Upominki dla gości weselnych 🎁
31 propozycji na KAŻDĄ kieszeń! 🤗

Upominki dla gości weselnych 🎁 przyjęły się już jako pewien standard. Mają być formą podziękowania za to, że goście uczestniczyli w Waszym wielkim dniu i byli jego częścią.

Mimo to, część Młodych Par z nich rezygnuje. Możemy zastanawiać się, czy tak wypada, ale czy trzeba przygotowywać upominki dla gości?

Absolutnie nie! Pytanie brzmi – 🤔 czy chcecie?

Jeśli więc:

 • jesteście zdecydowani i szukacie inspiracji lub
 • jeszcze się zastanawiacie i chcecie sprawdzić, czy cokolwiek Was przekona do tego pomysłu,

to dobrze trafiliście! Oto przegląd upominków dla gości.

Zastanawiasz się, o czym jeszcze warto pomyśleć? Aby nie umknęły Ci pozostałe zadania z harmonogramu, sprawdź nasz kompletny przewodnik: ślub i wesele krok po kroku

Prezenty dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych – 🐝 Miody 🍯

Miody to bardzo popularne upominki dla gości i w sumie nie ma się czemu dziwić!

 • Są pyszne,
 • Idealnie wpasowują się w 🌿 wesela w stylu rustykalnym, boho, folkowym czy ekologicznym,
 • Pięknie prezentują się na weselnych stołach, więc są świetnym elementem dekoracyjnym i
 • Możesz mieć pewność, że zostaną przez gości spałaszowane.

Nie jest to więc pamiątka na lata, ale za to prezent, który cieszy się dużym powodzeniem wśród gości.

Z jakim kosztem musicie się liczyć, jeśli chcielibyście podarować Waszym gościom miody? Porównując oferty w różnych sklepach ceny wahają się między 2,40 – 7,50 zł za jedną sztukę.

Oczywiście możemy spotkać się również ze słoiczkami 20 zł/sztukę (ale przy pojemności 500 ml!).

💠 Wedding.pl radzi: przy zakupie zwróćcie też uwagę na minimalną ilość sztuk, które musicie zamówić oraz czas realizacji. 💠

Ponadto dopytajcie również o możliwość personalizacji słoiczków.

słoiczki z miodem
Psst.. A jeśli jako gość zapomnisz zabrać swojego ze stołu, to zapomnij żebyś na drugi dzień jakikolwiek jeszcze dostał. 😢

Upominki dla gości weselnych – 🍫 Czekoladki, cukierki, ciasta 🧁

Co powiecie na upominki dla gości weselnych w postaci pysznej czekolady z personalizowaną etykietą?

Za pomocą grafiki i tekstu możecie je dopasować do Was lub 💎 Waszego motywu przewodniego wesela, tak by wszystko tworzyło piękną całość.

Możecie też w formie upominków wykorzystać słodkości, które będą na weselu.

Zamiast zabierać do domu, bądź wyrzucać, możecie rozdać je Waszym gościom. Wystarczy, że przygotujecie na to odpowiednie opakowania.

Znajdź z nami wypieki na Wasze wesele!

Drobne pudełka sprawdzą się jako opakowanie na 🍬 cukierki, drażetki lub inne słodycze. Do ciast musicie wybrać już większe pudełka. Najlepiej z rączką, żeby goście bez problemu mogli je zabrać do domu.

Opakowania na ciasta są przeważnie personalizowane i możecie na nich umieścić dowolną grafikę lub napis.

Niezależnie od rozmiaru pudełka dostaniecie je w przedziale cenowym od 1,00 do 4,50 zł za sztukę.

Ciekawą formą opakowania są mini paterki na słodkości (naprawdę mini, czyli na jedną czekoladkę). Ich cena mieści się w przedziale 2,40 – 3,60 zł za sztukę.

Oprócz pudełek i mini paterek słodkości możecie zapakować również w:

 • Torebki papierowe 🛍 – ok. 0,80 zł/za sztukę (większe, z rączką – ok. 1,00 zł),
 • Mini doniczka – ok. 2,70 zł/ za sztukę,
 • Mini wiaderko – ok. 3,50 zł/ za sztukę,
 • Mini laterenki – ok. 4,00 zł /za sztukę,
 • Buteleczki z korkiem – ok. 2,00 zł/za sztukę.

Jeżeli decydujecie się dać gościom upominek w postaci czegoś słodkiego, ale nie w rozdając tego, co zostało na weselu, to oprócz opakowań musicie zamówić również same słodkości.

