I podobnie jak lampiony szczęścia są dużym problemem z ekologicznego punktu widzenia. Zasada jest dokładnie taka sama, czyli puszczamy nieorganiczny materiał w świat i nie jesteśmy w stanie tego posprzątać. W związku z tym po prostu zaśmiecamy środowisko.

64. Napisy

Szukasz atrakcji na wesele, która zarazem będzie idealną dekoracją i tłem do wspólnych zdjęć? 📷 Koniecznie postaw na napisy!

Przede wszystkim napisy to nie tylko „love” lub „miłość”. ❤️ Wśród wielu propozycji znajdziemy takie napisy, jak „mąż i żona”, „ona i on”, „PS. Kocham Cię” i wiele innych. Dlatego na pewno każdy znajdzie coś oryginalnego dla siebie.

Co więcej, w ofertach znajdziemy zarówno ledowe napisy, jak i drewniane o różnych rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujecie napis do stylu wesela i dekoracji.

Fot. Leśna Chata, Leśna Chata, Warsaw Polo Club, Czułe Kadry, Lukdecor, FotoSikorski, Leśna Chata, Czułe Kadry

65. Bańki mydlane jako atrakcje na wesele

Przede wszystkim bańki mydlane to urocza dekoracja, która tworzy baśniowy klimat. Możecie poprosić gości o puszczenie baniek mydlanych przy wyjściu z kościoła lub podczas pierwszego tańca.

Wystarczy kupić niewielkie pojemniki do robienia baniek mydlanych, rozdać je gościom i cieszyć się niezwykłym klimatem! 💙

Dodatkowo bańki mydlane to też niezła rozrywka dla najmłodszych weselników, którzy uwielbiają je puszczać.

Fot. Ewa Janicka, Bartosz Ciesielski

66. Retro atrakcje na wesele

Jeśli szukacie atrakcji na wesele, w stylu lat 20. czy dopasowanych do motywu retro, doskonale sprawdzą się:

atrakcje na wesele retro
Fot. RetroBar

67. Aromatyzacja wesela

Przyjemny zapach sprawia, że nasze doznania są silniejsze, a wspomnienia trwalsze. W związku z tym jaki jest najnowszy trend na weselach? Aromatyzacja! 🌹🌼🌷

Firma, które profesjonalnie zajmuje się doborem zapachu i jego rozpyleniem pomoże sprawić, że Wasi goście będą czuli się wyjątkowo, a wesele będzie wydawało się bardziej zmysłowe. 🥰

Dlatego, jeżeli jesteście zainteresowani tą atrakcją koniecznie zwróćcie się bezpośrednio do Aroma Projekt!

68. Atrakcje na wesele: Gazeta weselna

A teraz zupełnie inna propozycja. Jest to bowiem atrakcja na wesele, która nie jest widowiskiem, nie ma mnóstwa świateł, muzyki, nie strzela ogniem, a mimo to wciąż robi wrażenie „wow”. 😍

Zgodnie z nagłówkiem, mowa o Gazecie Weselnej. Taką gazetę możecie gościom wręczyć do ręki lub rozłożyć na stołach. Dzięki temu umilicie im czas w wolnych chwilach, w trakcie przerw od zabawy lub zapewnicie rozrywkę tym, którzy unikają parkietu jak ognia.

Dodatkowo taka gazeta stanowi również przepiękną dekorację. 🎁

A co możecie umieścić w swojej gazecie? Co tylko chcecie! Możecie opowiedzieć gościom swoją historię, podziękować im za przybycie. 

Ale gazeta może mieć również swój praktyczny wymiar i zawierać informacje organizacyjne dotyczące wesela. Co więcej, gazeta weselna może stać się również upominkiem dla gości i cudowną pamiątką z wesela. Również Waszą.

