Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Prezenty ślubne / Podarunki dla gości, które zrobicie sami!
Prezenty ślubne

Podarunki dla gości, które zrobicie sami!

14 marca 2020 —
Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 12

Sezon ślubny już niedługo uznamy za rozpoczęty, a co za tym idzie czas pomyśleć o upominkach dla gości weselnych. Bliscy rozpoczęli poszukiwania prezentu ślubnego dla Was, a Wy zastanawiacie się nam upominkiem dla nich. Podziękowania dla gości spędzają Wam sen z powiek? Budżet weselny nie pozwala na kupno zbyt drogich i wymyślnych prezentów, a tak bardzo chcielibyście podarować gościom coś niepowtarzalnego. Podarunki dla gości, które zrobicie sami, sprawią bliskim wiele radości. Drobiazgów tych nie przygotujecie w dwie godziny, ale radość obdarowywania będzie bezcenna!

BEZPŁATNY ORGANIZER ŚLUBNY

Podarunki dla gości, które zrobicie sami!

1. Słodkości

Słodkości są najczęściej spotykanym prezentem dla gości weselnych. Jednak słodyczy nigdy za wiele! Kruche ciasteczka, choć łatwe w przygotowaniu, są wyjątkowo smaczne. Wyjątkowe dekoracje nadadzą im charakteru i sprawią, że goście nie będą mogli oderwać od nich oczu.

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 1

2. Oliwy smakowe

Pieczenie to nie Wasza bajka? Oliwy smakowe to nasz kolejny pomysł na upominki dla gości weselnych. Ich przygotowanie jest dziecinne proste. Będziecie potrzebować małych, szklanych buteleczek, oliwy, ziół i przypraw.  Rozmaryn, chili, a może czosnek – na jaki smak się zdecydujecie?

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 3

3. Nalewki

Domowej roboty nalewki, to prezent, którego przygotowanie jest bardziej czasochłonne. Nalewki z pigwy, malin czy cytryn nie przygotujecie w jeden dzień. Buteleczki możecie przyozdobić małymi karteczkami z podziękowaniami dla gości.

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 5

4. Kawa, a może herbata?

Dla wielbicieli kawy, których nie brakuje, przygotujcie małe woreczki wypełnione aromatycznymi ziarnami czarnej kawy. Dla miłośników herbaty stwórzcie woreczki wypełnione liśćmi herbaty. Jeśli szycie na maszynie nie jest Wam obce, małe woreczki przygotujcie sami!

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 9

5. Zielono mi

Podarowanie gościom weselnym malutkich roślinek staje się coraz bardziej popularne. Możecie zdecydować się na sukulenty, zioła lub sadzonki drzew. Prezent ten nie należy niestety do najtańszych, ale może traficie na promocję!

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 10

6. Przyprawy

W mieszance przypraw nie ma nic zaskakującego. Jednak przyprawy umieszczone w szklanej probówce to nadzwyczajny i niespotykany prezent. Nas ten podarunek urzekł najbardziej!

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 6

7. Plastry drewna

Do przygotowania drewnianych zawieszek potrzebować będziecie grubszej gałęzi i męskiego wsparcia. Na plastrach drewna napiszcie podziękowania dla gości weselnych, miłosny cytat lub Wasze imiona.

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 2

8. Kakao

Tak! Kakao, a dokładniej mieszanka czekoladowa, której skład zależy już od Waszej wyobraźni. W słoiczku mogą znaleźć się orzechy, kawałki czekolady, słodkie pianki… Wystarczy tylko kubek ciepłego mleka i łyżka cudownej mieszanki, aby szary, ponury wieczór przemienił się w słodką, czekoladową rozkosz.

Podarunki dla gości, które zrobicie sami! - zdjęcie 3

BEZPŁATNY ORGANIZER ŚLUBNY

Zobacz także: Prezenty z wesela – kiedy trzeba zapłacić podatek?

 

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.