Bartosz Ciesielski - Fotoreportaż ślubny

Bartosz Ciesielski

Bartosz Ciesielski - Fotoreportaż ślubny

Łódź

(6)
Pokaż telefon

Zapraszam Państwa do zapoznania się z zawartością mojej galerii.

Zajmuję się fotografią ślubną w stylu reportażowym. Nie aranżuję i nie reżyseruję w trakcie Waszego ślubu. Skupiam się na obserwacji i na tym, aby uchwycić jak najwięcej z tego, co się dzieję do okoła Was i w Was. Żadnego klasycznego pozowania. Żadnych uśmiechów na zawołanie.
Należę do WPJA - The Wedding Photojournalist Association.

Wierzę, że po latach największą wartość będą miały te zdjęcia, na których udało się zatrzymać w kadrze prawdziwe emocje, szczere zachowania, przelotne gesty i niespodziewane sytuacje.

1800 zł - 4500 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

SPRZĘT

Canon

Nikon

WYRÓŻNIENIA

WYBÓR Par Młodych 2019

Oferta

Reportaż ślubny

3200 zł - 3200 zł

Pakiet podstawowy zawiera:

Konsultację wstepną w formie bezpośrdniego spotkania, w którym zostaną omówione wszystkie istotne dla Państwa sczegóły oraz Wasze oczekiwania. Konsultacja oczywiście jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi dalszymi zobowiązaniami.

12h fotografowania w dniu ślubu.

Eleganckie USB z 350 zdjęciami w najwyższej rozdzielczości, każde obrobione indywidualnie i bez znaku wodnego. Są do Państwa użytku bez żadnych ograniczeń. Zdjęcia będą gotowe w 4-6 tygodnie po ślubie.

Galeria internetowa z hasłem dostępu dla rodziny i znajomych.

Pakiet: Reportaż + Plener

4500 zł - 4500 zł

Pakiet powiększony zawiera:

Wszystko to, co pakiet podstawowy oraz sesję plenerową w innym dniu niż dzień ślubu. Sesja trwa do 6 godzin. Otrzymujecie z niej Państwo około 40 zdjęć w pełnej rozdzielczości i po indywidualnej obróbce, bez znaku wodnego.

Plener ślubny

1500 zł - 1500 zł

Sesja plenerowa odbywa się najczęsciej w kilku lokacjach i trwa do 5 godzin.

Sesja narzeczeńska

700 zł - 700 zł

Opinie

5.0

6 opinii

Dodaj opinię

Obsługa

Oferta

Jakość zdjęć

Ceny

Atmosfera

EG

Ewa G

Pełen profesjonalizm :) Super kontakt przez cały czas, piękne zdjęcia z ceremonii i z wesela. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to reportaż a nie zdjęcia pozowane, uchwycone momenty. Momenty są przepiękne, wzruszające, śmieszne. Cudowna pamiątka na lata. Jesteśmy zachwyceni :) Polecamy z całego serca!

3 tygodnie temu

MP

Monika P

Jednym słowem - prawdziwy profesjonalista! zaangażowany, podchodzący na serio do zadania, ale nie wprowadzający zbędnej nerwowej atmosfery. Do tego z poczuciem humoru i dystansem,które bardzo ułatwiły nam choćby moment przygotowań.Spełnił w 100 % nasze oczekiwania. Dzięki temu że był praktycznie "niewidzialny" nie stresował nas i gości ,dało to niesamowite efekty. Zdjęcie są piękne, niebanalne , wzruszające i prawdziwe. Właśnie o to nam chodziło gdyż będą dla nas wspaniałą pamiątką na całe życie. Dziękujemy jeszcze raz Bartku!