Taka prosta rzecz, a ile spraw rozwiązuje! 💡

gazeta weselna
Fot. Gazeta Weselna

69. Prosecco Wall

Szukasz oryginalnego pomysłu, jak zaserwować gościom prosecco na weselu? Mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Prosecco Wall to dekoracyjna ścianka, na której można umieścić kieliszki z winem. Co więcej, ścianka sprawdzi się również jako tło to zdjęć. Z pewnością goście będą zachwyceni! 😍

Fot. suomka

70. Lodowe rzeźby jako atrakcje na wesele

Bez wątpienia dzień Waszego ślubu zostanie na długo w Waszej pamięci. A co zrobić, aby równie długa wspominali go weselnicy? Przede wszystkim 😲 zaskoczyć ich!

Lodowe rzeźby to idealne atrakcja dla wszystkich Par Młodych, które chcą zaskoczyć gości weselnych i zrobić na nich ogromne wrażenie. Możecie zamówić rzeźbę lodową w dowolnym kształcie. A jeśli szukacie dodatkowych wrażeń, to postawcie na ice show, czyli pokaz rzeźbienia w lodzie na żywo. ❄️

Fot. Ostre Cięcie

Atrakcje na wesele dla dzieci

Jeśli organizujecie wesele, na którym znajdą się również najmłodsi, to koniecznie zapewnijcie im najlepsze atrakcje, aby nie zaznali nudy i jak najdłużej wspominali Wasze przyjęcie! 🤩

71. Animator na wesele

Mali goście na weselu wcale nie muszą być problemem. Ba! Mogą się świetnie bawić i dodać Waszej uroczystości wiele magii i bajkowości.

Możecie samodzielnie zorganizować kącik i zajęcia dla dzieci, albo poprosić o to profesjonalnego animatora. Na co możecie liczyć w ramach takiej usługi?

Najczęściej znajdziecie:

 • Zabawy ruchowe 🏃‍♀️ i plastyczne, 🖍 
 • Modelowanie balonów, 🎈 oraz
 • Konkursy z drobnymi niespodziankami. 🎁

Cały scenariusz jest oczywiście wcześniej z Wami konsultowany i możecie go wspólnie udoskonalać. Dobry scenariusz zawsze powinien posiadać dwie wersje – na dobrą ☀️ i na złą pogodę. ☔️ 

Nie wszystko co na zewnątrz, można przeprowadzić również w środku na sali. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. 

Oczywiście im więcej miejsca ma do dyspozycji animator tym lepiej! To, co na pewno warto przemyśleć przed rozmową z animatorem to farbki. 🎨 Wszelkie malowanie buziek, czy w ogóle malowanie farbkami na kartce, wiąże się z brudnymi ubraniami. 

Później z plamami mogą chodzić nie tylko dzieci, ale również rodzice! Jeśli zatem na Waszym przyjęciu będą dzieci, to warto rozważyć wynajęcie animatora na wesele.

A jeżeli nie na samo wesele to może na poprawiny. Dzieci będą mile wspominać ten czas, a rodzice będą mieli chwilę dla siebie.

Fot. Junior & Senior, Animacje na okrągło

72. Kącik zabaw

Jeśli na Waszym weselu pojawią się również najmłodsi, to warto przygotować dla nich specjalny kącik zabaw. Możecie stworzyć go sami lub poprosić o pomoc animatora.

Przede wszystkim w kąciku zabaw nie może zabraknąć artykułów plastycznych. Koniecznie kupcie dużo kolorowanek oraz kredki, mazaki i farby. Z pewnością dzieci zatracą się w kolorowaniu! Ponadto świetnie sprawdzi się także plastelina – zarówno do lepienia figurek, jak i wyklejania kolorowanek.

Co więcej, w kąciku zabaw powinien znaleźć się specjalny stół z przekąskami i napojami dla dzieci. Postawcie na owoce, słodycze, 🍭 muffiny, soki i kolorowe dodatki – słomki, serwetki, talerzyki i kubki. W takim klimacie najmłodsi poczują się jak na najlepszym przyjęciu!

W kąciku dla dzieci warto również zostawić gry planszowe i karciane dla nieco starszych dzieci oraz zabawki. Możecie także kupić kolorowe maski, 🎭 które sprzyjają najlepszym zabawom!

