Zabawy weselne w dobrym guście - Wedding.pl podpowiada
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Atrakcje na wesele / Zabawy weselne w dobrym guście
Atrakcje na wesele

Zabawy weselne w dobrym guście

22 września 2018 — Redakcja Wedding.pl
zabawy weselne w dobrym guście

Wesele to magiczny moment w życiu Pary Młodej. To przede wszystkim przypieczętowanie miłości i złożenie sobie przysięgi małżeńskiej. Jednak jest to także czas wspaniałej zabawy i okazja do spotkania z całą rodziną, przyjaciółmi z którymi na co dzień nie mamy zbyt częstego kontaktu. Narzeczeni coraz to większą uwagę przywiązują do każdego, nawet najdrobniejszego elementu. Zdarza się, że przygotowują scenariusz ślubu i wesela, aby mieć nad wszystkim kontrolę. Jednym z punktów przyjęcia weselnego są oczepiny, którym towarzyszą zabawy weselne. Ważne, aby były to zabawy weselne w dobrym guście.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zabawy weselne w dobrym guście

Zabawy weselne w dobrym guście

Obowiązkowym punktem przyjęcia weselnego są oczepiny. Oczepiny to dawny obrzęd weselny, podczas którego Panna Młoda symbolicznie przechodziła ze stanu wolnego w stan zamężny. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, starsze kobiety, obcinały Pannie Młodej warkocz, a na głowę zakładały czepiec. To właśnie stąd wzięła się nazwa oczepiny. Obecnie, oczepinom towarzyszą zabawy, gry i konkursy. Niestety większości z nich towarzyszy podtekst seksualny. Jednak coraz więcej Par Młodych decyduje się tylko na takie zabawy weselne, które nie będą krępowały gości weselnych, a jedynie wprwadzą dobry nastrój. Unikacjcie zatem zabaw, które mogą budzić jednoznaczne skojrzenia.

Jedną z popularniejszych zabaw weselnych jest rzucanie welonem lub bukietem kwiatów w przypadku Panny Młodej, a muchą lub krawatem w przypadku Pana Młodego. W zabawie uczestniczą tylko osoby stanu wolnego a ta, która złapie welon czy muchę, niedługo powinna stanąć na ślubnym kobiercu.

Konkursy taneczne cieszą się coraz większą popularnością, a goście weselni chętnie w nich uczestniczą. Możecie zdecydować się zarówno na tańce klasyczne np. walc czy polonez, jak i bardziej temperamentne np. salsa czy cza cza.

Zabawy weselne w dobrym guście

Zobacz także: Atrakcje ślubne przed kościołem

Kolejna propozycją zabawy w dobrym guście są quizy i zgadywanki dotyczące Pary Młodej. Zadbajcie jednak o to, aby zadawane Wam pytania nie były zbyt intymne.

Wszelkiego rodzaju węże i zabawy w grupie sprawią, że goście weselni jeszcze bardziej się ze sobą zintegrują. Na przyjęciu weselnym mogą pojawić się także gry zręcznościowe i zabawy na czas. Nie zapomnijcie o przygotowaniu nagród dla zwycięzców! Najważniejsze jednak, aby do żadnej z tych zabaw weselnych nie zmuszać gości!

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Źródło zdjęć: Pinterest.com

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!