4 miesiące temu

Paulina Ł

Bartek od początku zapowiedział, że zależy Mu na łapaniu "momentów", jest świetnym obserwatorem, zaufaliśmy Mu i bardzo ładnie to wyszło :) Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich ujęć. Dostaliśmy tą usługę w prezencie, więc tym bardziej byliśmy mega zadowoleni. Nie robi pozowanych zdjęć, CHYBA, że go o to poprosicie, więc jeśli zależy Wam na jakimś ujęciu to po prostu mówcie, a życzenie najprawdopodobniej zostanie spełnione :) Zdjęcia z wyjazdu plenerowego na łące/ przy lesie skradły moje serce najbardziej, więc jeśli zastanawiacie się czy brać plener czy nie to nie ma się nad czym zastanawiać! Album- fotoksiążka jest piękna i będzie wspaniałym wspomnieniem na kolejne lata.

10 miesięcy temu

A

Agnieszka

Galeria Bartka mówi sama za siebie. Wszystkim, którzy chcą mieć na swoich ślubnych zdjęciach wiernie oddane emocje, momenty wzruszenia, radość, zadumę, szczęście, czyli jednym słowem interesujący reportaż, a nie nudne "ustawianki" polecam Bartka. Jego zdjęcia mają niepowtarzalny charakter i rytm, ze zwykłej chwili potrafi stworzyć arcydzieło. Bartek jest kreatywnym fotografem z pasją i charyzmą, a do tego fajnym, bezpośrednim facetem, ze świetnym poczuciem humoru, co bardzo sprzyjało rozladowaniu stresujących sytuacji i sprawiało, że od pierwszego spotkania mieliśmy z nim doskonały kontakt. Z perspektywy czasu stwierdzam, że nie mogliśmy trafić lepiej. Zdecydowanie polecam!!!!!

11 miesięcy temu

ZD

Zofia D

Polecam! Przepiękne zdjęcia, nic dodać nic ująć. Szczególnie takie niepozowane. Bartek ma "oko", każde zdjęcie opowiada swoją historię, oddaje uczucia chwili. Pamiątka na zawsze.

11 miesięcy temu

KR

Katarzyna R

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na współpracę z Bartkiem. Od samego początku czuliśmy, że podchodzi do zlecenia bardzo profesjonalnie. Dawał nam poczucie bezpieczeństwa, że jeśli chodzi o uwiecznienie ślubu wszystko pójdzie gładko. Byliśmy spokojni o to, że będziemy mieć piękną pamiątkę. Bartek wspaniale uchwycił emocje i uczucia, które towarzyszyły nam tego dnia. Jeszcze raz dziękujemy za zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie.

11 miesięcy temu

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Robienie zdjęć :-) Chwilę, w której nagle wiem, że udało mi się uchwycić emocje, gest, coś intrygującego, ważnego a może zabawnego. Poczucie, że zdążyłem to zawrzeć w dobrym kadrze i w odpowiedniej chwili. Spotkania z zupełnie różnymi ludźmi.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Od podjęcia decyzji, że chcę zawodowo zająć się reportażem ślubnym. Mam za sobą długoletnie doświadczenie fotograficzne i operatorskie. Zawsze czułem się dobrze w konwencji dokumentalnej wymagającej obserwacji. Zaczynałem od fotografii mody, jednak fotoreportaż jest dużo bliższym mi gatunkiem.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od ok 5 lat.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na pełnoklatkowych lustrzankach Canona. Używam w ok. 70%, jasnych stałoogniskowych obiektywów. W pozostałej części stosuje obiektywy o zmiennej ogniskowej Canona.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Nie mam takiego momentu. Każdemu z etapów towarzyszą innego rodzaju emocje. Najważniejsze dla mnie jest to aby zdjęcie było zapisem jakiejś szczególnej chwili. Bardzo lubię cały proces przygotowań, w którym emocje dojrzewają a atmosfera się powoli zagęszcza. Czasem nawet nie powoli....

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Para młoda dostaje gotowe zdjęcia w ciagu 2-3 tygodni.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Moja podstawowa oferta to fotoreportaż z dnia ślubu. Zawiera 300 zdjęć w wersji cyfrowej, każde poddane indywidualnej obróbce oraz galerię online zabezpieczoną hasłem. Pakiet rozbudowany zawiera fotoreportaż z sesją plenerową wykonywaną innego dnia oraz zaprojektowaną przeze mnie fotoksiążkę. Fotografie w fotoksiążce układam z naciskiem na to, aby tworzyły zwartą i spójną opowieść.

