Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Motyw przewodni / Marmur jako motyw przewodni wesela
Motyw przewodni

Marmur jako motyw przewodni wesela

25 października 2018 —
Marmur jako motyw przewodni wesela

Motyw przewodni to kwestia, która bardzo często sprawia kłopot Parom Młody, chociaż mogłoby się wydawać, że jego wybór to całkiem łatwa sprawa. Nic bardziej mylnego! Pary Młode bardzo długo zastanawiają się na jaki kolor, wzór, styl się zdecydować. Dzień ślubu ma miejsce tylko raz w życiu, dlatego decyzja ta powinna być dobrze przemyślana. Nowożeńcy starają się wymyśleć coś oryginalnego, niepowtarzalnego i oszałamiającego. Pamiętajcie, że bardzo często mniej znaczy więcej. Czasami warto się na chwilę zatrzymać, rozejrzeć dookoła, aby natrafić na naprawdę piękny, elegancki, ale i niespotykany pomysł. Marmur jako motyw przewodni wesela skradł nasze serce!

Marmur jako motyw przewodni wesela

Dominujący styl i motyw tworzą wyjątkową atmosferę, dzięki której goście czują niepowtarzalną i magiczną aurę. Marmur to skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Marmur kojarzy się nam z połączeniem trzech kolorów – bieli, szarości i czerni. To właśnie te barwy powinny pojawić się na weselu organizowanym w tymże stylu.

Na samym początku warto pomyśleć o zaproszeniach, które swoim wyglądem będą nawiązywały to marmuru. Dzięki nim, dacie gościom szansę domyśleć się, jaki motyw będzie królował na Waszym ślubie i weselu. Kolejnym punktem jest marmurowa papeteria – winietki, menu, numeracja stołów. Jeśli posiadacie zdolności manualne, przygotujcie je sami!

Zobacz także: Złoty jako motyw przewodni wesela

Marmur jako motyw przewodni wesela

Punktem kulminacyjnym każdego przyjęcia weselnego jest oczywiście tort! Wbrew pozorom marmurowy tort nie będzie zaskoczeniem i wyzwaniem dla cukierników.

Marmur jako motyw przewodni wesela

Kolejnym pomysłem na wprowadzenie marmurowego motywu będzie wypożyczenie talerzy, obrusów bądź bieżników, które swoim wyglądem nawiązują do marmuru. Marmurowe talerze będą pięknie prezentowały się na gładkim, jednokolorowym obrusie. Z delikatnym odcieniem szarości pięknie współgra pudrowy róż, który warto subtelnie przemycić do bukietów zdobiących stoły weselne.

Marmur jako motyw przewodni wesela

Motyw marmuru może pojawić się także na paznokciach Panny Młodej! Elegancko, z klasą i z pomysłem!

Marmur jako motyw przewodni wesela

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!