Retroflexus

Violetta Krzaczek

Retroflexus

Lewniowa, Kraków

(1)
Pokaż telefon

Mam na imię Viola. Moja przygoda z florystyką ślubną zaczęła się wiele lat temu w Londynie, kiedy pewnej deszczowej zimy postanowiłam dojeżdżać na kurs florystyczny. Właśnie wtedy przestałam szukać pomysłu na życie. Pochłonęło mnie to zupełnie. Z czasem zaczęłam pracować dla coraz ciekawszych florystów w Londynie i Kanadzie. Po kilku latach przeniosłam się do Polski. Retroflexus to mieszanka mojego doświadczenia, marzeń tych spełnionych i tych nie spełnionych oraz zamiłowania do piękna.

Uwielbiam i najbardziej się odnajduję w stylu naturalnym, gdzie las i łąka są największą inspiracją. Z drugiej strony moja przekorna dusza boho kocha wielkie, kolorowe kwiaty, wianki, zupełnie w stylu Fridy Kahlo.
W dekoracjach imituję przyrodę i przenoszę jej część na salę weselną. Do bukietów i aranżacji wybieram jak najwięcej różnorodnych roślin i kwiatów. Wtedy jest to ciekawsze dla oka.

Zależy mi byście dobrze czuli się z tym co dla Was przygotuję. Niczego nie narzucam, raczej proponuję. Jestem tu dla Was, przede wszystkim by doradzić i rozwiać wątpliwości. Jeśli macie rozterki, że ciągle mnóstwo pomysłów wpada Wam do głowy, zmieniacie koncepcje i nie wiecie co wybrać lub zupełnie nie wiecie od czego zacząć, napiszcie do mnie. Razem na pewno wymyślimy coś pięknego. Kocham piękne, klimatyczne śluby, a estetyka zajmuje całkiem sporo miejsca w mojej głowie :). Nie lubię rzeczy robionych byle jak. Jestem świetnym obserwatorem i bardzo mi to pomaga w pracy. Nie dostaniecie ode mnie zlepka przypadkowych pomysłów, bo może akurat na coś się skusicie. Nie lubię ściemy. Otrzymacie ode mnie dopracowaną, dopieszczoną wizualizację Waszego pomysłu na ślub.

Oferta

Dekoracja pleneru do sesji

5000 zł - 9000 zł

Wystrój sali

5000 zł - 9000 zł

Wycena dopasowana do indywidualnego projektu ślubnego.

Dekoracja świetlna

1500 zł - 2000 zł

Girlandy żarówkowe i sznury światełek ledowych

Dekorowanie sali

5000 zł - 9000 zł

Indywidualna wycena każdego projektu ślubnego.

Zlecenia specjalne

5000 zł - 9000 zł

Cena zależy od wielkości zlecenia, które wyceniam indywidualnie.

Wiązanka ślubna + Butonierka

400 zł - 500 zł

Bukiet i butonierka zawsze nawiązujące do całej stylizacji ślubu.

Opinie

5

1 opinia

Dodaj opinię

KW

Kasia W

Viola i jest niezwykle pracowitą, utalentowaną i zaangażowaną osobą. Bardzo otwartą na propozycje pary, ale też doświadczoną i z głową pełną pomysłów. Podczas naszej współpracy byłyśmy w stałym kontakcie, żadne zmiany nie stanowiły problemu. Wyczarowała nam niezwykły klimat, dekoracje zaskoczyły nas swoim urokiem i trwałością. Zadbała o najmniejsze szczegóły, wszystko zgodnie z planem i na czas. Nie musiałyśmy w żaden sposób obawiać się o efekt końcowy, bo wiedziałyśmy, że nasza para jest w dobrych rękach. Violu jeszcze raz bardzo dziękujemy Tobie i całemu zespołowi Retroflexus. Byliście nieocenieni! Do zobaczenia w maju :) Pozdrawiamy, Agencja Ślubna Czary Marry

1 rok temu

Źródło: Facebook

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Zaufanie, którym obdarzają mnie Pary oraz wdzięczność jaką okazują. Niepowtarzalność, tak jak niepowtarzalna jest każda z Par. Oraz to, że wiele się dzieje, od początku realizacji do końca. To, że dzięki Parom nie ma miejsca na nudę, bo każda z nich ma różny temperament i oczekiwania. Ma odmienny pomysł na swój ślub. I bardzo lubię ten moment, kiedy rodzi się konkretny projekt, który ma całkowicie przekształcić wizerunek sali weselnej, który Para pamięta z oględzin. Natomiast w dniu ślubu lubię tą niesamowitą energię, która napędza mnie przez wiele godzin, totalną mobilizację by wszystko udało się jak najpiękniej i na czas. Satysfakcja z zachwytu Pary Młodej i ich gości jest bezcenna.  

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

 Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Londynie, kiedy pewnej deszczowej zimy postanowiłam dojeżdżać na kurs florystyczny. Właśnie wtedy przestałam szukać pomysłu na życie. Pochłonęło mnie to zupełnie. Z czasem zaczęłam pracować dla coraz ciekawszych florystów w Londynie i Kanadzie. Po kilku latach przeniosłam się do Polski. Retroflexus to mieszanka mojego doświadczenia, marzeń tych spełnionych i tych nie spełnionych oraz zamiłowania do piękna.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od 8lat

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Profesjonalnym, najlepszym jaki jest dostępny .

