Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Redakcja Wedding.pl
Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Mimo iż żyjemy w XXI wieku, świat mknie do przodu, przesądy i tradycje ślubne są wciąż żywe. Zapewne każdy słyszał, że Pan Młody nie powinien zobaczyć sukni Panny Młodej przed ślubem, bo może to przynieść nieszczęście. A miesiąc, w którym decydujemy się wziąć ślub powinien w nazwie mieć literę „r”. Mimo iż większość małżonków twierdzi, że przesądy traktuje z przymrużeniem oka, to i tak zazwyczaj Pan Młody przenosi swoją żonę przez próg sali weselnej. Tak, to też jest przesąd! Jeśli kobieta się potknie o próg, może ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale na całą swoją rodzinę. Dlatego chyba lepiej nie ryzykować? Jak wiadomo pogoda w Polsce potrafi płatać figle. Nawet w letnim okresie, nikt Wam nie zagwarantuje słonecznego i ciepłego dnia. Zastanawialiście się jakie są przesądy związane z pogodą w dniu ślubu?

Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Dzień ślubu z ukochaną osobą jest tak ważny, że często chuchamy na zimne i staramy się nad wszystkim sprawować kontrolę. Jednak jest pewna rzecz, na którą nawet najbardziej zakochana para nie ma wpływu. Mamy na myśli oczywiście pogodę. Jeden z przesadów głosi, że na kilka dni przed ślubem Panna Młoda powinna postawić swoje buty na parapecie, aby wleciało do nich szczęście i aby zapewnić sobie piękną pogodę w dniu wesela. Czasami niestety mimo ogromnych starań pada deszcz, wiele wiatr, a nawet grzmi.

Przesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Słoneczna pogoda w dniu ślubu ma przynieść Nowożeńcom szczęście i radość na resztę życia. Wróżby dotyczące deszczu są zróżnicowane. Niektóre źródła podają, że delikatny deszcz jest przepowiednią bogactwa i urodzaju. Inni twierdzą, że oznacza on łzy Panny Młodej. Natomiast ulewa, burza i pioruny zwiastują burzliwy związek i kłopoty. Gdy po burzy na niebie pojawi się tęcza jest to wróżba szczęścia dla Nowożeńców. W przypadku gdy ślub odbywa się zimą, padający z nieba śnieg jest oznaką szczęścia i powodzenia.

Zobacz także: Przesądy ślubne dotyczące Panny Młodej

Przesądy związane z pogodą w dniu ślubuPrzesądy związane z pogodą w dniu ślubuPrzesądy związane z pogodą w dniu ślubu

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!

Polecani usługodawcy