Jeśli zadbacie o przygotowanie najlepszego kącika zabaw, to na pewno zostaniecie cocią i wujkiem numer 1! 🥇

73. Dmuchany plac zabaw jako atrakcje na wesele dla dzieci

Jeśli organizujecie wesele w sali, która dysponuje wolną przestrzenią na zewnątrz, to może warto wynająć dmuchany plac zabaw dla najmłodszych?

Bądźmy szczerzy, zjazdy i skakanie na dmuchańcach nigdy nie nudzą się dzieciom! Co więcej, na weselu plac zabaw będzie tylko dla nich, bez żadnych ograniczeń. Czy to spełnienie dziecięcych marzeń? 😍

74. Klaun na wesele

A może sprawicie dzieciom jedną z najlepszych rozrywek prosto z cyrku? 🤡 Klaun na wesele to świetny sposób na zaangażowanie najmłodszych do zabawy!

Co więcej, klaun to również niecodzienna atrakcja, która sprawi, że dzieci na długo zapamiętają Wasze wesele i będą wspominać najlepszą zabawę!

75. Piniata jako atrakcje na wesele dla dzieci

Jeśli chcecie, aby Wasze wesele było również przyjęciem dla najmłodszych, to nie może na nim zabraknąć piniaty!

Piniata to świetna zabawa, która angażuje wszystkie dzieci i zapewnia nagrodę. Nie może zabraknąć jej na żadnym kinder balu. Dlaczego? 👉 To punkt kluczowy imprezy!

Kształt, wielkość i rodzaj piniaty jest dowolny, jednak wybierzcie taką, która spodoba się wszystkim najmłodszym gościom.

Inne atrakcje na wesele

76. Strefa relaksu

Przede wszystkim strefa relaksu to świetny pomysł na wesele! Jeśli gości zmęczy hałas i zgiełk zabawy, to warto zapewnić im spokojne miejsce do odpoczynku.

Strefę relaksu możecie stworzyć w ogrodzie. 🌿 Wystarczy namiot i leżaki lub sofy ogrodowe. Z pewnością każdy zregeneruje się w zaciszu natury oraz spędzi romantyczne chwile z drugą połówką.

atrakcje na wesele strefa relaksu
Fot. Namiot Gwiazda

77. Gołębie na ślub

W jaki sposób młode pary uatrakcyjniają wyjście z kościoła czy z urzędu? Znamy tradycyjne sypanie pieniędzmi lub ryżem. Obecnie częściej jednak spotkamy confetti, płatki kwiatów, balony lub bańki mydlane. 

Są jednak pary, które decydują się na białe gołębie. Jest to przede wszystkim bardzo symboliczny moment.

Warto jednak zwrócić uwagę na to kto dostarcza nam gołębie. Gołębie hodowane przez prawdziwych gołębiarzy są w stanie bez problemu wrócić do domu całe i zdrowe.

Często jednak zdarza się, że gołębie hodowane przez hodowców tylko i wyłącznie dla zysku (szczególnie na takie okazje jak ślub), po wypuszczeniu z klatki obijają się o ściany czy okna, łamią sobie skrzydła, nie potrafią wrócić ani poradzić sobie samodzielnie na wolności. Konsekwencją tego jest męczenie się zwierzęcia i jego śmierć.

Dlatego tak ważne, w przypadku zatrudniania zwierząt w jakikolwiek sposób, jest dokładne sprawdzenie, kim jest osoba, z którą podpisujemy umowę.

gołębie na ślub

78. Motyle na ślub

Motyle, to z kolei alternatywa dla białych gołębi. W tym przypadku motyle wypuszczane są z pudełek, które trzyma młoda para. Łącznie możecie wypuścić ich nawet tysiąc! 🤯

Jednak jest pewne ograniczenie – możliwość zamówienia motyli jest tylko na śluby organizowane od czerwca do końca września.

79. Alpaki na wesele

Jeśli organizujecie wesele w stylu boho lub rsutykalnym, to nie może na nim zabraknąć tych puchatych stworzeń! ❤️

Alpaki to nie tylko świetni kompani do sesji zdjęciowych, ale również fajna atrakcja dla najmłodszych. Pomimo dużej popularności alpak, nie każdy miał okazję spotkać je na żywo.

