Zabawy weselne w plenerze – 20 pomysłów na świetną rozrywkę!
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Atrakcje na wesele / 20 pomysłów na zabawy weselne w plenerze
Atrakcje na wesele

20 pomysłów na zabawy weselne w plenerze

1 czerwca 2019 — Ula Jaworek

Coraz więcej par decyduje się na organizację wesela pod chmurką. Oprócz ochrony przed zmienną pogodą, pysznego jedzenia i świetnej muzyki warto zapewnić gościom kilka dodatkowych atrakcji. Wbrew pozorom wcale nie musi to mocno obciążyć budżetu nowożeńców. Poniżej prezentujemy 20 pomysłów na zabawy weselne w plenerze, z których wiele można zrealizować metodą DIY.

ZNAJDŹ ATRAKCJE NA SWOJE WESELE!

Piłkarzyki i tenis stołowy

Zacznijmy jednak od tych wymagających nieco bardziej profesjonalnego sprzętu. Ale spokojnie – nie chodzi bynajmniej o nic skomplikowanego. Ze stołami do pingponga czy piłkarzyków zetknął się choć raz chyba każdy. Jeśli nie posiadamy ich na własność, nie powinno być problemem wypożyczenie ich choćby z pobliskiego ośrodka kultury. Albo zakup jedynie rakietek, piłeczek i siatki, którą rozepniemy na dużym stole. Również zasad raczej nie trzeba nikomu objaśniać. Rozrywki tego typu mają więc szansę stać się na naszym przyjęciu prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

zabawy weselne w plenerze tenis stołowy

ZNAJDŹ FIRMĘ, KTÓRA ZORGANIZUJE TWOJE WESELE W PLENERZE!

Rzucanie do celu

Skoro zaś o strzałach w dziesiątkę mowa… Świetnym pomysłem okazują się też wszelkie zabawy weselne w plenerze, które zakładają trafienie do celu. Na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne wyłącznie dla najmłodszych? Zapewniamy, że po kilku toastach za zdrowie młodej pary także dla dorosłych będą stanowić niemałe wyzwanie.

Rozgrywki można prowadzić zarówno w parach, jak i drużynowo, np. wplatając je sprytnie w oczepiny. Poziom trudności da się zaś łatwo „regulować”, zmieniając odległość, z jakiej wykonuje się rzuty. Dzięki temu w zabawie mogą wziąć udział praktycznie wszyscy – dorośli, młodzież, dzieci i starsi członkowie rodzin, o ile tylko wzrok na to pozwoli.

Przeczytaj także: Niebanalne atrakcje na wesele 2019

Dla uproszczenia dobrze przyjąć, że każde trafienie to jeden punkt, wygrywa zaś ten, kto pierwszy zbierze ich 21 (albo 15, albo 7 – mamy tu pełną dowolność!). Obok warto ustawić tablicę, na której spisuje się wyniki, a dla zwycięzców ewentualnego turnieju przewidzieć niewielkie nagrody. Zabawy weselne w plenerze tego typu to m.in.:

Rzucanie obręczami na szyjki butelek ustawionych w skrzynce

Wszystkie elementy można pomalować tak, by idealnie wpisały się w motyw przewodni wesela; obręcze zrobimy chociażby z drutu obwiązanego wstążką.

zabawy weselne w plenerze rzut obręczą

Rzucanie woreczkiem do otworu wyciętego w palecie, desce lub sklejce

Wypełnienie woreczka może stanowić np. groch lub fasola. Również tutaj mamy dość spore pole do popisu, jeśli chodzi o przyozdobienie elementów. Można też kupić te gotowe (spersonalizowane!), jeśli ktoś nie ma narzędzi ani podstawowych umiejętności w zakresie stolarki bądź szycia.

