01 marca 2019

Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele?


Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele - zdjęcie 1

Kiedy pierwsze emocje po zaręczynach już opadną, a łzy szczęścia przestaną płynąć po policzkach, nadchodzi czas na rozpoczęcie przygotowań. Lista rzeczy do załatwienia nie będzie miała końca. Ustalenie terminu ślubu, wybór sali weselnej i znalezienie wymarzonej sukni – to czeka Was w pierwszej kolejności. Ogromy wybór miejsc na przyjęcie weselne, usługodawców i kreacji sprawia, że każda Para Młoda znajdzie coś dla siebie. Na pewno pojawi się wiele wątpliwości, to naturalne, nie przejmujcie się. Dzień ślubu jest wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego tak zależy Wam, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Okazuje się, że przyszli małżonkowie mają problem wyborem menu weselnego i z ustaleniem ilości alkoholu. Chcąc ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy kilka wskazówek – jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele - zdjęcie 2

Zobacz także: Kolejność podawania dań na weselu – na co zwrócić uwagę?

Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele?

Liczba gości

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na huczne przyjęcie, czy skromną uroczystość, alkohol musi się pojawić. Wesele to impreza suto zakrapiana alkoholem, co dla nikogo nie jest żadną tajemnicą. Na samym początku ustalcie liczbę gości. W następnej kolejności wykreślcie tych, którzy z całą pewnością nie sięgną po napoje wysokoprocentowe np. dzieci, kobiety ciężarne, matki karmiące piersią, ciocie w podeszłym wieku.

Przelicznik

Dla pozostałych osób, które widnieją na Waszej liście przyjmijcie poniższy przelicznik:

wódka – od 0.4 do 0.5 l na osobę

wino – około 0.5 – 1 butelka na osobę

Zastanawiacie się, po co przeliczać ilość alkoholu jaką kupić na wesele? Po pierwsze, alkoholu nie może zabraknąć. Po drugie, organizacja przyjęcia weselnego to spory wydatek i zrobienie ogromnego zapasu alkoholu mija się z celem.

Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele - zdjęcie 3

O czym nie zapomnieć?

O to pytanie, na które warto znać odpowiedź. Nie zapomnijcie, że w drodze do kościoła lub sali weselnej możecie napotkać bramę weselną. Zgodnie ze starym zwyczajem, pojedziecie dalej jeśli podzielicie się alkoholem.

Jeśli w Waszym regionie panuje zwyczaj obdarowywania gości weselnych butelką alkoholu – weźcie to pod uwagę!

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zobacz także: Alkohol na wesele – co oprócz wina i wódki?

 

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.