Tylko co? I z jakim kosztem się to wiąże? Sprawdźmy!

A może makaroniki? 😃 Możecie dopasować je do swojego wesela i zamówić w wybranych kolorach.

Migdały w lukrze

Zacznijmy od najpopularniejszych słodyczy weselnych, czyli migdałów w lukrze.

Migdały w lukrze możecie kupić na kilogramy. W jednym kilogramie, w zależności od ich wielkości i grubości polewy zmieści się od 250 do 300 sztuk migdałów.

Do opakowania dla jednego gościa powinniście włożyć 🖐 5 migdałów i w takich zestawach też czasami są sprzedawane. A dlaczego akurat 5?

Otóż migdały w lukrze przywędrowały do nas z Włoch i według tamtejszej tradycji każdy z gości powinien otrzymać 5 migdałów.

Mają one symbolizować 🍀 szczęście, zdrowie, pomyślność, długie życie oraz ❤️ miłość.

Tradycyjnie na ślub zarezerwowane są te w kolorze białym, choć często dobiera się je do motywu oraz kolorystyki wesela. Dlatego bez problemu dostaniecie również różowe, niebieskie, czy kremowe.

migdały w lukrze

Jeśli zatem przykładowo wyprawiacie wesele na 100 osób, w ramach upominków dla gości potrzebujecie 500 sztuk lub około 2 kilogramów migdałów.

Migdały w lukrze dostaniecie w sklepie internetowym od około 50 zł za kilogram. To w naszym przykładzie daje około 100 zł za migdały dla gości.

Jeżeli natomiast zdecydowalibyście się na gotowe zestawy, w których migdały od razu pakowane są po 5 sztuk (ich koszt wynosi około 2 zł za zestaw) musielibyście liczyć się z wydatkiem około 200 zł za całość.

Do migdałów zakupionych na kilogramy oczywiście musicie dokupić woreczki bądź pudełeczka. Najpopularniejsze w przypadku migdałów w lukrze są woreczki z organzy.

Bez problemu dostaniecie za około 65 gr. (co daje 6,50 zł przy 100 gościach). Zatem przy zakupie migdałów na kilogramy, łączny koszt to około 110 zł.

Dodatkowo, jeśli chcielibyście je spersonalizować musicie również doliczyć koszt wydruku etykietek oraz wstążek, żebyście mieli je jak przywiązać.

upominki dla gości czekoladki

🍫 Czekoladki 🍫

Jeśli natomiast chcielibyście podarować swoim gościom czekoladki, musicie liczyć się z ceną między 1,50 a 5,00 zł za sztukę. Planując zatem wesele dla 100 gości, przy średnim koszcie 2,50 zł za sztukę, za wszystkie czekoladki zapłacicie 250 zł.

Dodając do tego pudełeczka za około 1 zł, na upominki dla gości musicie zaplanować w swoim budżecie minimum 350 zł. Jeżeli natomiast wybralibyście mini paterki to koszt zwiększa się już do około 500 zł.

💠 Wedding.pl radzi: szybkie i proste upominki dla gości weselnych? Czekoladki Merci z karteczką “Dziękujemy”, zapakowane w celofan i związane wstążką. 💠

Ale czy wiecie, że również czekoladki możecie spersonalizować? Po pierwsze w postaci tak zwanych foto czekoladek.

Foto czekoladki to nic innego jak dobrze znane nam kwadratowe nadziewane czekoladki. Wyjątkowy natomiast jest papierek, w który są owinięte. Na nim właśnie drukuje się 📷 zdjęcie Młodej Pary.

Gdzie ich szukać? 🔍 Na Allegro znajdziecie je za około 1,60 zł za sztukę.

personalizowane czekoladki wesele

Możecie jednak zamówić czekoladki, na których ręcznie zostaną napisane Wasze imiona oraz data ślubu. Koszt jednej takiej czekoladki to już 4,50 zł za sztukę + koszt personalizacji, który wynosi 70 zł.

Inne słodkości

Jakie inne słodycze możecie zamówić dla gości w ramach podziękowań?

Kolejną opcją są 🐄 krówki. Oczywiście je również możecie spersonalizować. Koszt takiej krówki to od 0,70 – 1,50 zł za sztukę.

Rzadziej spotykanymi są 🥠 ciasteczka z wróżbą, które otrzymamy za około 1,50 – 1,80 zł za sztukę czy 🍭 lizaki – 0,95 – 3 zł za sztukę.

