14 września 2017

Kolor miedziany – pomysły na motyw przewodni wesela


Kolor miedziany - pomysły na motyw przewodni wesela

Biel to bez wątpienia kolor ślubu, narzuca to już sama idea tradycyjnej sukni ślubnej. Co innego jednak wesele. Tutaj gama barw, których mogą użyć Państwo Młodzi, jest znacznie szersza. Oczywiście jedne sprawdzą się lepiej od drugich – na przykład kolory jasne i wesołe będą bardziej pasować niż ciemne i ponure. Dlatego przez dosyć długi czas na motyw przewodni ślubu i wesela wybierano złoto – eleganckie, ale błyszczące i radosne. W tym sezonie jednak coraz częściej spotyka się wesela, na których króluje kolor miedziany. Co więcej moda na tę barwę będzie panować także w przyszłym sezonie. Nie można dziwić się popularności tego rozwiązania – miedź jako kolor dekoracji ślubnych potrafi prezentować się bajecznie. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać ten motyw w dodatkach, tak by nie użyć go ani za dużo, ani za mało:

Kolor miedziany – minimalistycznie i industrialnie

Kolor miedziany to kolor metalu. I dlatego zawsze w pewien sposób kojarzyć się będzie industrialnie. Dla par, które marzą o weselu w stylu dosyć surowym i prostym, miedź sprawdzi się idealnie. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i doskonale pasuje do prostych barw, takich jak biel i szarość. Dlatego wyjątkowo nadaje się do np. wnętrz z betonowymi elementami. Nic jednak nie jest lepszym towarzyszem miedzi niż dostojny marmur. To zestawienie wyglądać będzie naprawdę obłędnie. Aby wzmóc efekt surowości i prostoty, zamiast klasycznych wielobarwnych kwiatów, można też użyć zielonych roślin. Sukulenty, monstery, wszelkie odmiany eukaliptusa i bluszcz wzmocnią industrialny efekt, jaki zapewnia wybrany kolor przewodni. Pasuje on także do geometrycznych ozdób stołu – wazony, doniczki, ażurowe osłonki dla świeczek, wszystko wspaniale skomponowane z motywem.

Zobacz również: Wesele w odcieniach szarości

Kolor miedziany – oryginalnie i romantycznie

Kolor miedziany ma w sobie coś, co zjednuje sobie serca Par Młodych marzących o czymś innym niż surowe wesele. Jest lekko różowy. A róż jak wiadomo jest delikatnym, słodkim i romantycznym kolorem. Aby jak najbardziej wydobyć taką naturę z przewodniego koloru, możemy użyć białych kwiatów. Obecne wszędzie białe hortensje czy peonie oczarują każdego. Miedź świetnie sprawdzi się także w obfitych, eleganckich dekoracjach. Możliwości wykorzystania jej jest cała masa. Pięknie prezentować będą się na przykład miedziane balony, wspomniane dekoracje stołu, krzeseł weselnych czy poduszki na kanapy, jeśli na weselu będzie strefa odpoczynku. Kolor miedziany można też subtelnie wpleść w praktyczne elementy. Rama do lustra z listą gości, zaproszenia z miedzianą folią, pudełko na koperty – w tak oryginalnym odcieniu będą prezentować się wspaniale.

Zobacz również: Stół Młodej Pary – pomysły na dekorację

To tylko niewielka część inspiracji, jakie zaczerpnąć można z tej wyjątkowej barwy. To naturalne, że ten kolor przewodni, oryginalny i nowoczesny, podbił ten i następny sezon. W końcu każda Młoda Para wie, że nie wszystko złoto, co się świeci. Kolor miedziany też sprawi, że wesele zabłyśnie.

 

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!