Jaki jest Twój styl?

Wykonuję fotografię ślubną w stylu reportażowym. Rozumiem to w ten sposób, że jestem obserwatorem nie ingerującym w bieg wydarzeń i nie narzucającym zachowań. Staram sie być niewidoczny lub możliwie najbardziej dyskretny. Styl oznacza dla mnie coś co wynika z samego widzenia fotografa i jego sposobu fotografowania. Cała reszta uzyskiwana w procesie obróbki, to czy zdjęcie jest bardziej kolorowe czy mniej, w takiej czy innej tonacji to tylko dodatek, nie mający ze stylem wiele wspólnego. Jestem z tych, którzy bardziej wierzą niż nie wierzą w istnienie „momentu decydującego”. Dążę do prostoty, eliminacji wszystkiego co jest niepotrzebne oraz do tego by to co zostało w kadrze było dobrze zorganizowane. Trochę inaczej wygląda to w trakcie sesji plenerowej, ale również w tym wypadku najważniejsze jest dla mnie uzyskanie w zdjęciach wrażenia naturalności.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Trudno powiedzieć. Wszyscy się pobierają :-)

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Nie mam jakichś wymarzonych ślubów, ale chciałbym bardzo sfotografować kiedyś ślub ludzi, którzy długo na siebie w życiu czekali.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Na razie jeszcze wszystkich pamiętam :- )))))))

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Z zakochanymi w sobie. Mam na myśli, że w sobie nawzajem :-)

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Zgraję małych lisków, która wybiegła na leśną polanę podczas sesji plenerowej z pewną niezwykle sympatyczną parą.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Często są tak wszystkim przejęci, że o nic nie pytają :-) Najczęściej pary chcą wiedzieć, kedy otrzymaja zdjęcia. Mówię, że w ciągu 2-3 tygodni.

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Pierwszy negatyw samodzielnie wywolalem 32 lata temu. Zmienił się świat i technologie a fotografia dalej mnie fascynuje. Na moją profesję składa się 25 lat doświadczenia w pracy operatora i fotografa oraz gruntowna edukacja wizualna.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że to aby para młoda była wewnętrznie mocno przekonana do zdjęć danego fotgrafa. Jego widzenia, warsztatu, wrażliwości. Warto poświęcić na to trochę czasu i wybór nie powinien być przypadkowy.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Ale pytanie :-) .... Myślę, że połączenie instynktu ze świadomością.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Nie wiem co napisać.... :-) Pary i tak wybiorą kogo będą chciały. Powinny wybrać tego kto im najbardziej odpowiada na podstawie zdjęć, podejścia do pracy, cech ludzkich etc. Jeżeli np. Przyszła para młoda lubi statyczne, ustawiane zdjęcia w stylu glamour i preferuje taki styl fotografii ślubnej to akurat mnie niekoniecznie powinna wybierać. Jeśli natomiast dla jakiejś pary najważniejsze jest to, aby po ich ślubie pozostała pewna ilość fotografii zawierających prawdziwe, uchwycone elementy zdarzeń i emocje tego dnia, które da się potem poukładać w niepowtarzalną opowieść to rzeczywiście powinna ona rozważyć moją ofertę.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Skupieniem na prawdziwych sytuacjach i emocjach, unikaniem kiczu, wiedzą jak układać ciekawą historię z wybranych zdjęć, dokładnym, świadomym kadrowaniem.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Bardzo lubię zdjęcie, które udało mi się zrobić w trakcie ceremonii cywilnej. Przedstawia ono pannę młodą, która obejmuję swoją płaczącą ze wzruszenia, nastoletnią córkę. To prosty, pozbawiony "efektów specjalnych" kadr, który ma w sobie pewną chwilę prawdy. Takie fotografie są dla mnie najważniejsze i sprawiają, że czuję prawdziwy sens swojej pracy.

Wolne terminy

Kontakt

Bartosz Ciesielski - Fotoreportaż ślubny

website facebook instagram

Inspiracje ślubne

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: