Rocznica Ślubu Prezenty 🎁
Tradycyjne i NOWOCZESNE pomysły! 😎

rocznica ślubu prezenty

Rocznica ślubu a prezenty – czym się kierować wybierając prezent dla męża, żony, rodziców, dziadków? Przeważnie to nazwy rocznic ślubu wyznaczają nam prezenty. Dlaczego? 🤔

Ponieważ ich nazwy mają symbolizować trwałość więzi, która jest pomiędzy małżonkami. Z tego powodu prezenty odpowiadające danej nazwie idealnie pasują i oddają to na jakim etapie jest dane małżeństwo.

Chcecie poznać wszystkie nazwy rocznic ślubu oraz ich symbolikę? Sprawdźcie nasz artykuł Rocznica Ślubu Nazwy | Co oznaczają i skąd się wzięły? 🕵️‍♀️

O ile tradycyjne prezenty przy pierwszych rocznicach ślubu są proste, o tyle ich znaczenie czy wartość rośnie z każdym kolejnym rokiem. Większość klasycznych prezentów podchodzi do prezentów wprost.

Jednak jak wszędzie i tu spróbujemy nieco przełamać tradycję. Dlatego oprócz tradycyjnych pomysłów znajdziecie również te nieco bardziej 😎 nowoczesne.

Oczywiście dawanie prezentów zgodnie z nazwami rocznic nie jest obowiązkowe! Jeżeli wiecie, że jest coś co sprawi przyjemność Twojej drugiej połówce lub obdarowywanej parze, wykorzystaj to!

prezent na pierwszą rocznicą ślubu

A jeśli przed Wami wesele i zastanawiasz się ile dać na wesele, na co zwrócić uwagę w zaproszeniu, kiedy i jakie życzenia złożyć oraz co z prezentami ślubnymi, sprawdź nasz niezbędnik weselnika 🥳 – kompletny przewodnik gościa weselnego!

Rocznica ślubu prezenty – pomysły

Poniżej znajdziecie pomysły na 🎁 prezenty, które uporządkowane są według konkretnych rocznic ślubu. Jeżeli jednak szukacie więcej inspiracji przejrzyjcie wszystkie, może akurat wśród nich znajdzie się pomysł dla Was, nawet jeśli nie odpowiada Waszej rocznicy.

Pierwsza rocznica ślubu

Pierwsza rocznica ślubu nazywana jest papierową. Tradycyjnie, zgodnie z nazwą, prezentem na pierwszą rocznicę ślubu jest papier. Najprostszą formą są oczywiście kartki z życzeniami. 

W przypadku Twojej rocznicy ślubu możesz dodatkowo do takiej kartki włożyć list, 💌 w którym opiszesz z własnej perspektywy Wasz pierwszy rok małżeństwa. Dzięki temu Wasze wspólne świętowanie, np. podczas kolacji, nabierze osobistego i niezapomnianego charakteru. 

Innym sposobem na prezent w formie papieru są 🎟 bilety (np. na koncert czy lotnicze) lub voucher (np. do spa czy do kina). A jaki prezent w nowoczesnym wydaniu sprawdzi się na pierwszą rocznicę ślubu? Chętnie wybieranym podarunkiem są zegary.

rocznica ślubu

5. rocznica ślubu

Co można podarować na 5. rocznicę ślubu zwaną drewnianą? Tradycyjnie będzie to oczywiście coś drewnianego. 🌳 Przykładem może być jakaś dekoracja do domu albo coś praktycznego – np. deska do krojenia. W nowoczesnym wydaniu, dobrym prezentem na 5. rocznicę ślubu może być zastawa stołowa.

Innym pomysłem jest podarowanie młodego drzewka do posadzenia w ogrodzie. Dzięki temu latami będą mogli cieszyć się z prezentu, który będzie przypominał im o ślubie i kolejnych rocznicach.

10. rocznica

10. rocznica ślubu nazywana jest cynową lub aluminiową. Jakie prezent będzie odpowiedni na taką okazję? Jaki jest więc klasyczny prezent na 10. rocznicę ślubu? Tematycznie, coś z cyny lub aluminium. Może to być na przykład pamiątkowa szkatułka na Wasze wspólne pamiątki. Innym, bardziej nowoczesnym pomysłem jest biżuteria, np. wisiorek, bransoletka czy kolczyki.

