Korkowe na weselu – co oznacza?

Korkowe na weselu - co oznacza - zdjęcie 1

Organizacja przyjęcia weselnego to duże przedsięwzięcie, które wymaga od Młodej Pary ogromnego zaangażowania. W okresie przygotowań trzeba zadać sobie wiele pytań i znaleźć na nie odpowiedzi.  Niezwykle istotna jest kreatywność i pomysłowość, dzięki którym dzień ślubu będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Aby uatrakcyjnić uroczystość Młode Pary poszukują wyjątkowych atrakcji dla gości weselnych. Szczególną wagę przywiązują do wyboru menu weselnego, napojów i smaku tortu. Nie sposób zapomnieć o alkoholu, którego nie może zabraknąć na żadnym polskim weselu. Jesteście zadowoleni, znaleźliście dobry alkohol w przystępnej cenie, ale czy o wszystkim pomyśleliście. Nic nie umknęło Waszej uwadze? Korkowe na weselu to kwestia, która czyha za rogiem na Młode Pary. Czym właściwie jest korkowe? Konieczność, obowiązek, a może wolna wola?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Korkowe na weselu  – co to takiego?

Korkowe to opłata, którą należy uiścić za każdą otworzoną na przyjęciu weselnym butelkę alkoholu. Właściciele sali weselnych twierdzą, że jest to opłata za usługę gastronomiczną – przechowywanie, schłodzenie i roznoszenie alkoholu. Bądźcie czujni bowiem opłata pobierana jest nie tylko od alkoholi, które „posiadają” korek, czyli od win. Obejmuje ona przede wszystkim wódkę, szampana, wino, whisky, koniak…

Czy wiecie, ile wina na wesele kupić?

Jeśli zdecydujecie się na zakup alkoholu z sami weselnej, korkowe nie będzie pobierane. W zależności od lokalu wysokość korkowego wynosi od 10 do 20 zł. Jeśli czyha na Was dodatkowa opłata, dokładnie policzcie, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne.

Korkowe na weselu - co oznacza - zdjęcie 2

Korkowe – zawsze i wszędzie?

Na szczęście nie! Opłata za wniesienie alkoholu najczęściej pobierana jest w lokalach w dużych miastach. Już na początkowym etapie poszukiwań sali weselnej ustalcie, czy będziecie musieli zapłacić korkowe. Byłoby cudownie, gdyby we wstępnych rozmowach właściciele informowali o ewentualnych dodatkowych kosztach, co niestety nie wszędzie jest praktykowane.

Butelka wniesiona czy butelka otwarta?

Wydawać by się mogło, że korkowe należy zapłacić od każdej otworzonej na weselu butelki z alkoholem. Niestety i w tym przypadku bywa różnie. Zdarza się tak, że opłata w wysokości np. 5 zł pobierana jest od każdej wniesionej butelki, a dodatkowa opłata w wysokości np. 10 zł od każdej otworzonej. Bądźcie czujni, pytajcie, dowiadujcie się i analizujcie.

Zobacz także: Jak przeliczyć ilość alkoholu na wesele?

 Ekspert Wedding.pl radzi: Znajdź salę weselną, która odpowiada Waszym oczekiwaniom dotyczącym cen alkoholu i ewentualnego korkowego. Jak? Dodaj u nas zlecenie weselne i otrzymaj propozycje sal w Twojej okolicy!