Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Muzyka i taniec / Pytania do zespołu weselnego – co należy ustalić? 10 kwestii
Muzyka i taniec

Pytania do zespołu weselnego – co należy ustalić? 10 kwestii

10 października 2019 —
pytania do zespołu weselnego - co ustalić

Zastanawiacie się nad oprawą muzyczną wesela? Przeglądacie oferty i nie wiecie, na jakie informacje zwrócić szczególną uwagę? Stworzyliśmy listę pytań, która pomoże szczegółowo omówić współpracę z zespołem.

Jesteście na początku swojej drogi jeżeli chodzi o organizację wesela. Wybraliście już datę, miejsce przyjęcia, a teraz zadecydowaliście, że na Waszym weselu zagra zespół. W naszym serwisie znajdziecie najlepszych usługodawców z branży ślubnej – aby poznać ofertę polecanych kapel, wystarczy wypełnić zlecenie. Mimo to wybór nie jest łatwy. Pewnie zastanawiacie się, jak wśród tak wielu ofert wybrać kogoś, kogo będzie można obdarzyć zaufaniem i powierzyć mu oprawę muzyczną najważniejszej uroczystości w Waszym życiu. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę i o co zapytać zespół.

10 pytań do zespołu weselnego, które musicie zadać przed podpisaniem umowy:

1. Jaki jest repertuar zespołu? Czy można go modyfikować?

2. Jak często są przerwy? Ile trwają?

3. Czy w trakcie przerwy jest puszczana muzyka z odtwarzacza?

4. Czy w ofercie są oczepiny, gry i zabawy weselne? Jak wyglądają?

5. Co jest wliczone w cenę? Za co trzeba płacić dodatkowo?

6. Jakie są godziny pracy zespołu? Ile kosztuje przedłużenie wesela?

7. Czy członkowie zespołu będą spożywać alkohol?

8. Czy goście mogą zamawiać dedykacje?

9. Czy zespół zapewnia konferansjera prowadzącego wesele?

10. Czy zespół potrafi zagrać bez elektronicznego sprzętu muzycznego?

co ustalić z zespołem weselnym

Pytania do zespołu weselnego szczegółowo

Ad. 1 Zanim wybierzecie konkretny zespół, na pewno zapoznacie się wcześniej z jego próbkami wokalnymi i muzycznymi, a także opiniami innych par młodych (możecie je znaleźć w naszym serwisie). Poza tym, musicie też bardziej szczegółowo omówić repertuar. Powiedzcie, jak wyobrażacie sobie oprawę muzyczną. Wspomnijcie, jaką muzykę lubicie i jakich piosenek na pewno nie chcecie usłyszeć w trakcie wesela. Dopytajcie, w jakim gatunku muzycznym zespół odnajduje się najlepiej i ustalcie, jaki gatunek będzie głównym motywem. Możecie poprosić też o wykonanie Waszej ulubionej piosenki.

Ad. 2 Warto zapytać, po ilu utworach muzycy robią przerwy i ile czasu goście będą mogli poświęcić na odpoczynek przy stole.

Ad. 3 Dowiedzcie się, jak będą wyglądały przerwy w graniu. Jeśli chcecie, by w tym czasie grała muzyka z odtwarzacza, pamiętajcie o licencji ZAiKS – o nią również dopytajcie.

Ad. 4 Tradycja nakazuje, by jednym z najważniejszych elementów wesela były oczepiny. Jednak nie wszystkie pary marzą o grach i zabawach prowadzonych przez zespół i odwrotnie – nie wszystkie zespoły takie atrakcje dodatkowo zapewniają. Przedstawcie swoje oczekiwania i zapytajcie, na jaki zakres usług możecie liczyć podczas oczepin.

Ad. 5 Porozmawiajcie o cenniku. Dowiedzcie się, co wliczone jest w cenę usługi i zapytajcie o kwestię dojazdu na miejsce. Jeśli wesele odbywa się w innej miejscowości, zespół może oczekiwać pokrycia kosztów dojazdu, a nawet opłacenia noclegu w przypadku większych odległości.

Ad. 6 Ustalcie, jak długo będzie grał zespół. Zapytajcie, czy istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy i ile kosztują dodatkowe godziny?

Ad. 7 Pytania do zespołu weselnego powinny skupiać się także na mniej formalnych kwestiach. To zrozumiałe, że obawiacie się przykrych niespodzianek. Porozmawiajcie więc o kwestii spożywania wysokoprocentowych napojów i wyraźcie na ten temat swoje zdanie. To ostatecznie Wasza decyzja, czy poszerzycie wyżywienie zespołu o alkohol.

Ad. 8 Dowiedzcie się, jak zespół zapatruje się na specjalne życzenia gości. Zdarza się, że za taką dodatkową usługę są pobierane opłaty. Lepiej zapytajcie, jak będzie w Waszym przypadku. Ponadto, zespoły często nie

Ad. 9 Wesele potrzebuje konferansjera, który poprowadzi uroczystość i będzie zapowiadał kolejne jej elementy. Upewnijcie się, czy jeden z członków zespołu może przejąć tę rolę na waszym weselu. Przedstawcie plan przebiegu imprezy i ustalcie zakres obowiązków konferansjera.

Ad. 10 Nawet przy najlepiej zaplanowanych uroczystościach zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Zapytajcie, jak zespół poradzi sobie w przypadku braku prądu.

Pytania do zespołu weselnego – przydatna lista do pobrania

pytania do zespołu weselnego

O co jeszcze warto zapytać zespół weselny?

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.