Księga gości – 9 sprawdzonych pomysłów na pamiątkę z wesela

Księga gości – 9 sprawdzonych pomysłów na pamiątkę z wesela

Ewelina Dac
Księga gości

W tej wyjątkowej księdze (albo niekoniecznie księdze!) goście weselni mogą napisać dla Was ciepłe słowo, życzenia bądź podziękowania. Księga gości to wyjątkowa pamiątka z wesela, do której na pewno zajrzycie niejeden raz. Wyjątkowe wspomnienia zostaną z Wami na zawsze!

Przedstawiam Wam najciekawsze pomysły na to, jak może wyglądać księga gości, jakie może mieć formy, zdobienia i style. Od tradycyjnych po nowoczesne, od rustykalnych po glamour, od księgi po ławkę (!) – ta pamiątka z wesela musi być idealnie dopasowana pod Wasze osobowości oraz wpisywać się w wiodący styl wesela. Jaką wybrać? Zdecydujecie, inspirując się moimi pomysłami!

Księga gości – 9 pomysłów na weselne wspomnienia

  • Tradycyjna księga gości

Najbardziej tradycyjna i wciąż najpopularniejsza jest książka, w której można zamieścić wpis. Na jej pierwszej stronie może widnieć Wasze zdjęcie, imiona bądź data ślubu. Taka standardowa księga doskonale sprawdzi się na weselach w stylu klasycznej elegancji czy przyjęciach o charakterze minimalistycznym.

weselna Księga gości

Bordowa księga gości weselnych Pracownia Ascraft / Wedding.pl

Księga gości na wesele

Księga gości w kwiaty Kubariki Handmade / Wedding.pl

Księga gości

Klasyczna księga gości Pomponik24 / Wedding.pl

 

  • Drzewo z liśćmi

Ciekawym pomysłem jest wydrukowanie na dużej kartce papieru drzewa z liśćmi bądź mapy świata. Na całej zadrukowanej powierzchni goście mogą dokonywać wpisów. Drzewo to propozycja idealna na sielskie i leśne wesela, z kolei mapa świata – na przyjęcie o podróżniczym motywie przewodnim.

 

  • Album na zdjęcia

Za księgę gości może posłużyć album na fotografie. Obok życzeń, Wasi bliscy mogą wkleić swoje zdjęcie wykonane podczas przyjęcia przy użyciu fotobudki lub polaroida. Będzie to też dodatkowa atrakcja. To pomysł na wesele w każdym stylu – wystarczy dopasować okładkę albumu do motywu przewodniego przyjęcia.

księga gości na zdjęcia

  • Kawałki drewna

Kawałki drewna – proste, ale efektowne. Drewienka możecie kupić u stolarza lub pociąć samodzielnie. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie dużego kawałka drewna, który będzie pełnił rolę księgi, a coraz popularniejsza staje się również ramka z plastrami drewna. Pomysł, który idealnie wpisuje się w rustykalny styl wesela!

Księga gości plastry drewna

Księga gości plastry drewna Jot Studio papier i drewno / Wedding.pl

Księga gości serce

Księga gości w kształcie serca Fajna Fabryka / Wedding.pl

 

  • Pocztówki

Ciekawym rozwiązaniem są również pocztówki, na których goście będą mogli specjalnie dla Was napisać ciepłe słowa. Pocztówki mogą przedstawiać Wasze ulubione zakątki świata czy ważne dla Was miejsca. Symboliczny powrót do wysyłania widokówek idealnie sprawdzi się na weselu w stylu podróżniczym lub vintage.

 

  • Atrybut Waszego hobby

Jeśli macie wspólne zainteresowania (np. podróże, sporty, kino), jako księgę dla gości weselnych możecie wykorzystać atrybut, który kojarzy się z Waszą pasją. Jeżeli to podróże, możecie sięgnąć po globus, jeżeli surfing, wybierzcie deskę surfingową, a jeżeli muzyka, pomyślcie o płytach winylowych.

 

  • Ławka

Bardzo oryginalnym pomysłem jest drewniana ławka, która będzie przeznaczona wyłącznie na wpisy gości weselnych. Możecie ustawić ją później we własnym ogrodzie, na balkonie lub innym szczególnym dla Was miejscu. To pomysł szczególnie pasujący na wesele w ogrodzie.

ławka jako księga gości

 

  • Odciski palców

Przygotujcie dużą kartkę papieru, na której Wasi bliscy zostawią swoje odciski palców oraz się podpiszą. To doskonała alternatywa dla standardowych wpisów, która odczaruje klasyczną księgę. Pamiętajcie o przygotowaniu poduszki tuszujące do odcisków palców w kolorach Waszego wesela.

księga gości - odciski palców

 

  • Słoik z kartkami

Możecie również wykorzystać duży słoik lub butlę, do których goście będą wrzucać karteczki z życzeniami dla nowożeńców. Taki zapełniony kartkami szklany pojemnik będzie po weselu pięknie prezentował się w Waszych wnętrzach, a w rocznicę ślubu możecie do niego sięgnąć, żeby powspominać.

księga gości w formie butelki

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.

Polecani usługodawcy