Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Motyw przewodni / Wesele tematyczne – jak je zorganizować?
Motyw przewodni

Wesele tematyczne – jak je zorganizować?

16 marca 2018 —
Jak zorganizować wesele tematyczne - zdjęcie 16

Wybór tematu przyjęcia weselnego dla wielu Par Młodych jest nie lada wyzwaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanówcie się o czym naprawdę marzycie. Może macie jakieś zamiłowanie, hobby, lubicie coś razem robić? Kochacie kwiaty, uwielbiacie podróże, a może błękit jest Waszym ulubionym kolorem? Zastanówcie się jaki jest Wasz styl, kiedy czujecie się dobrze i jaki wystrój się Wam podoba, ponieważ temat wesela to tak naprawdę zarówno kolor przewodni, jak i motyw. Zobaczcie jak przygotować wesele tematyczne!

Czym jest temat wesela?

Temat wesela, to inaczej motyw lub kolor. Powinien pojawić się w wielu elementach dekoracji zarówno na ślubie jak i w miejscu wesela. Panna Młoda już podczas wyboru kreacji powinna wziąć pod uwagę tematykę. To samo dotyczy się wystroju kościoła, sali weselnej, bukietu ślubnego jak i pozostałych dodatków. Dzięki tematowi jesteście w stanie nadać wszystkiemu spójności i jednolitości. Uzyskacie piękny efekt końcowy, który na pewno zostanie zauważony i doceniony przez zaproszonych gości.

Zobacz także: Wesele w odcieniach szarości

Temat wesela – akcent kolorystyczny

Wiele Par Młodych decyduje się na wprowadzenie akcentu kolorystycznego, który będzie pojawiał się w wielu elementach. Jeśli zdecydujecie się, np. na kolor szary, możecie go przemycić do kreacji Panny Młodej, wystroju kościoła oraz do dekoracji sali weselnej. Szare winietki, wstążki, tasiemki, świece, szary tort – pomysłów jest całe mnóstwo. Podczas wyboru koloru kierujcie się charakterem przyjęcia, jaskrawe i krzykliwe odcienie nie są dobrym rozwiązaniem, chyba że odpowiednio je stonujecie i nie przesadzicie z jego ilością.

Motyw przewodni

Motyw przewodni możecie wybrać nie rezygnując z przewodniego koloru, mogą one ze sobą współgrać. Przykładowo motywem przewodnim może być podróż. Elementy z tym związane pojawią się na papeterii i w słodkościach, a akcentami kolorystycznymi będą obrusy i kwiaty. Wszystko można ze sobą połączyć!

 

Zobacz także: Ślub i wesele 2018 – 6 motywów przewodnich

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!