10 grudnia 2018

Michał Nowak – wywiad z fotografem ślubnym


Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 7

Fotografie ślubne to pamiątka, która zostanie z Wami na lata. Warto więc zadbać o to, aby wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego. Taką właśnie osobą jest Michał Nowak, z którym rozmawiamy o tym, co należy ustalić z fotografem przed ślubem i dlaczego sesja narzeczeńska to strzał w dziesiątkę! Zapraszamy do lektury naszego wywiadu.

Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 4

SPRAWDŹ OFERTĘ MICHAŁA NOWAKA!

Dlaczego warto zrobić sesje narzeczeńską?

Narzeczeństwo to wspaniały etap oczekiwania na ślub i wspólną przyszłość. Korzyści wynikające z takiej sesji są dwie. Po pierwsze, wspaniałe wspomnienia płynące z fotografii – te zdjęcia zostaną z Wami na zawsze. Po drugie, sesja narzeczeńska pozwoli młodym ludziom otworzyć się przed obiektywem, oraz poznać lepiej fotografa, z którym będą współpracować. To bardzo ważne, aby Młoda Para miała zaufanie do swojego fotografa ślubnego, a sesja narzeczeńska jest świetną okazją, aby się poznać!

Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 3

Jaka jest Twoja rada dla Pary Młodej, aby w dniu ślubu uniknąć niepotrzebnego stresu?

Starajcie się skupić na tym, iż jest to Wasz najszczęśliwszy dzień w życiu. Uśmiechajcie się do siebie, nie myślcie o organizacji ślubu, wesela. To wszystko już się dzieje. Najważniejsi jesteście Wy i to dlaczego tu jesteście.

Jakie wesele, które fotografowałeś, było najbardziej oryginalne?

Najbardziej oryginalne wesele, które wspominam to takie, które było bardzo kameralne. Ślub odbył się w krakowskiej kapliczce na Salwatorze, było na nim 8 osób. Przyjęcie odbyło się w restauracji pod Kopcem Kościuszki i stamtąd też wykonaliśmy przepiękna spontaniczna sesje plenerową z widokiem na cały Kraków. Mile wspominam tamten dzień. Był wyjątkowy przez to, że odbył się w najbliższym gronie, zupełnie inny niż typowe polskie wesela. Czułem się wyróżniony. Wykonywałem reportaże w różnych miejscach w Polsce. Oryginalność wesel wynika czasem z regionu, w którym wykonuje reportaż jak np. góry. Czasem jest to niespodzianka, którą w czasie ceremonii przygotowała dla siebie Młoda Para, a innym razem piosenka, która wykona dla Państwa Młodych ktoś z rodziny.

Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 1

Czy sesję plenerową lepiej wykonać w dniu ślubu, czy w innym terminie?

Sesję plenerową zdecydowanie polecam wykonać w innym dniu niż dzień ślubu. Do wykonania takiej sesji podchodzę bardzo poważnie, w sposób przemyślany. Sesja taka może trwać kilka godzin, cały dzień, a czasem łączy się z wyjazdem na drugi koniec Polski. Zdarza się, że czekam kilka dni, tygodni na odpowiedni czas, pogodę, wschód słońca czy też mgłę. Są miejsca, które wyglądają wyjątkowo wyłącznie latem bądź jesienią. Mam nieskończoną ilość pomysłów, więc nie pozwoliłbym sobie na to, by ograniczać się do wykonania przypadkowych fotografii w dniu wesela. Odstępstwem od tej reguły są sytuacje, gdy miejsce nieopodal sali weselnej jest po prostu wyjątkowe i szkoda byłoby tego nie uwiecznić.

Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 2

Jaka jest najważniejsza kwestia, którą Para Młoda powinna ustalić z fotografem przed ślubem?

Najważniejsza kwestia to spotkanie z fotografem na kilka miesięcy bądź tygodni przez ślubem w celu omówienia warunków współpracy oraz odpowiedzi na wszelkie pytania, które nurtują przyszłych Państwa Młodych. Na takim spotkaniu przedstawiam moje materiały, pokazuję albumy, staram się przełamać dystans, żeby mogło nam się fajnie współpracować. Po latach pracy bardzo mi miło, że trafiają do mnie klienci, którzy mają do mnie zaufanie, gdyż widzieli już moją pracę na żywo oraz fotografie i dlatego wybrali właśnie mnie.

SPRAWDŹ OFERTĘ MICHAŁA NOWAKA!

Michał Nowak - wywiad z fotografem ślubnym 5

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!