I choć może być Wam ciężko znaleźć dokładnie cynową lub aluminiową biżuterię to w ramach zastępstwa możecie wybrać tą srebrną. 👌 Pamiętajcie, by była to wysokiej jakości, elegancka biżuteria. Dzięki temu nie tylko pokażecie głęboko łączącą Was więź, ale także wywołacie szczerą radość i uśmiech na twarzy. 😊

Wszystkie upominki, idealne na rocznicę ślubu bez problemu dostaniecie przez cały rok w sklepach Pandora!

15. rocznica

Tradycyjnym prezentem na 15. rocznicę ślubu będzie kryształ. A to z racji tego, że tę rocznicę nazywaną kryształową. Możecie do tego podejść formie kryształowej zastawy (🍸 kieliszków, karafki), biżuterii lub elementów dekoracyjnych.

Jeżeli jednak chcielibyście zrezygnować z tradycyjnego prezentu, na 15. rocznicę ślubu możecie wybrać również zegarek.

kryształy na prezent
Fot. Krysztalypl

20. rocznica ślubu

20. rocznica ślubu swoją nazwę zawdzięcza porcelanie, która jest nie tylko piękna ale również krucha. W tym wypadku oczywistym prezentem jest zestaw porcelany stołowej.

A jeżeli marzy Ci się odrobina szaleństwa i kreatywności, z okazji 20. rocznicy ślubu możesz zabrać swoją drugą połówkę do Chin! (💡 porcelana z ang. to „china” tak samo jak „China” czyli Chiny.)

25. rocznica ślubu – prezenty

25. rocznica ślubu jest pierwszym krok milowym stażu małżeństwa. Dlatego przeważnie świętuje się ją huczniej niż poprzednie.

Tradycyjny prezent na 25. rocznicę ślubu to oczywiście… coś ze srebra. Poza tym srebrna biżuteria to zawsze dobry pomysł, żeby uszczęśliwić swoją drugą połówkę. 😁

Co wybrać, jeśli to Wy wybieracie się na czyjeś Srebrne Gody? W tym przypadku również możecie postawić na biżuterię (kolczyki, wisiorki, zegarek), ale inną możliwością jest np. element zastawy stołowej.

Wybierając biżuterię zwróćcie uwagę na wzory oraz jakość wykonania. Doskonałym przykładem marki, która łączy najnowsze trendy i doskonałe rzemiosło jest Pandora. Upominki z kolekcji Pandora Timeless i Pandora Moments to produkty wykonane ze srebra najwyższej jakości, które zachowują ponadczasowy styl i elegancję.

Tego rodzaju prezenty są doskonałym sposobem, żeby podkreślić wyjątkowość chwili, będąc jednocześnie piękną pamiątką na lata, która nie straci swojego uroku. 😍

30. rocznica

30. rocznica ślubu nazywana jest perłową. Dlatego najbardziej klasycznym prezentem na 30. rocznicę ślubu jest elegancka biżuteria z perłami. Naszyjnik z pereł to w końcu coś absolutnie ponadczasowego.

Nowoczesną wariacją na temat pereł może być romantyczna kolacja w śródziemnomorskim klimacie, 🦐 z owocami morza lub wyjazd nad Morze Śródziemne.

35. rocznica ślubu

35. rocznica ślubu swoją nazwę zawdzięcza koralowi, który nazywany „ogrodem morza”, wydobywany jest z wnętrza oceanu. Jeżeli szukacie pomysły na prezent, to na pewno sprawdzą się wszystkie przedmioty z ⚓️ morskim motywem.

Mogą to być nie tylko dekoracje z wykorzystaniem 🐚 muszelek, ale również naturalne kosmetyki np. z Morza Martwego. Innym pomysłem na prezent z okazji 35. rocznicy ślubu może być np. wyjazd połączony z kursem nurkowania.

rocznica ślubu prezenty wyjazd

40. rocznica ślubu

40. rocznica ślubu to rocznica rubinowa. Klasycznym pomysłem na prezent jest biżuteria lub dodatki z rubinem. Alternatywą dla tego, ze względu na swój głęboki czerwony kolor, może być 🍷 wino.