Istnieje również możliwość zamówienia cukierków a’la tic taci z ozdobnym pudełkiem (ich cena to ok. 2 zł za sztukę) lub mentosów ze zdjęciem!

upominki dla gości słodycze

Upominki dla gości weselnych – 🕯 Świeczki i woski zapachowe 🌺

Prezenty dla gości nie muszą jednak opierać się wyłącznie na jedzeniu. Doskonałym pomysłem jest podarowanie świeczek zapachowych.

Je również możecie dowolnie personalizować. Nie tylko poprzez etykiety, ale również wzory czy napisy.

Jest to prezent, z którego goście będą mogli korzystać dłuższy czas, a do tego w przyjemny sposób będzie im umilał 🌙 wieczory.

Z jakim kosztem musisz się liczyć? Cena jednej takiej świeczki mieści się w przedziale między 4,50 a 6,00 zł za sztukę.

A skoro już jesteśmy przy pachnących prezentach, możecie również podarować gościom 🐝 woski zapachowe. Takie woski nadają się do tzw. kominków zapachowych.

Na górze takiego kominka kładziemy wosk, natomiast na dole wstawiamy zapalony podgrzewacz. Ciepło w środku kominka rozpuszcza wosk i dzięki temu bardzo długo możemy cieszyć się przyjemnym zapachem.

Cena jednego takiego wosku to ok. 7 zł za sztukę.

Upominki dla gości weselnych – 🌱 nasiona i rośliny 🌻

Nasiona i rośliny są teraz, razem z miodami, jednymi z popularniejszych upominków dla gości. Z pewnością idzie to w parze z 🌿 weselem w stylu rustykalnym czy boho, które są z kolei najchętniej wybieranymi motywami przewodnimi wesela.

Co jest zaletą nasion oraz roślin? To, że taką pamiątką goście będą mogli cieszyć się przez lata.

Jak przygotować takie upominki? Nasiona możecie zamówić w personalizowanych torebkach za około 2,50 – 4,00 zł za sztukę.

A jak to zrobić własnoręcznie? Możecie kupić torebki z nasionami w sklepie ogrodniczym i zapakować je samemu w torebeczki papierowe lub buteleczki z korkiem (które dostaniecie za ok. 2 zł za sztukę).

Jeśli natomiast chcielibyście podarować gościom już rozwinięte rośliny to najlepiej sprawdzą się sukulenty, czyli rośliny, które potrafią gromadzić wodę. Najbardziej znanym przykładem jest 🌵 kaktus.

upominki dla gości wesele
Buteleczki z korkiem nadają się do różnych upominków – cukierków, nasion, lawendy, kawy czy herbaty.

Podobnie jak przy nasionach, możecie zamówić rośliny już przygotowane do postawienia na stołach albo zrobić to na własną rękę.

Gotowe 🎁 prezenty dostaniecie za 8,00 – 9,00 zł za sztukę (+ ewentualny koszt personalizacji).

Natomiast jeżeli chcecie sami je 👩‍🌾 przygotować możecie zamówić osobno rośliny w najprostszych doniczkach, do przyozdobienia, lub wszystko osobno – sadzonki, doniczki i ziemię.

Sukulenty w doniczkach dostaniecie na Allegro za ok. 4,00 – 4,50 zł za sztukę. Same sadzonki nie są łatwo dostępne, jeżeli jednak uda Wam się je dostać ich koszt to ok. 2 zł za sadzonkę.

Do tego musicie doliczyć jutę, papier czy wstążkę, w zależności od tego czym będziecie chcieli je ozdobić.

Upominki dla gości weselnych – lawenda

Woreczki z suszoną lawendą to inna roślinna propozycja. Przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy 💜 uwielbiają takie zapachowe dodatki do szaf i mieszkań.

Woreczki z suszoną lawendą to kolejna propozycja, która wpisuje się w koncepcję 🌿 wesela rustykalnego lub w stylu prowansalskim, z motywem lawendy.

Koszt takiego przygotowanego woreczka to ok. 3 zł za sztukę. Możecie jednak kupić suszoną lawendę w sklepie i własnoręcznie zapakować ją np. do kopert.

💠 Wedding.pl radzi: takie koperty również możecie spersonalizować, np. za pomocą własnej pieczęci lakowej. 💠

Koszt wyrobienia takiej pieczątki z Waszymi imiona bądź inicjałami to około 45 zł.

upominki dla gości wesele
Lawendę możesz podarować w woreczku, kopercie lub buteleczce.

