Candy Bar 🧁
A może by tak DAĆ SIĘ PONIEŚĆ fantazji? 🤩

Candy bar 🧁🍭🍬 to coraz popularniejsza atrakcja na weselach. Tak, dobrze widzisz – atrakcja! Jak to możliwe?

Pewnie myślisz, że taki słodki stół to nic skomplikowanego. Wybierzesz 3 może 4 rodzaje ciast, przekażesz obsłudze sali, która je pokroi, wyłoży na talerze, obok postawią kawę, herbatę i już. Zadanie wykonane.

Nie. 🙈 Nic z tego. Nie w tym przypadku.

Candy bar to coś innego niż słodki stół, jaki znamy tradycyjnie. Ma być spełnieniem dziecięcych marzeń. Cieszyć nie tylko podniebienie ale i oko. 😍

Ma być kolorowy niczym sklep z cukierkami i przyciągać gości z najdalszych końców sali!

Poruszcie trochę wyobraźnię!

Stwórzcie tę magiczną fabrykę marzeń, 🧚‍♀️ która da mnóstwo radości nie tylko najmłodszym gościom, ale wszystkim miłośnikom słodkości.

Nie chcesz, żeby umknęły Ci pozostałe zadania z harmonogramu? Sprawdź nasz kompletny przewodnik: ślub i wesele krok po kroku!

🍭 Candy bar – z czego się składa? 🍭

Skoro wiemy, że kilka ciast nie wystarczy, aby stworzyć candy bar – to zacznijmy od tego, z czego zazwyczaj się składa. Przeważnie są to:

 • Bankietówki 🍮 (małe ciasteczka na jeden gryz),
 • Deserki w małych kubeczkach/kieliszkach,
 • Muffinny/cupcakes, 🧁
 • Pralinki.

Ale to oczywiście nie koniec!

Śmiało możecie do tego dodać również Wasze inne ❤️ ulubione słodycze, takie jak na przykład:

 • M&M’sy,
 • 🍡 Skittlesy,
 • Żelki,
 • Landrynki, 🍬
 • Drażetki
 • 🍭 Lizaki czy
 • Makaroniki.

Tworząc candy bar nie zapominajcie o estetyce, o tym żeby było pysznie ale i .. o budżecie. Przy takiej krainie słodkości łatwo stracić głowę.

Ale spokojnie. Opcji na zorganizowanie candy baru jest tak dużo, że bez problemu możecie go przygotować niezależnie od tego, jaką kwotę chcecie na niego przeznaczyć. 😃

Zastanówcie się, czy możecie dostać coś w cenach hurtowych. To pomoże Wam obniżyć ceny słodkości za pojedyncze sztuki i tym samym koszt całego candy baru.

Szukacie sposobu na zaplanowanie weselnego budżetu? 💸 Zastanawiacie się jak utrzymać wydatki w ryzach? Zajrzyjcie do naszego artykułu o kosztach wesela!

Znajdźcie candy bar na Wasze wesele!

🍩 Candy bar – wata cukrowa na weselu 🍩

Ciekawym urozmaiceniem candy baru może być wynajęcie, lub kupienie, maszyny do robienia waty cukrowej.

Mówiąc o kupieniu, nie mam na myśli oczywiście tak dużej maszyny, jakie znamy z festynów. W sklepach dostępne są również wersje mini, takie które potem możecie spokojnie przechowywać i używać w 🏠 domu. Ich ceny zaczynają się już od około 80 zł.

Porównując natomiast oferty wynajmu maszyn do waty cukrowej, warto 🔍 zwrócić uwagę na:

 • Cenę za godzinę,
 • Wydajność urządzenia, czyli ile wat cukrowych maksymalnie jest w stanie zrobić w ciągu godziny,
 • Co zawiera cena – czy wliczone są produkty do przygotowania waty, transport, obsługa i ewentualne dodatki do waty cukrowej.

💰 Wata cukrowa na weselu – ile kosztuje? 💰

Jak wyglądają oferty wynajmu waty cukrowej? Spójrzmy na przykładowe cenniki.

Załóżmy, że chcecie wynająć stanowisko na 3 godziny. Oferta pierwszej firmy zawiera:

 • 200 zł/godzina (pierwsze 2️⃣ godziny wynajmu),
 • 100 zł/godzina (kolejne godziny).

Oferowana maszyna do waty cukrowej jest w stanie zrobić 1️⃣0️⃣0️⃣ wat cukrowych na godzinę.

W związku z tym, za 3 godziny zapłacicie 500 zł i będziecie mogli rozdać maksymalnie 300 wat cukrowych (cena za 1 watę cukrową wynosi około 1,67 zł). W tą cenę 🧮 wliczone są produkty potrzebne do ich zrobienia.

Dla porównania spójrzmy na ofertę drugiej firmy. Tutaj ceny przedstawiają się następująco:

 • 280 zł/pierwsza godzina wynajmu,
 • 120 zł/każda kolejna godzina.

