Przepis na wesele z klasą
wywiad z wodzirejem, animatorem, DJ-em Jarko

dj jarko

Jaki jest sekret udanego wesela, na którym parkiet wypełniony jest po brzegi, muzyka spełnia oczekiwania wszystkich gości, a animacje i zabawy są angażujące i z klasą? Swój przepis na sukces zdradza nam weselny człowiek renesansu – Jarek Okulicz, wodzirej, animator, konferansjer, DJ Jarko!

Wiele par młodych na początku organizacji wesela zadaje sobie pytanie: DJ czy zespół. Dlaczego więc DJ? 🙂

Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Czemu DJ – ma większy repertuar. Muzyka odtwarzana jest oryginalna, co sprawia że nie ma fałszu czy własnych interpretacji. Osobiście nie chciałbym słuchać ulubionych piosenek okaleczonych przez przeciętny zespół. Dobry zespół to jednak koszt i to często bardzo duży. Jeżeli jest dobry dostęp do Internetu, to DJ jest w stanie spełnić każde życzenie. Poza tym nie ukrywajmy – zarówno DJ, jak i orkiestra zawsze coś tam sobie wypiją. Jak jest słaby dzień, to DJ zagra tak samo, a orkiestra może zacząć „bełkotać” do mikrofonu.

Większość uczestników wesel wskazuje, że muzyka i jedzenie to dwa najważniejsze elementy udanego wesela. Co sądzisz o tej opinii?

Zdecydowanie się zgadzam. Zapominamy o trzecim elemencie, który jest bardzo ważny. To jest funkcja, którą ja nie staram pełnić. Prowadzący. Dbam o zabawy, o to by goście wychodzili na parkiet, nawet jak są nieśmiali. Zapowiadanie kolejnych punktów programu wesela, koordynacja pomiędzy kuchnią a salą i młodymi. To duża praca i wsparcie dla młodych w tym dniu.

Jarek Okulicz

Jaki jest Twój sekret udanego wesela?

Ludzie. Współpraca i duży dystans do siebie. Trzeba być z gośćmi, trzeba wczuć się w klimat, czasem nawet zachowywać się szalenie, niekonwencjonalnie. Więcej sekretów nie zdradzę, bo to sekrety 🙂

Jakie trendy weselne zdominowały wesela w 2020 roku?

Raczej bardziej kulturalne zabawy. Często pary prosiły o zabawy bez podtekstów, wesołe ale ze smakiem. Często też pary prosiły o przygotowanie muzyki bez disco polo. Goście często jednak mieli inne zdanie, ale zawsze udało się znaleźć złoty środek. To jeżeli chodzi o muzykę. Wystrój wesela to ciężki dym do pierwszego tańca, delikatne oświetlenie, raczej bez „dyskoteki”. Sytuacja COVID’owa jednak bardzo zaburzyła plany i trendy. Wesela były nieco „smutniejsze” i więcej pracy trzeba było włożyć w „rozruszanie” gości.

Jakie trendy weselne prognozujesz na sezon 2021?

Trudno powiedzieć. Myślę, że będziemy odchodzić od tzw. biesiady, przaśnych zabaw i dwuznacznych tekstów. Będziemy szli raczej w kierunku kultury, dobrego smaku. Animacje i zabawy integracyjne – to się coraz lepiej przyjmuje. Nawet często odkurzane zabawy z naszych „choinek szkolnych” z lat 80. bardzo dobrze się sprawdzają. Dochodzą nowe, najlepiej do współczesnych utworów – albo  takie specjalnie opracowane: Belgijka czy ostatnio prowadzona przeze mnie na weselu „Jerusalema”.

Dj Jarko

Przy jakiej muzyce najlepiej bawią się goście weselni w Polsce?

Przy każdej. Lata od 60. do współczesnych. Muzyka musi porwać i musi być zagrana w odpowiednim momencie. Często zdarza się, że goście mają pretensje, że ich zamówiona piosenka nie została zagrana od razu. No tak się nie da. Są pewne zasady i złamanie ich sprawi, że goście po prostu zejdą z parkietu, łącznie z osobą, która tak bardzo chciała daną piosenkę.

Jak pogodzić zróżnicowane gusta muzyczne gości?

Są piosenki, przy których każdy się bawi. Odpowiednie przygotowanie playlisty, a przede wszystkim reagowanie na zachowanie gości i obserwacja parkietu to droga do sukcesu. Na pewno nie można ślepo słuchać życzeń i ich spełniać.

3 piosenki, które muszą się pojawić na każdym weselu:

Dużo jest takich. Trzy jakie przychodzą mi do głowy: Dancing Queen, Despacito, Time Of My Life.

3 piosenki, których lepiej nie grać na weselu:

Windą do nieba, We are the world, Miał być ślub.

Wodzirej, animator, konferansjer, DJ Jarko

Jak zorganizować oczepiny weselne z klasą?

Trzeba mieć pomysł, ciekawe, oryginalne zabawy i coś, co nas wyróżnia. Przede wszystkim należy poznać młodą parę, ich gust, ustalić wspólnie jak wyobrażają sobie zabawę oczepinową i dodatkowo zaskoczyć jakąś ekstra zabawą.

Jaka animacja weselna poderwie do zabawy najbardziej sceptycznych gości?

Zawsze działa pociąg. Podoba się również wspomniana przeze mnie Belgijka, Jerusalema i mam jeszcze w zanadrzu kilka własnych tańców integracyjnych

Jak poprowadzić poprawiny, żeby nie były męczącym drugim dniem, nieco na siłę?

Obserwować gości. Każde poprawiny są inne. Czasem goście chcą się bawić, a czasem po prostu posiedzieć. Podstawowa zasada, jak chcą się bawić, to trzeba pomóc i nie przeszkadzać, a jak nie chcą się bawić, to na siłę się nie da.

DJ na wesele – Jarek Okulicz

Czym Twoja oferta weselna różni się od innych? Dlaczego pary młode mają wybrać właśnie Ciebie?

Myślę, że podejściem do organizacji. Zawsze jakoś zżyję się z Parą. Zawsze staram się mieć jakąś niespodziankę, przekazać emocje. Poza tym zabawy, animacje i bycie z gośćmi oraz Młodymi to jest to, co sprawia mi przyjemność. Z rzeczy namacalnych, to bogaty repertuar, możliwość organizacji muzyki w stylu retro czyli tylko z płyt winylowych, kulturalne prowadzenie i zabawy na poziomie, otwartość na pomysły i nowości oraz wprowadzanie najświeższych trendów.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany