Dekoracje Sali Weselnej 2024 ⭐️ Zrobić czy zamówić? Inspiracje, porady i ceny 👇

dekoracje sali weselnej wystrój sali weselnej

Dekoracje sali weselnej niejednej parze młodej spędzają sen z powiek, dlatego coraz częściej to wyzwanie przekazujemy w ręce profesjonalistów. 🌟

Jednak niezależnie od tego, czy dekoracje ślubne przygotujemy sami, czy powierzymy je firmom dekoratorskim, musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Spójny motyw przewodni, wybór odpowiedniej sali weselnej, a wreszcie cena ozdób i stylizacji – to tylko kilka z nich.

Jeśli zastanawiacie się:

 • Jak zaplanować idealne wystrój sali weselnej?
 • Dlaczego dekoracje sali weselnej powinny mieć spójny motyw przewodni?
 • Z jakich elementów składają się dekoracje weselne?
 • Jakie dekoracje stołu weselnego wybrać? 🍽
 • Jaką salę weselną wybrać, żeby pasowała do Waszej wizji ślubu?
 • Jakie dekoracje ślubne są najmodniejsze w 2024 roku?
 • Dlaczego 💐 kwiaty są najważniejsze w dekoracjach ślubnych?
 • Co oznacza kompleksowa dekoracja ślubu i wesela?
 • Ile kosztują dekoracje sali weselnej, ⛪️ kościoła i samochodu pary młodej?
 • Jakie inspiracje warto wziąć pod uwagę szukając dekoracji na ślub?
 • Jak wykonać dekoracje weselne „zrób to sam”?

To ten artykuł jest dla Was!

dekoracja sali weselnej zieleń młoda para
Fot. Zielona Awangarda

Dekoracje sali weselnej – od czego zacząć?

Każda młoda para, która marzy o szczególnym podkreśleniu tej wyjątkowej okazji, powinna zainteresować się wystrojem przestrzeni, w których odbędą się ślub i wesele. Nawet jeśli zleca dekoracje sali weselnej i miejsca ślubu specjalistom.

Profesjonalnych stylistów, dekoratorów i florystów warto szukać w dedykowanych wyszukiwarkach usługodawców weselnych ⬇️


Możecie poprosić też o polecenia wśród znajomych. 🙋‍♀️ Zanim podejmiecie decyzję warto, abyście wcześniej zobaczyli poprzednie realizacje danego usługodawcy, ceny oraz większą ilość opinii na jego temat.

Fot. Piórko Weddings&Events

Wystrój sali weselnej a motyw przewodni

Jak już znajdziecie idealnego podwykonawcę, nie wystarczy powiedzieć „proszę zrobić, żeby było dobrze” i dać mu wolną rękę. Nawet doświadczonego profesjonalistę należy na nasze oczekiwania dobrze nakierować.

Pomocne będą tu galerie inspiracji 😍 (znajdziecie je poniżej!) oraz rozmowy, podczas których zarysujecie Waszą wizję ślubu oraz określicie motyw przewodni, a także główne kolory wesela.

Myśląc o stworzeniu ślubnej aranżacji, na pewno musimy zacząć od założeń dotyczących charakterystyki uroczystości, czyli stylistyki ślubu, która pasuje do osobowości Młodej Pary i ich preferencji estetycznych. Motywy przewodnie mogą być oparte na kolorach, porach roku, stylach (boho, vintage, 💎 glam, rustic, modern itp.) lub lokalizacjach (🌿 las, morze, ogród itp.).

Wiemy, że czasem trudno jest wyrazić swoją wymarzoną wizję ślubu lub wybrać tylko jeden styl. Jednak takie podejście do tematu, daje nam możliwość stworzenia bardzo autentycznej realizacji” – radzi Natalia Zielińska z Manufaktury Ślubnej.

Fot. Design by Ann.

Fot. The Wedding Bells

Fot. Light Audio System

Z czego powinna się składać dekoracja sali weselnej?

Jeżeli mamy ustalony motyw przewodni, czas na dobór pasujących do niego elementów dekoracji. Wedding Decorations Designer Natalia Zielińska przypomina o najważniejszych z nich:

Na pewno bardzo istotna jest oprawa estetyczna stołu prezydialnego oraz tych, przy których siedzą goście. Kompozycje kwiatowe, 🕯 świece, papeteria, podziękowania dla gości, to obecnie must have w sali weselnej, ponieważ to właśnie tutaj goście będą mieli bezpośrednią styczność z dekoracjami.

Warto podkreślić również wejście na salę weselną oraz pomyśleć o oświetleniu, które wieczorem stworzy magiczną atmosferę.

Oczywiście, im większy budżet, tym większe możliwości. Ekspertka Manufaktury Ślubnej wymienia jeszcze finezyjną zastawę i podwieszane kompozycje oraz propozycje, które są nie tylko oprawą dekoracyjną, ale zarazem i atrakcjami weselnymi, jak. 🍭 candy bar, prosecco bar czy fotobudka.

para młoda wystrój
Fot. The Wedding Bells

Jakie jeszcze dekoracje ślubne są obecnie popularne wśród par młodych? 🤩

Na pewno są to podświetlany napisy, jak: “LOVE”, “MIŁOŚĆ”, “Better together” czy po prostu imiona lub inicjały nowożeńców.

wystrój sali weselnej boho
Fot. Zielona Awangarda

W temacie światła, poza świecami, warto zwrócić uwagę na źródła światła w formie retro żarówek, lampionów, drobnych światełek, ale i nowoczesnych listw ledowych, które wystylizują Wasze przyjęcie na dowolny kolor.

Fot. Light Audio System, Niebieskie Drzwi

Ważne będą również tekstylia. Obrusy na stołach nie mogą być przypadkowe, a zwłaszcza te, które pokrywają stół prezydialny. Tutaj można pokusić się dodatkowo o ozdobne materiały i serwety.

Nie bez znaczenia są również firany i kotary, które dodadzą subtelności nawet industrialnej fabryce czy surowej stodole. Jeśli zaś chodzi o strefę relaksu, 💆‍♀️ warto pomyśleć o konkretnych dywanach, poduszkach i kocach.

Jak zaplanować dekoracje ślubne krok po kroku? Zalogujcie się do organizera ślubnego i sprawdźcie jego wszystkie funkcjonalności!

Fot. Flowers Kamelia, DecoFlori

Dekoracje sali weselnej – dekoracja stołu weselnego

Stoły weselne to kluczowy element wystroju sali weselnej, ponieważ zajmują dużo przestrzeni na sali. To również przy nich zasiadacie Wy oraz Wasi goście. Spożywacie tu posiłki, wznosicie toasty, rozmawiacie i odpoczywacie pomiędzy kolejnymi atrakcjami.

To tu również fotograf wykonuje Wam zdjęcia. Ponieważ spędzacie przy stołach wiele czasu podczas wesela, musicie ich dekoracje potraktować z odpowiednią atencją.  W związku z tym, mamy dla Was 7 praktycznych wskazówek, dzięki którym stoły weselne będą wizytówką Waszego przyjęcia!

sala weselna dekoracje rustykalne
Fot. Piórko Weddings&Events

#1 Duże kompozycje kwiatowe tak, masywne filary nie!

Jeśli decydujecie się na wysokie kompozycje kwiatowe, ważne jest, aby nie były one na masywnych filarach. Najlepiej jeśli noga wazonu jest cienka lub przeźroczysta, a wysokość kompozycji nie powinna przekroczyć 75 cm.

Taka dekoracja zapewni gościom możliwość swobodnej komunikacji. Aby dopełnić stylizację, u stóp głównego wazonu mogą znaleźć się drobne elementy, jak małe bukieciki lub świece.

Fot. Katarzyna Szlachcic, Niebieskie Drzwi, Dekoratorki

#2 Zachowaj umiar

Nie przesadzajcie z ilością dekoracji na stole. Bogato ozdoby weselne mogą dobrze wyglądać na zdjęciach, ale estetyka nie może górować nad praktyką.