Upominki dla gości weselnych – ☕️ Kawa i herbata 🍵

Jeżeli do tej pory nic Cię nie przekonało, lub wydaje się zbyt wymyślne, wciąż pozostaje niezawodna kawa lub herbata. Sprawdzają się jako upominek w każdej sytuacji.

Ponadto ich niewątpliwą zaletą jest to, że są to produkty bardzo łatwo dostępne. W związku z tym macie ogromny wybór 🛒 cen, rodzajów i jakości.

Tylko jak sprawić żeby nie wyglądały zwyczajnie i jednocześnie stanowiły dekorację?

Po pierwsze możecie je wsypać do szklanych fiolek lub buteleczek z korkiem. Dostaniecie je w sklepach internetowych za około 2 zł za sztukę.

Następnie wydrukujcie bądź zróbcie własnoręcznie 🏷 zawieszki z podziękowaniem i dołączcie je za pomocą wstążki. Oczywiście dostaniecie również już gotowe fiolki z herbatą. Ich cena wynosi ok. 3,50 zł za sztukę.

upominki dla gości wesele

💠 Wedding.pl radzi: sprawdź, ile gram herbaty czy kawy zawiera dana fiolka lub butelka i miej to na uwadze porównując ceny produktów u różnych sprzedawców. 💠

Po drugie możecie wsypać je do mini pudełeczek lub papierowych torebek.

Takie torebki możecie podpisać indywidualnie dla każdego gościa. Dodatkowo, jeśli macie zdolności malarskie możecie również narysować coś, co kojarzy Wam się z daną osobą. 😻🍩🏀

Upominki dla gości weselnych – 🍾 Alkohol 🍾

W całym zestawieniu nie mogło zabraknąć też alkoholu. Gdyby Waszym gościom było jeszcze mało na weselu w podarunku mogą dostać mini butelkę na odchodne.

Zazwyczaj 🍷 alkoholu na weselu jest tyle, że jeszcze zostaje i Młoda Para tak czy inaczej rozdaje gościom, to co zostało.

W ramach upominków możecie jednak podarować coś wyjątkowego, np. alkohol robiony przez kogoś z rodziny.

W takiej sytuacji wystarczy, że zamówicie buteleczki z personalizowaną etykietą lub napisem. Koszt jednej buteleczki o pojemności 100 ml to około 4,00 – 6,00 zł.

szampan wesele

Możecie jednak postawić na gotowe upominki i kupić gotowe buteleczki z 🥃 zawartością w środku. Do wyboru są butelki z najróżniejszym alkoholem, o różnej pojemności.

W tym wypadku musicie liczyć się z kosztem od 10 do nawet 15 zł za sztukę.

Brokatowe mini szampany

Brokatowe mini szampany to upominki, które doskonale wpisują się w atmosferę wesela. Buteleczki są eleganckie i wyglądają bardzo 🎉 efektownie. 

Na szampanach możecie przykleić etykiety z Waszymi imionami, datą ślubu i podziękowaniami. Goście na pewno docenią ten miły gest i na dłużej zapamiętają szampańską zabawę! 💃

Cena szampanów różni się, w zależności od tego w jakiej wersji je kupicie. 

Najtańszą opcją jest zamówienie pustych, choć udekorowanych, 🎀 buteleczek ze spersonalizowanymi naklejkami. Możecie sami napełnić je Waszym ulubionym trunkiem. 

Za 10 sztuk zapłacicie ok. 25 zł. Gotowy flakonik już z zawartością kosztuje od 25 zł za sztukę. 

A co jeśli podobają Wam się brokatowe mini szampany, ale szukacie alternatywy dla upominków w postaci alkoholu?

Wybierzcie bańki mydlane w kształcie mini szampanów!

Świetny upominek dla najmłodszych, ale nie tylko. 😃 Bańki mydlane w tej formie kosztują ok. 1,50 zł za sztukę.

Upominki dla gości weselnych – Wachlarze i wiatraczki

O ile wiatraczki mają jedynie charakter dekoracyjny, o tyle wachlarze mogą już mieć konkretne zastosowanie, jeżeli organizujecie wesele w środku ☀️ lata.