zabawy weselne w plenerze rzut woreczkiem

Rzucanie podkowami lub ringo

Celem są wbite pionowo w ziemię paliki. W tym przypadku niezbędnych przedmiotów raczej nie wykonamy samodzielnie. Kupimy je za to np. w sklepie sportowym i oczywiście w internecie, podobnie jak…

Bule

Gra pochodząca z Francji. Uczestnicy najpierw rzucają drewnianą lub plastikową kulę zwaną świnką, a potem toczą w jej kierunku kule z metalu. Punkty zdobywa się za kule, które wylądują najbliżej „świnki” (uwaga: można wybijać z pola kule należące do przeciwnika!).

zabawy weselne w plenerze bule

Kręgle

Zasad chyba nie trzeba nikomu objaśniać. Warto zaopatrzyć się w wersję ogrodową – albo jedynie piłkę, którą gracze toczyć będą w kierunku ustawionych obok siebie butelek.

zabawy weselne w plenerze kręgle

Minigolf

Zakup lub nawet tylko wynajem potrzebnych elementów to dość spory wydatek, jeśli jednak możemy sobie na niego pozwolić, na pewno będzie to oryginalna atrakcja, która na długo zapadnie zaproszonym w pamięć.

zabawy weselne w plenerze minigolf

Rzutki lub strzelanie z łuku

Wariant „dla zaawansowanych”. Upewnijmy się tylko, że rzutki czy strzały są tępo zakończone (np. przyssawką bądź rzepem). Albo zrezygnujmy z tej akurat zabawy, jeśli przypuszczamy, że nasi goście mogą przesadzić z alkoholem.

zabawy weselne w plenerze rzutki

Zabawy weselne w plenerze: planszówki XXL

Całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem będą za to powiększone do „plenerowych” rozmiarów klasyczne gry takie jak szachy, warcaby, domino albo kółko i krzyżyk. Ogromną planszę do szachów trzeba będzie wynająć lub kupić, ale już wyznaczenie samych pól i stworzenie warcabów w dwóch kolorach to coś, co możemy spróbować zrobić sami. Podobnie jak wielkie płytki domina czy „kółka” i „krzyżyki” umieszczane na wyznaczonych na ziemi polach. Mogą to być choćby papierowe talerzyki z nadrukowanymi twarzami lub inicjałami panny młodej i pana młodego.

zabawy weselne w plenerze szachy

ZNAJDŹ WIĘCEJ ATRAKCJI NA SWOJE WESELE!

Uzdolnionego technicznie i dysponującego odpowiednimi narzędziami przyjaciela lub członka rodziny możemy poprosić też o wykonanie prostych klocków do gigantycznej jengi. Zadaniem uczestników jest wysuwanie ich kolejno ze stworzonej z nich wieży i umieszczanie na jej szczycie tak, aby nie runęła. Jeśli chodzi o zabawy weselne w plenerze, to prawdziwy hit ostatnich sezonów! Gotowe klocki można też kupić np. w internecie, podobnie jak olbrzymie bierki.

zabawy weselne w plenerze jenga

Nieco bardziej angażujące zabawy weselne w plenerze

Większość opisanych wyżej rozrywek nie wymaga od gości zmiany (albo zdjęcia) obuwia czy eleganckich strojów ani dużego wysiłku fizycznego. M.in. właśnie dlatego tak świetnie sprawdzają się jako zabawy weselne w plenerze. Jeśli jednak chcemy dać gościom możliwość zmęczenia się nie tylko na parkiecie, możemy też zorganizować np. wyścigi w workach, przygotować miejsce do popularnej gry w Twistera lub do kręcenia hula-hoop. Gdy zdecydujemy się na zakup podświetlanych diodami LED obręczy, nie tylko przypomną one wielu osobom beztroskie dzieciństwo, ale też będą rewelacyjnie wyglądać po zmroku.

Polecamy również: Wesele w ogrodzie – czy to dobry pomysł?

zabawy weselne w plenerze hula hoop

fot. Pinterest
Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.