W gąszczu elementów dekoracyjnych na stołach będzie brakować miejsce na potrawy, a goście nie będą mieć pełnej swobody przy jedzeniu. Z kolei kelnerzy nie będą mieć możliwości komfortowej pracy przy serwowaniu dań i układaniu zastawy.

wesele w stylu naturalnym
Fot. Niebieskie Drzwi

#3 Zachowaj równowagę

Kierujcie się zasadą „mniej znaczy więcej”. Jeśli wybraliście ozdobną zastawę lub kolorowe szkło, wystarczy, że uzupełnicie całość delikatnymi białymi kwiatami lub subtelnymi świecami. Ponieważ samo w sobie jest już ono dekoracją.

Nawet pełne przepychu style, jak glamour czy orient, powinny być realizowane zgodnie z zasadą równowagi.

Fot. Flowers Kamelia

#4 Zadbaj o oświetlenie

Punkty świetlne są bardzo pożądanym elementem dekoracyjnym stołu weselnego. Nadają niepowtarzalny nastrój, stanowią piękną ozdobę i (w przeciwieństwie do innych dekoracji) nigdy nie jest ich zbyt wiele.

I pamiętajcie, że znaczenie ma nie tylko rodzaj, wielkość i kształt świec, ale również to, jak i w czym je wyeksponujecie.

Fot. Flowers Kamelia, Anna Rudko

#5 Nie każdy musi być taki sam

Przy okrągłych stołach weselnych możecie pokusić się o różnorodną dekorację. Na jednym stole postawcie dekoracje wysokie, na następnym niskie.

Jeżeli średnica Waszych stołów wynosi 180 cm, to kompozycja może mieć około 45 cm szerokości.

nowoczesny wystrój sali weselnej
Fot. Pierino Floral

#6 Na linii wzroku

Chcąc uzyskać efekt „wow”, rozstawcie na stołach takie dekoracje, które będą widoczne już od samego wejścia na salę. Nie chodzi tu o wielkość czy rozmach ozdób, lecz głównie o ich wysokość.

Kompozycje umieszczone na linii wzroku, stworzą spójny obrazek, ale i zapełnią równomiernie całą przestrzeń.

Fot. Niebieskie Drzwi, Impresja

#7 Nie wszystko na raz

Na początku wesela na stołach nie powinno stać nic oprócz ozdobnych podtalerzy (jeśli się na nie zdecydowaliście), menu i dekoracji. Pozbądźcie się napojów w plastikowych butelkach, które nie są zbyt atrakcje (i przyjazne środowisku!) oraz zaburzają kompozycje.

Zamiast tego, użyjcie szklanych karafek i dzbanków. Jeśli zależy Wam na spójności kolorystycznej, najlepiej jak na początku na stołach pojawi się tylko woda, a alkohol będzie umieszczony w coolerach.

Fot. Flowers Kamelia, Pracownia Jusmat

Sale weselne w stylu o jakim tylko marzycie, czyli gotowe dekoracje weselne

Najważniejszym punktem ustaleń będzie jednak wspólna wizyta w miejscu, w którym odbędzie się wesele. Będziecie mogli wtedy określić jego atuty i ograniczenia oraz możliwości, które pozwolą na oczekiwany efekt. Przy tym punkcie warto nieco się cofnąć.

Styl dekoracji na sali weselnej powinien współgrać z wystrojem sali. I to powinni wziąć pod uwagę młodzi już na etapie wyboru miejsca wesela. Do pałacowych, kryształowych wnętrz nie pasują dekoracje folkowe czy rustykalne, o charakterze polnym czy łąkowym. Z kolei do restauracji w stylu swojskiej chaty nie będą pasowały glamourowe aranżacje, z mnóstwem kryształów i przepełnione blichtrem – wskazuje Anna Smolińska-Wieczorkiewicz z Pracowni florystycznej Passja-Flora

Warto też wziąć pod uwagę fakt, że coraz więcej właścicieli nowoczesnych lokali dba o to, by wystrój sali weselnej był na tyle kompletny, aby nie wymagał wielu dodatkowych zabiegów stylizacyjnych. Dotyczy to zwłaszcza obiektów o bardzo sprecyzowanym charakterze, które pragną zaoferować parom młodym kompleksowe podejście do organizacji uroczystości. 

Zawsze warto wprowadzić personalizowane dekoracje ślubne, ale dobra wiadomość dla narzeczonych jest taka, że mogą dziś znaleźć sale weselne z niemal gotowymi dekoracjami, nawet w podstawowym pakiecie weselnym.

pałac na wesele
Sala weselna w pałacowym stylu | Fot. Pałac Zdunowo

Modny wystrój sali weselnej: 3 ulubione dekoracje sali weselnej par młodych

Zastanawiacie się, jakie dekoracje ślubne są obecnie najpopularniejsze wśród polskich par młodych? W 2023 roku stawiamy przede wszystkim na minimalizm i elegancję. Z drugiej strony niezwykle popularne są również dekoracje w stylu eko, wykonane z naturalnych materiałów ale ze świadomością ich pochodzenia.

Jeśli chcecie sprawdzić, jakie motywy tematyczne królują w tym roku oraz jakie są najmodniejsze kolory tego sezonu, sprawdźcie nasz artykuł o trendach ślubnych 2023! 🤩

Minimalizm w dekoracjach ślubnych

Minimalistyczne dekoracje sali weselnej mają za zadanie wyeksponować jeden czy dwa główne elementy przewodnie, a także skupić się na jakości, a nie ilości dekoracji. W tym wypadku skupiamy się na monochromatycznych paletach kolorów: głównie biele, beże czy szarości, ale ważne będą również kontrapunkty.

Idealnym akcentem wyróżniającym się może być naturalna zieleń i żółte złoto. O atmosferę zadbają klasyczne świece, romantyzmu dodadzą proste kompozycje kwiatowe, a lekkość i subtelność podkreślą takie wykończenia jak pióra czy jedwabie.

Fot. Decoki, One Day by Marta Nestorowicz, Event Design Group

Dekoracje sali weselnej w stylu eko

O zrównoważonym weselu pisaliśmy już nieraz. Pary młode zwracają coraz więcej uwagi na to, by ich przyjęcie jak najmniej szkodziło środowisku. W tym celu sięgają m.in. po ekologiczne dekoracje ślubne.

Z jednej strony mogą to być naturalne elementy, jak drewno, żywa roślinność, lniane tekstylia, papeteria wykonana z certyfikowanych materiałów. Kluczem do sukcesu jest rezygnacja z tworzyw sztucznych i nadprodukcji śmierci czy jednorazowych produktów.

Ważne jest jednak nie tylko materiał ale również możliwość wykorzystania kupionych dekoracji również po ślubie lub ich wypożyczenie.

Fot. Atelier Marzeń, DekoraStudio, Różany Zakątek, Adenium

Dekoracje weselne glamour

Na deser nieśmiertelny glam. Nie bez kozery myśląc o szykownym przyjęciu, myślimy w pierwszej kolejności o weselu w stylu glamour. To estetyka wprost stworzona do celebrowania specjalnych okazji. Niezwykle elegancka, a jednocześnie nowoczesna, pełna blasku, ale i równowagi.

Jeśli zastanawiacie się, czy glamour to styl dla Was albo szukacie inspiracji na Wasze przyjęcie, koniecznie sprawdźcie nasz artykuł: Dekoracje Sali Weselnej Glamour 💎 EFEKTOWNIE w Waszym stylu! 🤩

Fot. Zamek Chałupki, Mucha Nie Siada Event&Wedding Planners, Pałac Rajkowo, Hotel Pałac Alexandrium

Najpiękniejsze dekoracje sali weselnej? Kwiaty!

Wszyscy eksperci zgodnie przyznają, że to kwiaty stanowią najważniejszy element wystroju ślubu i wesela.

Bez względu na to, jakie ilości elementów aranżacji pojawią się na sali, to oczywiście kwiaty są integralną częścią każdej ceremonii i przyjęcia. Tworzą nastrój i podkreślają stylistykę – mówi projektantka ślubnych dekoracji Natalia Zielińska.

Z kolei florystka Anna Smolińska-Wieczorkiewicz przekonuje:

Warto jest zainwestować w piękne dekoracje sali weselnej, a osoby ceniące sobie dobry smak i klasę wiedzą, że kwiaty stanowią bardzo ważny element oprawy ślubnej. Kwiaty niosą emocje, a przecież dzień ślubu jest tymi emocjami przepełniony.

