Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Muzyka i taniec / Zespół na wesele – jak znaleźć ten najlepszy?
Muzyka i taniec

Zespół na wesele – jak znaleźć ten najlepszy?

1 kwietnia 2019 —
Zespół na wesele - jak znaleźć ten najlepszy - zdjęcie 3

Wybór zespołu muzycznego na przyjęcie weselne, to jedna z trudniejszych decyzji jaka czeka na Młodą Parę. To jeden z głównych czynników, który ma wpływ na udaną zabawę gości. Od zespołu zależy, czy Wasi bliscy i przyjaciele będą bawili się na parkiecie, czy niemalże całe przyjęcie spędzą za weselnym stołem. To muzycy wprowadzają gości w dobry nastrój, dlatego tak ważne jest podjęcie właściwej decyzji. Muzyka na weselu to jedna z głównych cech udanego przyjęcia. Wybranie jednego zespołu spośród tysiąca ofert to niełatwe zadanie. Jak znaleźć ten najlepszy zespół na wesele? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze.

WYBIERZ ZESPÓŁ NA SWOJE WESELE!

Zespół na wesele – jak znaleźć ten najlepszy?

Repertuar

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania zespołu określcie repertuar, przy którym chcielibyście się bawić. Na jakim rodzaju muzyki Wam zależy, a jakiego chcecie uniknąć. Nie wyobrażacie sobie przyjęcia bez popularnych hitów disco polo i utworów biesiadnych? A może zależy Wam na muzyce z lat 70? Dopiero kiedy będziecie znali już odpowiedź, rozpocznijcie poszukiwania! Już na pierwszym spotkaniu poproście o listę utworów, by mieć pewność, że na przyjęciu pojawią się piosenki, na których Wam zależy.

Zespół na wesele - jak znaleźć ten najlepszy - zdjęcie 1

Zobacz także: Co zamiast pierwszego tańca? 3 alternatywy!

Demo

W naszym serwisie znajdziecie wiele zespołów na wesele. Spośród tych, których wizytówki przypadną Wam najbardziej go gustu, wybierzcie kilka kapel i umówcie się na spotkanie. Poproście o przygotowanie portfolio, czyli dłuższych fragmentów z przyjęcia weselnego, na którym zespół miał przyjemność bawić gości. Tylko wtedy będziecie mieć 100% pewność, że zespół spełnia Wasze oczekiwania.

Z polecenia

Poczta pantoflowa, to najszybszy sposób przekazywania informacji, plotek i ploteczek. Zapytajcie bliskich, przyjaciół, znajomych – może oni polecą sprawdzony  i dobry zespół na wesele.

Cena

Najdroższy wcale nie znaczy najlepszy. Pamiętajcie o tym! Zapytajcie, jakie usługi wliczone są w cenę, a za które trzeba będzie dopłacić. Przy okazji dowiedzcie się, do której godziny muzycy będą obecni na Waszym przyjęciu.

Zespół na wesele - jak znaleźć ten najlepszy - zdjęcie 2

Doświadczenie

Zakochani w natłoku spraw, bardzo często zapominają zapytać muzyków o ich doświadczenie w prowadzeniu wesel. Rola zespołu weselnego nie ogranicza się tylko do grania i śpiewania, ale także do zachęcania gości do tańca. Interakcja to słowo klucz! Muzyka buduje klimat i wprawia gości w dobry nastrój.

Zobacz także: Playlista na wesele – 53 sprawdzone piosenki! 

WYBIERZ ZESPÓŁ NA SWOJE WESELE!

 

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.