Wedding.pl / Lovestory / Prezenty ślubne / Jaki prezent dla męża na rocznicę ślubu – inspiracje i pomysły
Prezenty ślubne

Jaki prezent dla męża na rocznicę ślubu – inspiracje i pomysły

26 czerwca 2019 —

Choć miłość, czułość i troskę należy okazywać partnerowi na co dzień, a nie tylko od święta, to nie zaszkodzi też podkreślić, jak ważną jest osobą, przez podarowanie mu prezentu na rocznicę ślubu. Jak to mówią: „liczy się przede wszystkim pamięć”. Zawsze jednak lepiej wręczyć upominek trafiony niż nietrafiony, bo z pewnością zwiększy to radość adresata. Nie zawsze jednak wiadomo, jaki prezent dla męża na rocznicę ślubu okaże się tym idealnym. Spieszymy więc z podpowiedziami!

Wydawać by się mogło, że w najlepszej sytuacji znajdują się po tym względem partnerki panów o sprecyzowanych zainteresowaniach. Ale jeśli totalnie się nie znamy na dziedzinie, którą pasjonuje się nasz ukochany, może się to skończyć tak, że prezent dla męża na rocznicę ślubu wyląduje w kącie. Przykładem choćby specjalistyczne narzędzia, w danym przypadku akurat zupełnie nieprzydatne, czy model do sklejania na nieodpowiednim poziomie trudności. Co zrobić, gdy mamy obawy, że tak właśnie będzie i u nas?

ZNAJDŹ WYJĄTKOWY PREZENT DLA SWOJEGO MĘŻCZYZNY!

Kto pyta, nie błądzi

Jednym z najprostszych i zarazem najlepszych sposobów na to, by dowiedzieć się, jaki prezent dla męża na rocznicę ślubu kupić, jest zapytanie wprost samego zainteresowanego, co chciałby dostać z tej okazji. Jeśli spytamy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, wciąż jeszcze ma szansę zadziałać efekt zaskoczenia. Można też podpytać nie wprost, jaki podarek ucieszyłby partnera najbardziej. Innym rozwiązaniem jest zadanie takich pytań nie jemu, ale np. jego przyjacielowi.

prezent dla męża na rocznicę ślubu - zdjęcie 1

Praktyczny prezent dla męża na rocznicę ślubu

Czasami zdarza się, że mąż ma wszystko, czego potrzebuje w związku z realizacją swego hobby. Czasem też np. zwyczajnie nie stać nas chwilowo na zakup, z którego na pewno się ucieszy. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie wręczenie mu ładnego i porządnie wykonanego drobiazgu, który po prostu mu się przyda. Obecnie istnieją dość spore możliwości personalizacji tego rodzaju upominków. Ręczniki z wyhaftowanymi inicjałami, portfel z tłoczonym monogramem czy grawerowana piersiówka z okolicznościowym cytatem to tylko niektóre pomysły. Tak ozdobiony przedmiot bez wątpienia będzie się milej kojarzył niż jego zwykły odpowiednik.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu – ich nazwy i znaczenie

Podarunki z wyższej półki

Popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prezent dla męża na rocznicę ślubu, jest ekskluzywny wariant czegoś, czego partner używa na co dzień. Nie od dziś wszak wiadomo, że obdarowanie kogoś odrobiną luksusu to gest doskonale wyrażający, jak bardzo nam na tej osobie zależy. Perfumy, zestaw nieco droższych kosmetyków, eleganckie spinki do mankietów czy zegarek (którego tarczę można dodatkowo wygrawerować) w wielu przypadkach okazują się strzałem w dziesiątkę.

ZNAJDŹ MODNE DODATKI DLA SWOJEGO MĘŻCZYZNY!

Samodzielnie wykonany prezent dla męża na rocznicę ślubu

Kiedy nasz budżet jest ograniczony, a my chcemy dać ukochanemu coś wyjątkowego, nie wahajmy się sięgnąć po „broń” z arsenału DIY. Jeśli na pierwszy rzut oka widać, że w stworzenie prezentu włożyłyśmy czas, serce i wysiłek, wcale nie musi on kosztować dużo pieniędzy, aby okazać się bezcennym. Samodzielnie upieczone ciasteczka, fotoksiążka dokumentująca najpiękniejsze spędzone razem chwile, zabawna koszulka z nadrukiem albo sexy kalendarz, w którym modelką jest kochana żona… To zaledwie kropla w morzu pomysłów i inspiracji. Nawet jeśli kreatywność nie jest akurat naszą najmocniejszą stroną – od czego jest internet?!

prezent dla męża na rocznicę ślubu - zdjęcie 2

Przeżycie, a nie przedmiot

Coraz większym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się prezenty, które zamiast powiększać stan posiadania, generują super wspomnienia. Świetnym pomysłem dla miłośnika motoryzacji jest choćby voucher na przejażdżkę drogim sportowym samochodem. Ponieważ w tym przypadku chodzi jednak o prezent dla męża na rocznicę ślubu, a nie np. urodziny, warto pomyśleć o doświadczeniu, które da się przeżyć razem. Wyjazd na romantyczny weekend do innego miasta, do SPA lub na wieś, bilety na koncert lubianego przez oboje wykonawcy, a może wspólny skok ze spadochronem? I tu wracamy do kwestii zainteresowań naszego partnera. Jeśli staną się dla nas punktem wyjścia, doskonałym prezentem rocznicowym może okazać się nawet pójście na wystawę czy do kina, o ile ich tematyka odpowiada tym właśnie zainteresowaniom.

prezent dla męża na rocznicę ślubu - zdjęcie 3

Przeczytaj także: Co podarować na Walentynki? 10 sprawdzonych prezentów dla Twojego Mężczyzny!

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.