Argument, że kwiaty zaraz zwiędną, jest bezzasadny. Kwiaty po weselu możecie rozdać gościom – będzie to bardzo miły gest i upominek w jednym. Natomiast zdjęcia z wesela będą mieć wyjątkowe tło.

Poza tym, umówmy się: tego dnia niemal wszystko jest na ten jeden raz. I biała suknia, i zespół, który nad ranem przestanie grać, i wypożyczony samochód, który zawiezie młodych do ślubu. 

Fot. Flowers Kamelia, Pracownia Marii Ross, Flowers Kamelia

Kwiatowy wystrój sali weselnej – jak to zrobić?

Zapytałam ekspertki Pracowni florystycznej Passja-Flora i Manufaktury Ślubnej o wskazówki, dzięki którym zamienicie swoją salę weselną w bajeczny ogród. Jak planować kwiaty w wystroju sali weselnej?

 1. Wybierajcie kwiaty sezonowe – będą łatwiej dostępne i tańsze.
 2. Zdecydujcie się na kilka odmian kwiatów i je powielajcie. Tylko wtedy uzyskacie spójny, przemyślany efekt stylistyczny.
 3. Wybierajcie aranżacje piękne, ale i praktyczne. Kwiaty ustawione na wysokości oczu uniemożliwią gościom wzajemny kontakt wzrokowy, co po kilku minutach skończy się zestawieniem wazonu z kwiatami ze stołu, a przecież nie o to chodzi młodej parze, która inwestuje budżet w dekoracje. Kompozycje kwiatowe powinny być poniżej lub powyżej linii oczu. 
 4. Pamiętajcie o efekcie „wow”! Jeżeli zależy Wam na zachwycie gości już od samego wejścia na salę, wybierzcie wysokie kompozycje kwiatowe. Są one doskonale widoczne z daleka, a jednocześnie nie przeszkadzają gościom podczas rozmów przy stołach.
 5. Skupcie się na stole prezydialnym, czyli Waszym stole. To Wy tego dnia jesteście głównymi bohaterami wydarzenia, więc Wasz stół powinien wyróżniać się na tle innych. Tam powinny się znaleźć bogatsze dekoracje i kompozycje kwiatowe oraz miejsce na bukiet ślubny. Takie wyeksponowanie najważniejszego stołu ma również aspekt praktyczny – wszyscy goście, nawet siedzący najdalej Was, nie będą mieć wątpliwości, gdzie zasiada para młoda.

Fot. Piórko Weddings&Events

Kompleksowa dekoracja sali weselnej przez podwykonawców

Sytuacja, która według ekspertów, często się zdarza: przychodzimy do firmy dekoratorskiej i pytamy o pakiet dekoracji. – Naszym zdaniem coś takiego nie istnieje – stwierdza Natalia Zielińska. – Do każdej aranżacji trzeba podejść indywidualnie, ponieważ projekt zależy od estetyki i wielkości sali, ilości gości oraz oczekiwań klientów.

To, jakie elementy aranżacji powinny się pojawić, tak naprawdę definiuje nam sama przestrzeń. W wielu miejscach wystarczy tylko podkreślić charakter i design, ale są przypadki, w których trzeba zdecydowanie więcej dekoracji, aby uzyskać zakładany efekt. Niezależnie jednak od tego czy wesele odbywać się będzie w pałacu, ogrodzie czy stodole, dekoracje sprawią, że impreza będzie wyjątkowa.

Podsumowując, zanim zwrócicie się do firmy dekoratorskiej, pamiętajcie, że Waszym pierwszym krokiem jest wybór sali weselnej. To ona będzie punktem wyjścia do stylu przewodniego wesela oraz wyboru rodzaju i ilości dekoracji.

Fot. Piórko Weddings&Events

Dekoracje sali weselnej – cena

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej? Nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ całościowy koszt zależy od wielu czynników. Wiedząc o tym, i tak pytajmy o wstępny kosztorys produktów i usług, zanim zdecydujecie się na współpracę z konkretną osobą czy firmą. Tylko w ten sposób możecie sprawdzić, czy Wasze możliwości finansowe są zbieżne ze stawkami usługodawcy i będziecie w stanie zaplanować optymalny dla Was budżet ślubny.

