Wesele w stylu industrialnym
Dekoracje, sale weselne, porady

Wesele w stylu industrialnym

Ślub i wesele to niepowtarzalne wydarzenie, dlatego warto przygotować je z dbałością o każdy szczegół. Wprowadzenie motywu przewodniego nada przyjęciu spójności i sprawi, że wszystkie elementy będą ze sobą idealnie współgrały. Jeszcze tak całkiem niedawno, największą popularnością pośród Par Młodych cieszył się styl rustykalny i glamour. Teraz na prowadzenie wychodzi wesele w stylu industrialnym, które stanie się hitem 2020 roku!

Kasia z Wedding.pl: Szukasz sali weselnej w stylu industrialnym? Uzupełnij naszą ankietę i otrzymaj propozycje najpiękniejszych miejsc w swojej okolicy!

Styl industrialny jako motyw przewodni wesela

Styl industrialny charakteryzuje się prostotą i surowością, która sama w sobie może być naprawdę wyjątkowa. Beton, cegła i metal to trzy elementy, których nie może zabraknąć na weselu organizowanym w stylu industrialnym. Dlatego idealnym miejscem na przyjęcie jest loft, budynek starej fabryki, a także hotel, którego wnętrze wpisuje się w nieco ascetyczny klimat. Niepowtarzalny charakter przyjęcia tworzą ceglane ściany, betonowe podłogi i wysokie sufity. Widoczne elementy instalacji, miedziane rury czy żarówki Edisona będą dodatkowym atutem.

Wesele w stylu industrialnym - sala

Dekoracja sali weselnej w stylu industrialnym

Stare powiedzenie “mniej znaczy więcej” sprawdza się w tym przypadku idealnie. Surowe drewniane stoły idealnie wpasują się w styl przyjęcia. Nie musicie ich zakrywać obrusem, serwetki w odważnym kolorze lub te w figury geometryczne będą wystarczającą dekoracją. Kompozycje kwiatowe  możecie umieścić w metalowych puszkach pomalowanych na kolor miedziany. Do przyozdobienia stołów wykorzystajcie stare żarówki, rurki czy  metalowe figury geometryczne. Delikatny blask świec podkreśli wyjątkowość przyjęcia. Drewniana drabinka będzie oryginalną ozdobą, która zwróci uwagę gości. Pomysły na dekoracje znajdziecie też w zakładce Wedding.pl – Dekoracje ślubne i Dekoracje weselne.

Wesele w stylu industrialnym - dekoracje

Panna Młoda w stylu industrialnym

Strój Pary Młodej również powinien wpasować się w styl industrialny, jeżeli taki właśnie będzie Wasz motyw przewodni. W przypadku Panny Młodej, idealnie będą współgrać proste i delikatne kreacje. Geometryczne kształty to najwłaściwsza ozdoba stylizacji. Kolczyki w odcieniu miedzi lub metalowa bransoletka będą ciekawym uzupełnieniem. Więcej inspiracji na modny wygląd Panny Młodej poznacie w artykule o trendach w sukniach ślubnych na 2020 rok.

Wesele w stylu industrialnym - strój pary młodej

Papeteria ślubna w stylu industrialnym

Zaproszenia ślubne także powinny nawiązywać do stylu przyjęcia. Prostota, surowość, geometryczne wzory, metalowe akcenty, miedziany kolor – o tym musicie pamiętać! Do numeracji stołów wykorzystajcie metalowe cyfry, a do winietek karteczki w miedzianym odcieniu.

Źródło inspiracji: Pinterest

Sale weselne w stylu industrialnym

Przeszukałam cały katalog sal weselnych na Wedding.pl, żeby znaleźć dla Was lokale, których wnętrza są zaaranżowane na styl industrialny. Przed Wami najpiękniejsze propozycje miejsc na Wasze wesele!

  1. Przestrzeń Reduta Banku Polskiego (Warszawa)
  2. Restauracja i hotel Artbistro Stalowa 52 (Warszawa)
  3. Przestrzeń bankietowa Mysia 3 (Warszawa)
  4. Przestrzeń Tektura Boho (Łódź)
  5. Przestrzeń SEN Events (Warszawa)
  6. Hotel Villa Omnia (Trębki Nowe)
  7. Hotel Blow Up Hall 5050 (Poznań)
  8. Stodoła Gołębnik (Kazimierz Dolny)
  9. Spichlerz Villa Julianna (Warszawa)
  10. Stara Fabryka (Myślniew)

Wesele w stylu industrialnym okiem wedding plannerki

Wesele w stylu industrialnym zna jak nikt inny Julia Stańczuk, wedding plannerka i właścicielka agencji Mon Amour, która w swoim portfolio ma realizacje właśnie w tym klimacie. Przeczytajcie, co ekspertka Wedding.pl napisała o industrialnym przyjęciu oraz zainspirujcie się sesją, której jest organizatorką:

Styl industrialny to styl oryginalny i fascynujący w swojej surowości. Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej inspirujących trendów, z którym będziemy mieli do czynienia w 2020 r. Jest to styl charakteryzujący się pozorną niedoskonałością, surowymi wnętrzami i oszczędną stylistyką, która w intrygujący sposób łączy przeszłość z nowoczesnością.

Delikatnie podświetlone ceglane lub betonowe ściany, stoły ozdobione niewielką ilością kwiatów i zieleni. To, co szczególnie wyróżnia się w tym stylu, to oświetlenie: wszechobecne świece i wiszące żarówki. Natomiast dodatki, jakie dominują, to przede wszystkim metalowe i miedziane elementy.

Styl ten nie narzuca konkretnej kolorystki kwiatów (kolor można dopasować np. do dodatków, koloru obrusu czy świec). Świetnie sprawdzą się świece i dodatki w wyróżniającym się kolorze (np. granat, czerń z dodatkiem złota) co nie oznacza, że trzeba rezygnować z jasnych pastelowych odcieni. Ważne, aby zachować minimalizm w kompozycjach.

Wybór miejsca na wesele w stylu industrialnym może być zajęciem wymagającym kreatywności. Typowa sala weselna zdecydowanie tutaj się nie sprawdzi. Poszukiwania powinno się zacząć od nieoczywistych przestrzeni, które na pierwszy rzut oka mogą nawet zupełnie nie kojarzyć się z miejscem, w którym można zorganizować wesele. Dawne fabryki, kameralne restauracje ukryte wśród starych kamienic, przestronne lofty – to one zagwarantują ten niepowtarzalny klimat. Na szczęście wraz ze wzrostem popularności tego stylu, rynek oferuje co raz więcej propozycji miejsc stylizowanych lub dostosowanych do przygotowania przyjęcia.

Styl industrialny jest dość nieoczywistym i surowym stylem, w którym raczej nie odnajdzie się Para Młoda marząca o sielankowym, rustykalnym weselu w stylizowanej stodole. Pary, decydujące się na ten motyw są na pewno niekonwencjonalne i odważne, które chcą zrobić wesele inne niż wszystkie.

Lista wykonawców:

Organizacja: Mon Amour Julia Stańczuk Wedding Planner

Fotograf: Adam Rotter Fotografia

Suknia: Po Prostu

Garnitur: Bytom – sztuka krawiectwa od 1945

Makijaż i fryzura: Sandra Majewska Make Up

Buty: Virino Beleco

Tort i słodki stół: Bo lubię słodzić

Kwiaty, bukiet i dekoracje: To Te Kwiaty

Biżuteria: Wianki Pianki

Papeteria i kaligrafia: Sonia Budner Calligraphy

Miejsce i catering: Winosfera Chłodna 31

Modele: Monika i Marcin jako Agnes i Peter