Wesele w stodole: najpiękniejsze miejsca w wiejskim klimacie
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Miejsce na ślub i wesele / Wesele w stodole: najpiękniejsze miejsca w wiejskim klimacie
Miejsce na ślub i wesele

Wesele w stodole: najpiękniejsze miejsca w wiejskim klimacie

Ewelina Dac
Wesele w stodole

Marzycie o niepowtarzalnym miejscu na ślub, takim z dala od zgiełku miasta? Kochacie swojskie klimaty, surowe drewno i zapach siana? Zapraszamy na wieś! Kto powiedział, że przyjęcie weselne musi być zorganizowane w pałacowych wnętrzach, eleganckim dworku czy wystawnej restauracji? Rustykalne wesele w stodole może być naprawdę niezapomniane! 

Nietypowe miejsca na wesele w stodole

Czy wiecie, że w Polsce powstaje coraz więcej miejsc stylizowanych na nowoczesne stodoły albo stare budynki są poddawane renowacji, aby przystosować je do wymaganych warunków do przeprowadzenia w nich dużych imprez – od sanitarnych, przez gastronomiczne, po logistyczne? Wypełnijcie zlecenie na salę weselną i przekonajcie się, jakie piękne miejsca są zlokalizowane w Waszych okolicach! A przed samą rezerwacją, ściągnijcie naszą listę pytań do właściciela sali weselnej i przygotujcie się na spotkanie.

Jeżeli marzycie o weselu w klasycznej stodole, wybierzcie się na pobliską wieś. Pamiętajcie jednak, że przygotowania do takiego przyjęcia, będą naprawdę bardzo pracochłonne. Sami będziecie musieli posprzątać stodołę, zorganizować stoły i krzesła, ale również toalety czy zaplecze gastronomiczne. Takie przedsięwzięcie to nie tylko wielkie organizacyjne i logistyczne wyzwanie, ale również

Dlatego polecamy Wam nowoczesne stodoły, które spełniają już wszelkie wymagania i zorganizowano tam niejedno wesele, a właściciele wraz z doświadczoną obsługą wesprą Was w najważniejszych (i często najtrudniejszych) tematach. Przed Wami: najpiękniejsze stodoły weselne w Polsce, jakie udało nam się znaleźć!

Stodoły na wesele

  • Stodoła Czereśniowy Sad
  • Sosnowa Osada
  • Stodoła na wesele w Rzeszowie
  • Gołębnik
  • Folwark w Plenerze
  • Skansen Bicz
  • Szklarnia Event Garden
  • Wierzbowe Ranczo

 

Stodoła Czereśniowy Sad

Stodoła na wesele, województwo mazowieckie: Stodoła Czereśniowy Sad

 Sosnowa Osada

Stodoła na wesele, województwo pomorskie: Sosnowa Osada

Stodoła Rzeszów

Stodoła na wesele, województwo podkarpackie: stodoła w Rzeszowie

Stodoła Gołębnik

Stodoła na wesele, województwo lubelskie: Gołębnik

Folwark w Plenerze

Stodoła na wesele, województwo zachodnio-pomorskie: Folwark w Plenerze

Skansen Bicz

Stodoła na wesele, województwo wielkopolskie: Skansen Bicz

Szklarnia Event Garden

Stodoła na wesele, województwo mazowieckie: Szklarnia Event Garden

Wierzbowe Ranczo

Stodoła na wesele, województwo mazowieckie: Wierzbowe Ranczo

 

Wesele w stodole – rustykalne dekoracje

Stodoła sama w sobie jest niepowtarzalna, jej rustykalny, nieco surowy, a zarazem ciepły klimat urzeknie zwolenników sielskiego życia tęskniących za minionymi czasami. Nie zapominajcie jednak, że nawet już pełne urok miejscu można dodatkowo ozdobić i wydobyć z niego jeszcze więcej magicznego charakteru. Drewniane podtalerze, bukiety z polnych kwiatów, lniane obrusy, blask klasycznych świec – te wszystkie elementy sprawią, że stodoła będzie jeszcze bardziej romantyczna i fascynująca. Surowość stodoły można jeszcze przełamać zasłonami, dużą ilością zieleni liści czy mchu albo delikatną biało-zieloną gipsówkąDrewniane tabliczki, jak i drabina, na której zawisną doniczki przepełnione kwiatami, są także mile widziane.

Wesele w stodole – jaki strój?

Wesele w stodole z całą pewnością zostanie w pamięci Waszych gości przez długi czas. Ten wyjątkowy klimat, jaki panuje w stodole, wspaniale wkomponuje się w wesele zorganizowane w stylu rustykalnym. Pamiętajcie, aby uprzedzić gości o miejscu, w jakim odbędzie się wesele. Kobiety będą mogły wówczas wysokie szpilki i balowe kreacje zamienić na sukienki odpowiednie na plenerowe imprezy w oraz na buty na niższym obcasie. Również panowie będą mogli obniżyć szczebel dress code`u, np. na strój smart casual lub nawet wiejski (typu country).

Wesele w stodole – inspiracje

Znaleźliście już wymarzone miejsce na wesele w stodole, ale brakuje Wam pomysłów, jak je zaaranżować, jakie atrakcje zaplanować i które elementy wystroju doskonale wpiszą się w swojski klimat? Przygotowałyśmy dla Was moc inspiracji na wesele w rustykalnym klimacie jak ze snów!

A może wesele w ogrodzie? Może być równie sielsko, co w stodole!

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.