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

First look, kiedy Para widzi się poraz pierwszy, tuż przed ślubem.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Każde zlecenie ma swoje własne wymogi. Czas wykonania zależy od trudności technicznych dekoracji. Najważniejsze- by wszystko było przygotowane jak najlepiej i na czas.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Wszystkie oferty przygotowuję tylko i wyłącznie dla konkretnej Pary. Nie mam szablonów, a oferta podstawowa dla każdej z Par może oznaczać coś zupełnie innego. Zanim zabiorę się do przygotowania projektu ślubnego wypytuję, słucham, staram się czytać między wierszami, po ty by jak najlepiej wychwycić atmosferę przyszłego ślubu oraz dobrze poznać marzenia Pary. I jest mi bardzo miło usłyszeć, po przesłaniu oferty, że jest to dokładnie to, co mieli na myśli.

Jaki jest Twój styl?

Staram się nie ograniczać do jednego stylu, bo we mnie samej tkwi wiele kontrastów. Uwielbiam i najbardziej się odnajduję w stylu naturalnym, gdzie las i łąka są największą inspiracją. Z drugiej strony moja przekorna dusza boho kocha wielkie, kolorowe kwiaty, wianki, zupełnie w stylu Fridy Kahlo. W dekoracjach imituję przyrodę i przenoszę jej część na salę weselną. Do bukietów i aranżacji wybieram jak najwięcej różnorodnych roślin i kwiatów. Wtedy jest to ciekawsze dla oka. Zmierzam też do tego by moje dekoracje były w myśl idei „zero waste”, by były tworzone ze świadomością ekologiczną. Ostatnio staram się mniej używać gąbki florystycznej. Nie jest mi obojętne, co dzieje się z kwiatami po weselu, szkoda mi tak po prostu wyrzucać je do kosza. Najlepiej, gdy Pary same podpowiadają co zrobić z dekoracjami już po.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Zaangażowanie, entuzjazm, optymizm i wielkie uczucie.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Mam słabość do ślubów plenerowych i marzy mi się oszałamiająca sceneria ślubu, w jakimś wyjątkowym miejscu na świecie, na przykład w Australii albo Skandynawii. Para na pierwszym planie, a w tle gigantyczne fiordy, albo lodowce, a wszystko roziskrzone blaskiem oceanu. Albo surowa pustynia, wiatr, w oddali tylko majaczące kształty gór i nad nami masa napływających chmur. To pejzaż będzie główną dekoracją, a moje aranżacje tylko kropką nad i.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Bardzo chciałabym podziałać wspólnie z przesympatyczną, szalenie zakochaną Parą, która lubi przełamywać konwenanse, ma niecodzienne spojrzenie na ślub. Dużą satysfakcję sprawia mi współpraca z Parami, które dbają o to, by ich ślub był jak najbardziej ich, w ich stylu i wyreżyserowany przez ich marzenia, a nie przez żelazne trzymanie się tradycji.  

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

"Czy coś takiego da się zrobić?" Pewnie, że tak. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Nie szukajcie „jakiejś” florystki na ślub. Na początku wybór wydaje się trudny, bo jest mnóstwo różnych firm, ale wstrzymajcie się od rozsyłania wielu zapytań. Przejrzyjcie stronę internetową, Instagram, fanpage Waszej potencjalnej florystki. Dobrze obejrzyjcie zdjęcia, zapoznajcie się z jej stylem i upewnijcie się, że Wam odpowiada. Poświęćcie na to dużo czasu. Poczytajcie co pisze o sobie, o dekoracjach i przeszłych realizacjach. A jak już się spotkacie, zaczniecie rozmawiać, postarajcie się ją polubić :) Zapewniam Was, że jej też zależy by Wasz ślub był przepiękny.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Bardzo dobre wyczucie estetyki i rzetelność wykonania dekoracji.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Zależy mi byście dobrze czuli się z tym co dla Was przygotuję. Niczego nie narzucam, raczej proponuję. Jestem tu dla Was, przede wszystkim by doradzić i rozwiać wątpliwości. Jeśli macie rozterki, że ciągle mnóstwo pomysłów wpada Wam do głowy, zmieniacie koncepcje i nie wiecie co wybrać lub zupełnie nie wiecie od czego zacząć, napiszcie do mnie. Razem na pewno wymyślimy coś pięknego. Kocham piękne, klimatyczne śluby, a estetyka zajmuje całkiem sporo miejsca w mojej głowie :). Nie lubię rzeczy robionych byle jak. Jestem świetnym obserwatorem i bardzo mi to pomaga w pracy. Nie dostaniecie ode mnie zlepka przypadkowych pomysłów, bo może akurat na coś się skusicie. Nie lubię ściemy. Otrzymacie ode mnie dopracowaną, dopieszczoną wizualizację Waszego pomysłu na ślub.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Spójnością i harmonią we wszystkich dekoracjach. Dopasowaniem kolorystyki, stylu, kształtu, dodatków. W mojej ofercie wszystkie elementy dekoracji muszą się dopełniać tak, by patrząc na efekt końcowy, w już gotowej sali, nasze oczy "płynęły” od jednej aranżacji do drugiej. Spójnością również w tym sensie, że dekoracje są takie, jak ustaliliśmy z Parą wcześniej. Także szczegółami i szczególikami. Zwracam uwagę na detale w czasie dekorowania sali. Dodaję drobne akcenty, które osobno nie stanowią jakichś ambitnych dekoracji, ale ustawione odpowiednio, dopasowane do aranżacji, powodują, że cała sala wygląda ciekawiej

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Jest ich wiele :) a najbardziej lubię zdjęcia ze ślubów w niezwykłych lokalizacjach.

Wolne terminy

Kontakt

Retroflexus

facebook website instagram

Lewniowa 32-864 Kraków

71 km od Katowic