01 marca 2019

Wybór daty ślubu – na co zwrócić uwagę?


Wybór daty ślubu - na co zwrócić uwagę - zdjęcie 2

Kiedy na Twojej dłoni pojawi się pierścionek zaręczynowy, nadchodzi czas na wybór daty ślubu. To pierwsza decyzja jaką powinniście podjąć po zaręczynach. Wydawać by się mogło, że jest to łatwe zadanie. Jednak już niedługo przekonacie się, że to nie prawda.  Dzień ślubu jest jednym z kosztowniejszych dni w Waszym dotychczasowym życiu. Wszystko należy dokładnie przemyśleć, przeanalizować, a dopiero potem można rozpocząć organizację i planowanie ślubu i przyjęcia weselnego. Czym kierować się przy wyborze daty ślubu, na co zwrócić uwagę i czego nie przeoczyć?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze daty ślubu?

Pora roku

Największą popularnością cieszą się ciepłe, letnie miesiące. Mnóstwo zieleni, przepiękne kwiaty i ciepłe promienie słoneczne… To wszystko zachęca zakochanych do wstępowania w związek małżeński właśnie latem. Jednak jak wiadomo, pogoda potrafi płatać figle. Nawet czerwiec lipiec, czy sierpień nie gwarantują słonecznej aury. A Wy jak znosicie upalne dni? Czujecie się jak ryba w wodzie, a może wręcz przeciwnie? Przy wyborze daty ślubu kierujcie się tym, co lubicie i kochacie. A może to właśnie złota, polska jesień jest najbliższa Waszemu sercu? Ślub poza sezonem ma wiele plusów. Przede wszystkim możecie liczyć na większą dostępność sali weselnych i podwykonawców jak i niższe ceny.

Wybór daty ślubu - na co zwrócić uwagę - zdjęcie 3

Zobacz także: Jak wybrać salę na wymarzone wesele?

Inne uroczystości w rodzinie

Nikt w Waszej rodzinie nie planuje żadnych uroczystości? Macie duże pole do popisu. Jeżeli jednak słyszeliście, że kuzynka organizuje ślub, a brat – chrzest córki, dowiedzcie się kiedy. Dwie uroczystości w tym samym czasie, albo nawet tydzień po tygodniu to nie jest dobry pomysł. Dla niektórych będzie to zbyt duże obciążenie finansowe i zdecydowanie więcej osób może odmówić przybycia.

Weźcie pod uwagę siebie

Tak! Siebie! W dniu ślubu najistotniejsi jesteście WY! Przeanalizujcie Waszą sytuacje finansową, zastanówcie się, czy stać Was na zorganizowanie hucznego przyjęcia weselnego. A może skromna uroczystość będzie lepszym pomysłem. Mierzcie siły na zamiary, tak abyście później nie żałowali.  Zastanówcie się jakie macie zobowiązania wobec pracodawcy, czy w tym czasie nie kończy Wam się umowa, albo czy co roku o tej porze nie ma więcej pracy. W dniu ślubu powinniście czuć się komfortowo!

Wybór daty ślubu - na co zwrócić uwagę - zdjęcie 1

Czas

Kiedy już przebijecie się przez odpowiedzi na powyższe pytania, odpowiedzcie sobie na jeszcze jedno. Kto zajmie się organizacją ślubu i przyjęcia weselnego? Wy czy wedding planner? Jeśli wszystko będzie spoczywało na Waszych barkach pamiętajcie, że jest czasochłonne i pracochłonne zadanie.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zobacz także: Ciężarna Panna Młoda – na co zwrócić uwagę?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.