Na sali weselnej zawsze jest gorąco, ale latem jest to szczególnie problematyczne, gdy na zewnątrz temperatura jest niewiele mniejsza lub nawet wyższa. 🥵 Wachlarze mogą okazać się wtedy zbawienne dla Waszych gości.

wachlarz wesele

Z drugiej strony problemy z klimatyzacją i brak powietrza na sali nie dotyczą jedynie lata. Dlatego przydać się mogą również na 🍃 wiosenne czy 🍂 jesienne przyjęcia.

Goście bardzo chętnie korzystają z tego upominku w trakcie wesela i równie chętnie zabierają je ze sobą.

Koszt jednego wachlarza papierowego to około 3,00 – 4,50 zł za sztukę natomiast materiałowy z personalizacją to wydatek ok. 5,00 zł za sztukę.

Jeżeli jednak zamiast wachlarzy chcielibyście podarować swoim gościom wiatraczki (które są frajdą nie tylko dla dzieci 😉) to musicie się z liczyć z kosztem około 2,50 zł za sztukę.

Macie przy tym rozmaity wybór kolorów oraz grafik. Istnieje również możliwość ich personalizacji. W jaki sposób? Za pomocą przywieszki, na której możecie umieścić tekst, inicjały lub datę.

upominki dla gości wesele

Upominki dla gości weselnych – 🎄 Bombka 🎄

Bombka to świetny pomysł na upominek dla gości, jeśli organizujecie ślub zimowy lub tematem przewodnim Waszego wesela jest ❄️ lodowa kraina.

Bombka jest pamiątką, którą goście mogą przechowywać latami. W miły sposób będzie również przypominała im o Was i o Waszym ślubie.

🌟Wedding.pl radzi: zrezygnujcie z bardzo mocnej personalizacji np. w postaci fotobombki z Waszym zdjęciem.🌟

Taka bombka ma wisieć na czyjejś choince. Dlatego lepiej jeśli będzie prosta i elegancka. Możecie dodać osobisty akcent poprzez imiona, inicjały czy datę.

Bombki w formie upominków dla gości dostaniecie za około 4 zł za sztukę.

bombka wesele

Upominki dla gości weselnych – Inne

Jakie jeszcze upominki dla gości możecie przygotować?

 • Bańki mydlane (cena bazowa to ok. 1,50 zł/ sztuka, z personalizacją ok. 2 zł/ sztuka),
 • Brelok do 🔑 kluczy (personalizowany – ok. 4,60 zł/sztuka),
 • 🧲 Magnes (personalizowany – ok. 2,60 zł/sztuka),
 • Zakładka do 📚 książki (personalizowana – ok. 5,00 zł/sztuka),
 • Zapałki (z weselną naklejką – ok. 2 zł/sztuka),
 • Mydełka, 🧼 mini żele pod prysznic, kapsułki do kąpieli,
 • Materiałowe torebki z personalizacją,
 • Osobista playlista na płytach CD.

Upominki dla gości weselnych – A może bez?

To czy chcecie wręczyć gościom upominki zależy tylko od Was.

Jeżeli uważacie, że jest to zbędne lub absolutnie poza Waszym budżetem wydrukujcie bądź przygotujcie bileciki z podziękowaniem.

upominki dla gości wesele

Takie bileciki dostaniecie już od ok. 60 gr za sztukę. Możecie położyć je na 🍽 talerzach, umieścić w wizytownikach lub przypiąć do szklanek np. za pomocą małych klamerek.

Koszt jednej klamerki to ok. 0,35 zł/szt. W takim wypadku podziękowanie wyniesie Was zaledwie 1 zł za osobę.

Niewielki koszt w zamian za to, żeby Wasi goście poczuli się docenieni.

Upominki dla gości weselnych – pełna lista propozycji

Zbierając zatem wszystkie powyższe pomysły na upominki dla gości weselnych w jedno miejsce, pełna lista prezentuje się następująco:

 1. Miody, 🍯
 2. Czekoladki,
 3. Ciasto, 🍰
 4. Makaroniki,
 5. Migdały w lukrze,
 6. Krówki,
 7. Ciastka z wróżbą, 🥠
 8. Lizaki, 🍭
 9. Cukierki,
 10. Drażetki,
 11. Świeczki,
 12. Woski zapachowe,
 13. Nasiona roślin,
 14. Sukulenty, 🌵
 15. Lawenda suszona,
 16. Kawa,
 17. Herbata,
 18. Mini alkohole,
 19. Brokatowe mini szampany, 🍾
 20. Wachlarze,
 21. Wiatraczki,
 22. Bombki choinkowe, ❄️
 23. Bańki mydlane,
 24. Breloki do kluczy,
 25. Magnesy na lodówkę,
 26. Zakładki do książki,
 27. Zapałki,
 28. Mydełka, 🧼
 29. Kule do kąpieli,
 30. Materiałowe torby,
 31. Płyta CD. 📀

Jak ułatwić sobie podjęcie decyzji?

