Wedding.pl / Lovestory / Prezenty ślubne / Lista prezentów ślubnych – jak powinna wyglądać?
Prezenty ślubne

Lista prezentów ślubnych – jak powinna wyglądać?

7 marca 2019 —
Lista prezentów ślubnych - jak powinna wyglądać - zdjęcie 1

Gdy emocje związane ze ślubem już opadną, młodzi małżonkowie rozpoczynają otwieranie prezentów ślubnych. W trakcie oglądania upominków niejednokrotnie wracają myślami do tego wyjątkowego dnia i wspominają cudowne chwile. Za czasów naszych dziadków, a nawet rodziców rzadko kto obdarowywał Nowożeńców gotówką. Bardzo często zdarzało się, że Młoda Para nowa drogę życia rozpoczynała z kilkoma żelazkami, odkurzaczami, czy kompletami sztućców. Czasy się zmieniły i obecnie zakochani najczęściej obdarowywani są ukrytymi w kopercie pieniędzmi. Nie jest to jednak żadną regułą. Niektóry goście z wielką przyjemnością wręczyliby Wam prezent, jednak mają obawy, czy będzie on spełnieniem Waszych oczekiwań. Państwo Młodzi chcąc ułatwić swoim bliskim zadanie przygotowują czarodziejską listę – listę prezentów ślubnych. Jak powinna wyglądać lista prezentów ślubnych?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Lista prezentów ślubnych - jak powinna wyglądać - zdjęcie 2

Zobacz także: Prezenty z wesela – kiedy trzeba zapłacić podatek?

Lista prezentów ślubnych

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że moda na tworzenie listy prezentów przybyła do nas z zachodu. Mimo iż niektórzy podchodzą do niej dość sceptycznie, to coraz więcej Par Młodych decyduje się na jej przygotowanie. Ważne, aby do kwestii tej podejść z wyczuciem, tak aby żaden z zaproszonych gości nie poczuł się urażony. Lista prezentów powinna być odzwierciedleniem nie tylko potrzeb, ale i marzeń. Niezwykle istotne jest, aby znalazły się na niej prezenty z różnych przedziałów cenowych. Nie może na niej zabraknąć przedmiotów codziennego użytku jak i tych oryginalniejszych i bardziej przebojowych. Każdy z gości powinien znaleźć „coś dla siebie”, czyli coś, czym chciałby Was obdarować. Zanim w pośpiechu wypiszecie 100 przeróżnych propozycji, zastanówcie się,  czego tak naprawdę potrzebujecie. Dziadkowie z przyjemnością wręczą Młodej Parze komplet sztućców, a szaleni przyjaciele – lot balonem.

Jak poinformować gości?

To, w jaki sposób poinformować gości o przygotowanej liście,  jest najbardziej kłopotliwe. Macie rację – trzeba to zrobić z wyczuciem i taktem. Przygotowaną listę przekażcie świadkowej, która na pewno poradzi sobie z tym niełatwym zadaniem.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zobacz także: Jaka książka na prezent ślubny?

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.