Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Jak nie wybierać kwiatów ślubnych?
Dekoracje ślubne

Jak nie wybierać kwiatów ślubnych?

28 grudnia 2016 —
wybór kwiatów ślubnych

kwiaty ślubne

Wybór kwiatów ślubnych: jakich błędów unikać?

Wybór kwiatów innych niż sezonowe

O tym, jakie kwiaty ślubne wybrać w danym sezonie pisaliśmy już w tekście Bukiety ślubne na 4 pory roku. Wybór kwiatów, które nie kwitną w sezonie, w którym bierzecie ślub, powinien był w pełni świadomą decyzją. Sprowadzanie konkretnego rodzaju oczywiście jest możliwe, jednak wiąże się to często z dużym kosztem. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, lepiej zdecydować się na kwiaty sezonowe. Bukiet panny młodej i inne kwiatowe dekoracje będą wtedy mogły być bogatsze i stanowić większą część dekoracji ślubnych.

Brak wyczucia

Jeżeli nie znacie się na kwiatach i nie macie kogo się poradzić, warto zastanowić się nad usługą florystki. Porada osoby, która kwiatami zajmuje się zawodowo, może zamienić wasze wesele w niezwykle stylową, elegancką uroczystość. Jeżeli marzycie o pięknych, kwiatowych dekoracjach ślubnych, a nie macie konkretnej wizji, poszukajcie dobrej florystki.

Źle zaplanowany budżet

Niestety, nie warto łudzić się, że za małe pieniądze będziecie w stanie zrealizować swój pomysł na piękne, kwieciste dekoracje weselne. Jeżeli chcecie, by bukiet panny młodej i inne kwiaty zrobiły wrażenie na waszych gościach, od razu pomyślcie, ile pieniędzy powinniście przeznaczyć na florystę lub niezbędne materiały. Planowanie budżetu ślubnego to bardzo trudne zadanie, dlatego stworzyliśmy narzędzie, które ułatwia zarządzanie wydatkami. Nasze użytkowniczki, które korzystają z narzędzia Budżet ślubny na pewno nie będą miały problemu z odłożeniem odpowiedniej kwoty na kwiaty.

Brak spójności

Kwiaty mogą być motywem przewodnim uroczystości, jednak jeżeli pojawiają się tylko jako element dekoracji, należy zadbać, by całość była spójna. Jeśli nie chcecie, żeby kwiaty i inne dekoracje były w tym samym kolorze, zadbajcie o to, by wszystkie barwy, których użyjecie, dobrze ze sobą współgrały. Kwiaty są wspaniałą dekoracją i warto wykorzystać je w upiększaniu ślubu i wesela.

Adrianna Fliszewska
Napisane przez

Adrianna Fliszewska

adrianna@wedding.pl