1️⃣ Zastanów się, co sama chciałabyś dostać.

Bardzo proste pytanie, które może dużo ułatwić. W tym całym ślubnym szale i ogromie decyzji, które trzeba podjąć Młode Pary często przestają zastanawiać się, czego naprawdę chcą, dlaczego coś robią i co im się podoba.

Postaw się też w sytuacji swojego gościa. Co Tobie by się spodobało, a z czego na pewno 😐 nie byłabyś zadowolona?

muffiny wesele

2️⃣ Sprawdź dokładnie co zamawiasz.

Jaka jest wielkość, pojemność danego upominku, co zawiera zestaw.

Gdy wybierzecie już najlepszą według Was ofertę, postarajcie się zamówić najpierw próbki. Zakup jednej sztuki kiepskiego produktu przeżyjecie. Inaczej by było gdybyście zapłacili od razu za 100 sztuk.

3️⃣ Zrób próbę na małej ilości sztuk – dla DIY ✂️📌

Dlaczego? Bo mogą nie wyglądać tak ładnie jak na zdjęciu, czy według Twojego projektu w głowie.

Poza tym w grę wchodzi również czas. Może się okazać, że ich przygotowanie wymaga więcej czasu niż zakładałaś i nie zdążysz ich zrobić.

4️⃣ Zrób, bądź zamów, więcej niż przewiduje liczba gości.

Nigdy nie zamawiaj dokładnie tyle, ile potrzebujesz.

Jest to ⛑ zabezpieczenie, gdyby nagle ktoś niespodziewanie dopisał się do listy gości lub gdyby któryś z upominków uszkodził się lub zniszczył.

Zawsze dobrze mieć przygotowane zapasowe sztuki. 👍

👑 Podsumowanie, czyli wszystko o upominkach dla gości weselnych 👑

Czy musimy przygotować 🎁 upominki dla gości?

Oczywiście, że nie! Wiele Młodych Par decyduje się na upominki dla gości więc jest to dość powszechne, natomiast zdecydowanie nie jest obowiązkowe. Upominki dla gości są formą podziękowania za to, że goście uczestniczyli w Waszym wielkim dniu i byli jego częścią. 😊 Zastanawiając się, czy powinniście je przygotować, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcecie im za to podziękować.

Co możemy przygotować w ramach upominków dla gości?

Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Wśród upominków dla gości znajdziecie: miody, czekoladki, cukierki, krówki, migdały w lukrze, lizaki, inne słodycze, świeczki, nasiona, sukulenty, woreczki zapachowe z lawendą, kawę, herbatę, mini szampany, wachlarze, bombki, bańki mydlane, breloki do kluczy, magnesy, zakładki do książek, zapałki, mydełka, kapsułki do kąpieli, materiałowe torby czy płyty cd. Choć oczywiście nie jest to żadna zamknięta lista. Możecie przygotować też coś zupełnie innego, co będzie zgodne z Wami lub stylem Waszego wesela.

Ile kosztują 💸 upominki dla gości?

Tak samo jak szeroki jest wybór upominków, tak samo duża jest ich rozpiętość cenowa. Zaczynają się już od około 1 zł za sztukę (np. w przypadku krówek, lizaków czy migdałów) przez około 2 lub 3 zł za sztukę (tańsze miody, ciasteczka z wróżbą, fiolki z herbatami czy mini rośliny), a kończą nawet na 15 zł (w przypadku buteleczek z niektórymi rodzajami alkoholu).

Jak wybrać upominki dla gości?

Przede wszystkim zastanówcie się z czego sami bylibyście zadowoleni, gdybyście mieli otrzymać taki upominek. Nie warto za dużo kombinować, im prościej tym lepiej. Zbyt dużo jeszcze drobnych rzeczy jest do zaplanowania i zorganizowania, żeby zbyt długo się na tym skupiać. Upominki mogą być dodatkową formą 🎀 dekoracji stołów lub możecie stworzyć osobny stół, z którego goście będą mogli zabrać upominki, wychodząc do domu.