Dodatkowo płatne jest barwienie waty cukrowej (30 zł/godzina) oraz ewentualny 🚗 dojazd.

wata cukrowa wesele dzieci

W ofercie drugiej firmy są dwa rodzaje urządzeń – jedno ma wydajność 60 szt/godzinę, drugie 120 szt/godzinę. Załóżmy, że wynajmujecie to drugie.

W takim układzie przy 3 godzinach zapłacicie 520 zł i rozdacie maksymalnie 3️⃣6️⃣0️⃣ wat cukrowych (cena za 1 watę wynosi wtedy około 1,45 zł).

Od razu widać, że cena waty cukrowej za jedną sztukę jest ⬇️ niższa przy drugiej ofercie. Pytanie jednak, czy rozdacie 360 wat cukrowych. 🤔

Jeśli na Waszym weselu będzie około 100 gości, to rozdacie ich 30, 60, a może 80 sztuk. W takiej sytuacji 1 – 2 godzin wynajmu będą wystarczające. W takiej sytuacji, zdecydowanie lepsza jest pierwsza oferta.

Dlatego musicie dopasować konkretną ofertę do swoich potrzeb. Pamiętajcie też, aby każde zamówienie ustalić indywidualnie i 📞 dopytać dokładnie o wszystkie warunki.

🍪 Candy bar – jak zrobić? 🍪

Przede wszystkim musicie spojrzeć na to, co macie i zastanowić się, jakich naczyń potrzebujecie.

💠 Wedding.pl radzi: jeżeli zdecydowaliście się na wiele małych cukierków 🍬 zadbajcie o pojemniki, pudełeczka czy szklane naczynia (np. ozdobne słoiczki). 💠

Doskonałym pomysłem jest przygotowanie również torebek specjalnie na Wasz ślub.

Dzięki temu goście nie będą musieli trzymać słodyczy w rękach. Jest to istotne szczególnie latem, gdy słodycze lubią się rozpuszczać lub gdy na weselu jest dużo dzieci (o tym jeszcze opowiemy trochę dalej ⬇️).

Dodatkowo, w ten sposób goście mogą również zabrać słodkości do domu. Możecie zrobić z tego sposób na upominki dla gości. Torebki bez problemu znajdziesz w sklepach internetowych.

Takie torebki możecie też spersonalizować poprzez wydrukowanie Waszych imion, daty ślubu czy motywu przewodniego wesela. Tego musicie jednak szukać już w ramach indywidualnych zamówień.

💠 Wedding.pl radzi: nie zapomnijcie, aby goście mieli czym nakładać wszystkie słodkości. Idealne będą do tego spejcalne łopatki albo zwykłe łyżeczki. 💠

💈 Candy bar – wygląd ma znaczenie! 💈

Dekoracja candy baru jest niezwykle istotna. To ona sprawia, że mamy do czynienia z cudowną krainą słodkości, a nie zwykłym stołem z ciastem.

Przepis na udany candy bar? Ten stół musi być widoczny!

💠 Wedding.pl radzi: dobrym pomysłem jest odpowiednie opisanie wszystkich deserów i słodyczy na stole. 💠

Candy bar ma tak wyglądać, żeby nawet gość z najodleglejszego końca sali chciał poderwać się z krzesła i przedrzeć przez pozostałych gości, aby spróbować choć jednej 🧁 muffinki.

Oczywiście stół ze słodkościami możecie ustawić nie tylko na sali, ale również w ogrodzie czy na tarasie.

💠 Wedding.pl radzi: jeśli wesele organizujecie latem, pamiętajcie o zabezpieczeniu jedzenia przed 🐝 owadami. 💠

Candy bar na weselu nie może się też obyć bez dekoracji i akcesoriów! Jakich? Oto kilka przykładów:

 • Toppery,
 • Napisy,
 • Rozety,
 • Girlandy,
 • Zawieszki,
 • Podkładki,
 • Serwetki.

Oczywiście wszystko możecie dopasować do siebie i stylu swojego wesela. 🌿🦌 Niekiedy jest nawet opcja spersonalizowania dekoracji i przygotowanie ich specjalnie na Waszą uroczystość!

candy bar biały zielony makaroniki czekoladki
Słodycze możecie dopasować kolorystycznie do motywu przewodniego wesela.

💰 Candy bar – ile kosztuje? 💰

Pozostaje nam zatem do omówienia jeszcze jedna kwestia – cena. Candy bar możecie zrobić na dwa sposoby – zamówić lub w całości zorganizować 💪 na własną rękę.

W przypadku wynajęcia profesjonalnej firmy koszt usługi zorganizowania candy baru jest zależny od:

 • Liczby gości,
 • Asortymentu,
 • A także regionu, w którym odbywa się wesele.