Oczekujcie od usługodawców kosztorysów, ale przygotujcie się na możliwe niedoszacowanie. – Cena oprawy florystycznej na sali weselnej uzależniona jest od ilości kwiatów w kompozycji, ich wielkości, składu gatunkowego, trudności wykonania, pory roku itd. Także liczba stołów oraz ich kształt ma wpływ na ostateczną wartość zamówienia – zauważa florystka Anna Smolińska-Wieczorkiewicz.

Pytam więc ekspertkę od czego szczegółowo zależą koszty dekoracji weselnych i otrzymuję odpowiedź: Cena dekoracji ślubnych zależy od państwa młodych.

Od tego jakie mają oczekiwania, możliwości finansowe, ilu gości zaprosili na wesele i w ilu miejscach mają być kwiaty. Czy dekorowane będą stoły bufetowe, stawiana ścianka za młodymi. Czy w zakresie pracy florystki mają być dopasowane kolorystycznie do innych elementów obrusy i serwetki, świece i świeczniki, ramki z numeracją stołów, podtalerze itd. – wyjaśnia specjalista Pracowni florystycznej Passja-Flora.

Fot. The Wedding Bells

Aby móc Wam przybliżyć obecne ceny dekoracji ślubnych i weselnych, przeanalizowałam aktualne pakiety firm florystycznych i dekoracyjnych. Poniżej stawki usługodawców Wedding.pl:

 • Dekoracja samochodu: 100-1000 zł
 • Dekoracje ślubne kościoła: 500-4000 zł
 • Dekoracja pleneru do sesji ślubnej: 500-5000 zł
 • Wystrój sali weselnej: 500-10 000 zł
 • Dekoracje ślubne i weselne z balonów: 50-1200 zł
 • Dekoracje świetlne: 100-10 000 zł
 • Napis LOVE: 300-1000 zł
 • Plan stołów weselnych: 100-500 zł
 • Numery na stoły weselne: 100-500 zł
 • Karty menu na stoły weselne: 100-500 zł
 • Winietki dla gości weselnych: 500-2000 zł
 • Etykiety i naklejki na butelki: 100-300 zł

💠 Wedding.pl radzi : Zapytajcie o rabat, jeśli w jednej firmie składacie duże zamówienie na dekoracje ślubne i weselne. 💠

Fot. Artka, Pracownia na Złotej

Wystrój sali weselnej – jak to zrobić taniej?

Czy tanie dekoracje ślubne są możliwe? Oto kilka porad, jak obniżyć koszty wystroju sali weselnej:

 1. Wybierajcie sezonowe kwiaty.
 2. Postawcie na mniejszą ilość dekoracji, ale o większych rozmiarach.
 3. Szukajcie tańszych dekoracji, np. świece, balony czy ozdoby z papieru.
 4. Zastanówcie się nad weselem poza sezonem lub w tygodniu – w tym czasie firmy chętniej udzielają zniżek.
 5. Wybierajcie lokalne firmy, aby nie płacić dodatkowo za koszty podróży podwykonawców i transportu dekoracji.
 6. Weźcie pod uwagę dekoracje weselne DIY (o których więcej poniżej).
dekoracje ślubne na wedding.pl

Dekoracja sali weselnej – inspiracje

Przejdźmy od teorii do praktyki. Interesują Was gotowe pomysły na dekoracje ślubne i wystrój sali weselnej zgodny z obecnymi trendami? Przed Wami galeria realizacji usługodawców Wedding.pl, która Was zainspiruje!

Fot. Zielona Awangarda, The Wedding Bells

brzoskwiniowe dekoracje wesele
Fot. Dekoratorki

Fot. DekoraStudio, DecoFlori, Atelier Marzeń

Fot. Niebieski Drzwi, MagEvents, Design by Ann., Flowers Kamelia, Impresja, Event Design Group

Dekoracje weselne “zrób to sam” DIY

Jeżeli nadal nie jesteście pewni, czy zająć się dekoracją samodzielnie, czy powierzyć ją profesjonalistom, może decyzję pomoże Wam podjąć opinia naszej ekspertki:

Napięty grafik bardzo często powoduje dużo emocji i warto mieć na głowie jak najmniej pracy i stresu. Nie ma bowiem pewności, że będzie możliwość na udekorowanie sali czy kościoła dzień wcześniej. Tuż przed ślubem narzeczeni powinni zająć się tym, co jest najistotniejsze, a przecież zadań, w które muszą być zaangażowani osobiście nie brakuje – przekonuje Natalia Zielińska, Wedding Decorations Designer z firmy Manufaktura Ślubna.