Warto wybrać wtedy takie ze starszym rocznikiem (np. 40-letnie). Opcjonalnie możecie też postawić na wyjazd do winnicy, degustację wina czy elegancki zestaw do wina.

prezent wino winnica zestaw do wina

45. rocznica

45. rocznica nazywana jest szafirową. Pamiętając o tym, żeby koniecznie dać szafir w kolorze niebieskim (dlaczego niebieskim a nie zielonym? Sprawdź w naszym artykule o nazwach rocznic ślubu!) postawcie na biżuterię albo dodatki lub ubrania w kolorze głębokiego niebieskiego – takiego jak kolor szafiru.

50. rocznica ślubu – prezenty

50. rocznica to drugi krok milowy w małżeństwie. Ta rocznica nazywana jest złotą, inaczej określana też jako 🏆 Złote Gody. Najbardziej klasycznym prezentem jest złota biżuteria. Niekiedy sprawdzą się dekoracje czy zastawa w złotym kolorze.

Biżuteria na 50. rocznicę ślubu powinna być przede wszystkim elegancka i dopracowana w najmniejszym detalu. Jest ona wyrazem uznania i szacunku dla małżonków. W tej sytuacji warto wybrać sprawdzone wzory i modele.

Wyjątkowe prezenty znajdziecie w kolekcji Pandora Timeless i Pandora Moments. Podkreślą one piękno i szlachetność osoby bliskiej Waszemu sercu. Wśród produktów dostępne są zarówno pierścionki, bransoletki, naszyjniki, jak i kolczyki czy breloki.

“Chcemy dać ludziom biżuterię, która jest wyjątkowa i z którą mogą opowiedzieć swoją historię. Dlatego rozszerzyliśmy kolekcje Pandory, skupiając się na relacjach, które cenimy najbardziej” – twierdzą A. Filippo Ficarelli i Francesco Terzo, VP Creative Directors Pandory.

A jeśli szukacie odpowiednich życzeń na rocznicę ślubu, sprawdźcie nasz artykuł: Rocznica Ślubu Życzenia 👫22 gotowe TEKSTY! Znajdź odpowiedni! ✔️

👑 Rocznica ślubu prezenty – podsumowanie w pytaniach i odpowiedziach 👑

Prezenty na rocznicę ślubu – jak wybrać? 🤯

Jednym z podstawowych pomysłów na wybór prezentu na rocznicę ślubu jest dopasowanie go do nazwy określającej konkretną rocznicą ślubu – np. papierowa, kryształowa, rubinowa. Nazwy te możecie potraktować wprost np. kupując biżuterię z danym kamieniem lub bardziej swobodnie, np. kupując dobre wino na rubinową rocznicę ślubu z racji tego, że czerwone wino ma rubinowy kolor. Oczywiście, jeżeli wiesz, że jest coś, co sprawi przyjemność Twojej żonie, mężowi czy obdarowywanej parze, to postaw na to. 😃

Jakie prezenty na rocznicę ślubu?

Wśród popularnych prezentów na rocznicę ślubu znajdziecie: biżuterię, 🍸 kieliszki, zastawę stołową, akcesoria i dekoracje do domu, zegary. Innymi pomysłami są również prezenty w formie przeżyć – bilety, vouchery a także wycieczki.

Jaki prezent na pierwszą rocznicę ślubu?

Na pierwszą rocznicę ślubu, z racji tego że nazywana jest papierową, sprawdzi się na pewno kartka z życzeniami lub list. Innym pomysłem 🎟 bilety (np. na koncert czy lotnicze) lub voucher (np. do spa czy do kina).

Jaki prezent na 25. rocznicę ślubu?

25. rocznica to tzw. Srebrne Gody. Na pewno sprawdza się zatem wszystko to co ze srebrem związane. Możecie wybrać coś ze srebrnej biżuterii lub zastawy stołowej.

50. rocznica ślubu – jaki prezent?

Z racji tego, że 50. rocznica ślubu to 🏆 Złote Gody, tym razem warto postawić na złoto. Przeważnie oczywiście stawia się na biżuterię jednak może to być również coś ze złotym akcentem.