Perły na ślubie - obalamy zabobony! - Wedding.pl podpowiada
Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Biżuteria ślubna / Perły na ślubie – obalamy zabobony!
Biżuteria ślubna

Perły na ślubie – obalamy zabobony!

23 marca 2018 — Redakcja Wedding.pl
Perły na ślubie - obalamy zabobony! - zdjęcie 4

Perły na ślubie oznaczają wzniosłość, czystość, wiarę, zdrowie, bogactwo, szczęście małżeńskie, dziecko, żonę, niezmienność… A może nie?

Te wszystkie elementy powinny przekonać nas do tego, że perły to idealny element ślubnej biżuterii! Jednak przesądy jakoby perły oznaczały także poświęcenie i łzy sprawiają, że wiele Panien Młodych podchodzi do nich z dystansem.

Zobacz także: Obrączki ślubne 2018

Perły na ślubie – obalamy zabobony

Odsuńmy te zabobony w niepamięć! Według nas perły na ślubie to ponadczasowa klasyka i szyk. Idealnie komponują się się z kryształami oraz cyrkoniami i wyglądają piękne zarówno oprawione w srebro, jak i złoto. Pasują do nowoczesnej sukni, jak i do tej utrzymanej w klimacie vintage. Perły to niezwykle kobiecy i klasyczny dodatek odpowiedni zarówno dla Pań, które cenią sobie prostotę, jak i dla tych, które poszukują nieco bardziej efektownej biżuterii. Prosty sznur pereł doda nutkę retro do koronkowej kreacji, a delikatne perłowe kolczyki podbiją serca Panien Młodych, które stawiają na minimalizm.

Perły to nie tylko propozycja biżuterii, ale także świetna ozdoba ślubnej fryzury. Grzebyki ozdobione perłami to uosobienie elegancji, natomiast opaski nadadzą stylizacji dziewczęcego charakteru.

Ciekawostka: wiecie, że perłom przypisywano kiedyś lecznicą moc? Uważano, że sproszkowane perły leczą dolegliwości serca i układu krążenia. Idąc tym tropem – należy im przypisać kolejną dobrą cechę i symbol – leczą serce, organ odpowiedzialny za życie, za miłość, za emocje! Perły jak żadne inne kamienie, zżywają się z właścicielem. Świecą pełnym blaskiem, gdy jest on silny i zdrowy, matowieją gdy choruje. Tak więc dają nam dobroczynny znak gdy dzieje się coś złego.

Zobacz także: Jak dbać o obrączki ślubne?

Dla przesądnych Panien Młodych pozostają perły sztuczne, które w wielu przypadkach są idealną imitacją pereł naturalnych.

fot. Elena Matiash dla Wedding.pl x Mad for Mag

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!