Jeśli jednak zdecydujecie się na samodzielne dekoracje, pamiętajcie, że ślubne DIY możecie zaplanować na 2 sposoby:

 1. Zamawiacie w kwiaciarni lub sklepie z dekoracjami wybrane produkty i samodzielnie zajmujecie się wyłącznie stylizacją ozdób w kościele lub urzędzie oraz na sali weselnej.
 2. Wykonujecie samodzielnie zarówno ozdoby weselne (np. winietki, kwiatowe kompozycje i ściankę za stołem prezydialnym), jak i sami zajmujecie się dekorowaniem przestrzeni ślubu i wesela.

W wyzwaniu pomogą Wam jeszcze dwa artykuły: pomysły na dekoracje ślubne oraz jak samodzielnie udekorować salę weselną, a poniżej proste inspiracje “zrób to sam”:

Fot. Zielona Awangarda, Cedrowy Dworek, Zielona Awangarda, Flora Design

👑 Podsumowanie, czyli dekoracje sali weselnej w pytaniach i odpowiedziach 👑

Dekoracje sali weselnej – od czego zacząć?

Przede wszystkim od wybrania odpowiedniej sali weselnej. Zastanówcie się, jaki styl Wam odpowiada i jak chcielibyście, żeby wyglądało Wasze wesele. Następnie poszukajcie odpowiedniej osoby, która urzeczywistni Waszą wizję. 🤩

Na jaki wystrój sali weselnej postawić w 2024 roku?

Najlepiej jeśli wybierzecie to, co Wam się podoba lub o czym marzycie, nawet jeśli miałoby to oznaczać realizację szalonej wizji. Obecnie jednak, patrząc na trendy, najpopularniejsze są trzy podstawowe wystroje: minimalistyczny, 🌿 ekologiczny i glamour. 💎

Dekoracje sali weselnej – o czym pamiętać?

Wybierając dekoracje weselne pamiętajcie nie tylko o tym, aby były one ze sobą spójne i tworzyły jedną całość, ale również o tym by nie przesadzić z ich ilością. Zarówno jeśli chodzi o dekoracje ogólne sali jak i dekoracje na stołach gości. Ponadto pamiętajcie o funkcjonalności – czyli o tym, by goście swobodnie mogli rozmawiać i jeść przy stole. 🍽

Jak obniżyć koszt dekoracji?

Przede wszystkim najdroższym elementem dekoracji są zazwyczaj kwiaty i rośliny. Dlatego pamiętajcie, aby wybierać te sezonowe. Innym sposobem na obniżenie kosztów jest postawienie na większe dekoracje, ale mniejszą ich ilość. Szukając natomiast samych dekoracji, wybierajcie te tańsze opcje (np. 🎈 balony, świeczki). Dodatkowo możecie zaoszczędzić, jeśli zdecydujecie się na wesele “poza sezonem” i wybierzecie lokalne firmy.

Czy warto zająć się dekoracjami sali weselnej samodzielnie? 💪

Jasne, możecie to zrobić, o ile oczywiście dysponujecie czasem i macie trochę cierpliwości. 😃 Pamiętajcie, że dekorowanie sali to nie tylko przygotowanie wcześniej różnych elementów dekoracji, ale też zajęcie się tym w dniu ślubu. Więc jeśli nie chcesz całego przedpołudnia spędzić na dekorowaniu sali weselnej, poproś o pomoc. Nie musi być to profesjonalna firma, a ktoś z rodziny. Tutaj jednak musicie być przygotowani na różne scenariusze, bo nie mając doświadczenia, niektóre rzeczy “wyjdą” dopiero w trakcie dekorowania sali.