Średnio, oferty na 100 osób w dużych miastach oscylują koło 2000 zł.

candy bar słodycze motyw wesela tropikalny
Candy bar na wesele w stylu tropikalnym!

Oczywiście, może uda Ci się znaleźć tańszą ofertę (np. za 700 czy 400 zł). Pamiętaj jednak aby, jak zawsze, sprawdzić 🕵️‍♀️ co wchodzi w zakres danej oferty.

Oprócz tego sprawdźcie poprzednie realizacje. Tak abyście wiedzieli czego możecie się spodziewać, jeśli wykonawca mówi o ilości na 100 czy 150 osób, czy o aranżacji stołu w określonym stylu.

Jeżeli postanowicie zorganizować candy bar na własną rękę, to przede wszystkim na jego cenę składać się będzie koszt słodyczy oraz, jeżeli to będzie konieczne, koszt zakupu 🏺 słojów, wazonów, misek, pater, łopatek do nakładania, dekoracji oraz torebek dla gości.

Zorganizowanie candy baru samodzielnie może obniżyć ⬇️ Wam jego koszt nawet o połowę od tego zamówionego. Zastanówcie się jednak, czy jesteście w stanie to odpowiednio przygotować i czy będziecie mieli na to czas.

Większość słodyczy najlepiej wystawić w dniu wesela. Muffinki z kremem, ciasta czy praliny muszą znajdować się w ❄️ chłodnym miejscu i można je wystawić dopiero w ostatniej chwili.

Podobnie będzie również ze słodyczami z czekoladą czy landrynkami, tak aby nie rozpuściły się 🥵 od ciepła.

🍦 Candy bar – z myślą o najmłodszych 🍦

Jeżeli planujecie zorganizować candy bar, a na weselu będą dzieci, to pamiętajcie aby zadbać o ich bezpieczeństwo.

Zrezygnujcie z gorących przedmiotów, bądź ustawcie je na tyle daleko, żeby nie były w stanie ich dosięgnąć czy zrzucić. To samo dotyczy również 🍴 noży, ostrych widelców czy wykałaczek.

Sprawdźcie, czy wszystkie słoje lub inne naczynia stoją stabilnie na stole, tak aby dzieci nie miały możliwości ich strącenia.

Dodatkowo, zamiast używania ciężkich talerzy, lepiej przygotować 🍿 papierowe pudełka lub torebki. Dzięki temu dzieci bez problemu będą miały możliwość zabrania słodyczy ze sobą.

różowy pastelowy słodki stół

👧 Co dzieci lubią najbardziej? 👧

A skoro już o dzieciach mowa, to czym przede wszystkim zajadają się najmłodsi goście? Jeżeli chcecie sprawić im przyjemność to w Waszym candy barze powinny znaleźć się:

 • Cake popsy (małe pieczone ciastka nadziane na patyczek, wyglądające jak okrągłe lizaki),
 • Mini donuty, 🍩
 • 🍿 Cukierki,
 • Żelki,
 • Gumy,
 • 🍭 Lizaki,
 • Karmelowy popcorn, 🍿
 • Watę cukrową.
candy bar mini desery motyw tropikalny

👑 Podsumowanie, czyli kilka krótkich pytań 👑

Czy trzeba przygotować candy bar na weselu?

Oczywiście, że nie. Niczego nie musicie. Tak jak w przypadku, wszystkich innych elementów wesela (może poza formalnościami 😉). To Wy decydujecie czy chcecie przygotować candy bar. Jeżeli nie, możecie zrobić klasyczny słodki stół czyli ciasto, kawa i herbata.

Candy bar – lepiej przygotować samemu 💪 czy zamówić?

To zależy. Jeżeli masz zmysł estetyczny i czas, aby go przygotować w dniu wesela to zrób go na własną rękę. Jeśli nie, zamów u profesjonalisty.

Ile kosztuje 💸 candy bar na wesele?

Jeżeli przygotowujesz candy bar na własną rękę, to w zależności od tego, co będzie się na niego składać, możesz wydać od kilkuset do 1000 zł. Jeśli zamawiasz profesjonalną usługę to przygotuj się na wydatek około 1000-2000 zł (ale poszczególne oferty potrafią się bardzo różnić między sobą).

Czy candy bar to dobry pomysł na wesele, gdzie jest dużo dzieci?

Pewnie! 😃 Ale pamiętajcie o kilku zasadach. 🚨 Po pierwsze zrezygnujcie z czekoladowej fontanny i mocno brudzących słodkości. Po drugie uważajcie na gorące i ostre przedmioty. Zrezygnujcie z nich w ogóle lub ustawcie w takim miejscu, aby dzieci nie mogły ich dosięgnąć lub zrzucić. I wreszcie po trzecie, zadbajcie o papierowe talerzyki i torebki, tak aby dzieci mogły zabierać ze sobą słodycze bez obawy, że coś się potłucze.