Nawet starsi marzą o dotknięciu takich piękności i wspólnym zdjęciu!

80. Helikopter na ślub

Chcecie naprawdę zaskoczyć gości? Przylećcie do kościoła helikopterem! I to absolutnie nie jest żart!

Ba, to nawet nie jest tak rzadkie jak Ci się wydaje! Podczas gdy większość zastanawia się jakim samochodem 🚗 przyjechać do ślubu, niektórzy po prostu przylatują.

Ale to nie jedyna opcja jaką masz do dyspozycji zamawiając helikopter na wesele

Możecie też zamówić samą przesyłkę, którą pilot helikoptera dostarczy po ślubie, czy w trakcie wesela, Wam lub Waszym gościom.

atrakcje na wesele helikopter
Fot. Helipoland

81. Lot balonem

I na koniec, zostając przy powietrznych atrakcjach, możecie zaproponować swoim gościom weselne loty balonem. Nie musicie się jednak obawiać, że goście Wam w ten sposób uciekną. 😁

Loty balonem jako atrakcja na wesele wykonywane są na uwięzi. Dzięki temu atrakcja dostępna jest cały czas obok miejsca Waszego wesela i wszyscy goście mają okazję z niej skorzystać.

lot balonem atrakcje na wesele
Fot. Kraków Baloon Team

👑 Podsumowanie, czyli atrakcje na wesele w pytaniach i odpowiedziach 👑

Najpopularniejsze atrakcje na wesele to?

Wśród najbardziej popularnych atrakcji znajdziemy przede wszystkim fotobudkę, dekoracyjne napisy „love” lub „miłość” oraz ciężki dym zazwyczaj wykorzystywany podczas pierwszego tańca Młodej Pary. Ponadto niezmienną popularnością cieszą się drink bary, które oferują gościom weselnym wyszukane drinki. 🍹

Jakie atrakcje wywołają efekt wow?

Z pewnością najbardziej zaskakują spektakularne atrakcje, o których istnieniu nie wszyscy słyszeli. Jeśli chcecie, aby goście na długo zapamiętali Wasze wesele, to postawcie na taniec dronów, teatr konny, pokaz ogni lub karykaturzystę, który namaluje 🎨 portrety weselników. Oczywiście wśród atrakcji znajdziecie również wiele innych, które zachwycą każdego!

Jakie wybrać atrakcje na wesele dla najmłodszych?

Przede wszystkim warto zapewnić dzieciom animatora, który zna się na zabawach jak nikt inny, dlatego najlepiej zadba o najmłodszych gości. 🎉 Możecie również wynająć dmuchany plac zabaw, kupić piniatę lub samemu zorganizować kącik zabaw.

Najtańsze atrakcje na wesele to?

Jeśli z Waszego budżetu weselnego niewiele zostało, to koniecznie postawcie na atrakcje, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Możecie kupić zimne ognie i zrobić wspólne zdjęcie z weselnikami, postawić na bańki mydlane, zorganizować tańce ze świeczkami lub karaoke dla gości. Z pewnością przy takich atrakcjach każdy bawi się wyśmienicie! 🤩

Najlepsze alternatywy dla drink baru to?

Jeśli uważacie, że klasyczny drink bar jest przereklamowany, to możecie postawić na najnowsze hity wśród serwowania alkoholu na weselu, czyli 🥂 prosecco van i wino van. Możecie także wybrać piwny bar lub nowoczesne drinki do wdychania.

Jakie atrakcje na wesele będą pamiątką dla gości?

Przede wszystkim fotobudka, w której weselnicy robią pamiątkowe zdjęcia w szalonych przebraniach, a także fotolustro oraz wypożyczone specjalnie dla gości Instaxy. 📸 Możecie także postawić na karykaturzystę, który stworzy portret gościom weselnym oraz ozdobną ściankę do robienia zdjęć.