Prezent ślubny od matki chrzestnej - Wedding.pl podpowiada
Prezenty ślubne

Prezent ślubny od matki chrzestnej

Redakcja Wedding.pl
Prezent ślubny od matki chrzestnej

Zwyczajem jest, że goście weselni obdarowują Państwa Młodych prezentami, podarunkami, bukietami kwiatów. Zdecydowana większość decyduje się jednak na wręczenie pieniędzy, ponieważ kupno prezentu jest już zdecydowanie większym wyzwaniem. Goście obawiają się, że nie trafią w gust Pary Młodej, bądź po prostu nie mają żadnego pomysłu na podarunek. Jednak czasami warto pokusić się o podarowanie wyjątkowego prezentu, zwłaszcza jeśli jesteście bardzo bliskimi osobami dla Nowożeńców. Rodzice chrzestni to bez wątpienia ważne osoby w życiu Pary Młodej, bo to oni w pewnym sensie są odpowiedzialni za ich wychowanie. Prezent ślubny od matki chrzestnej powinien być wspaniałą pamiątką, która będzie przypominała o tym cudownym dniu. Jeśli nie macie żadnego pomysłu, przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Zobacz też: Jakie życzenia ślubne od serca złożyć młodej parze?

Prezent ślubny od matki chrzestnej – sztućce

Prezent ślubny powinien mieć w sobie coś magicznego, coś ponadczasowego. Dlatego jeśli chcecie podarować Młodej Parze coś naprawdę cennego warto wybrać zastawę stołową. Posrebrzany lub pozłacany komplet z całą pewnością będzie ponadczasowym i trwałym prezentem ślubnym. Klasyczny i ponadczasowy zestaw to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Wspaniałym pomysłem jest wygrawerowanie na sztućcach dedykacji, daty ślubu, a nawet inicjałów Pary Młodej.

Prezent ślubny od matki chrzestnej – zastawa stołowa

Kolejnym pomysłem, który również może być jednym z piękniejszych prezentów od matki chrzestnej jest zastawa stołowa. Piękne zdobienia, śliczne kształty dodadzą jej dodatkowego uroku. Elegancka i klasyczna zastawa to prezent, który Parze Młodej może służyć przez wiele, wiele lat.

Zobacz także: Prezent na ślub od rodziców - 5 pomysłów

Prezent ślubny od matki chrzestnej – kryształy

Kryształowy wazon, śliczna patera, gustowna karafka mogą okazać się bardzo trafionym podarunkiem. Te wyjątkowe prezenty będą towarzyszyły Nowożeńcom podczas wielu spotkań organizowanych dla rodziny. Pomyślcie, może macie jakiś kryształowy wazon, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie? Ślub to wspaniała okazja, aby przekazać go Młodej Parze. Taki prezent z duszą spowoduje, że w oczach zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego pojawi się łza wzruszenia.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!