Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Motyw przewodni / Żeglarski motyw przewodni ślubu i wesela – dużo inspiracji!
Motyw przewodni

Żeglarski motyw przewodni ślubu i wesela – dużo inspiracji!

29 grudnia 2018 —
Żeglarski motyw przewodni - zdjęcie 5

Motyw przewodni stwarza niepowtarzalny klimat i sprawia, że ślub i przyjęcie weselne nabierają wyjątkowego charakteru. Tylko jak go wybrać? Zastanówcie się, może macie jakąś wspólną pasję, hobby, a może obydwoje lubicie ten sam kolor?  Motyw żeglarski coraz częściej gości na polskich weselach, bo chyba prawie każdy lubi dalekie podróże, morze i wspaniałą przygodę. Motyw ten staje się popularny nie tylko pośród miłośników żeglarstwa, ale także pośród tych, którzy uwielbiają kolor granatowy. Przygotowaliśmy dla Was podpowiedzi, jak stworzyć ślub i wesele w stylu żeglarskim.

WYBIERZ DEKORACJE TWOJE WESELE!

Żeglarski motyw przewodni - papeteria - zdjęcie 2

Motyw żeglarski w wystroju sali weselnej

Motyw żeglarski przywołuje miłe wspomnienia z podróży, beztroskich wakacji i wspaniałych chwil odpoczynku. Bez wątpienia kojarzy się on z kolorem granatowym i białym, który można również zestawić ze złotem bądź czerwienią. Jeśli organizujecie wesele w stylu żeglarskim, szczególną uwagę musicie  przywiązać do dodatków, bo tylko dobrze dobrane i przemyślane elementy są w stanie stworzyć spójną całość. Białe obrusy w połączeniu z biało-granatowymi bieżnikami bądź serwetkami będą wspaniałą bazą. Motyw żeglarski to nie tylko kolory, ale także symbole, rysunki, przedmioty. Jeśli macie możliwość wypożyczenia zastawy stołowej w kotwice, łódki czy morskie fale – nie zastanawiajcie się ani sekundy! Taki pomysł na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

Żeglarski motyw przewodni - sala - zdjęcie 3

Zobacz także: Marmur jako motyw przewodni wesela

Żeglarski bukiet ślubny

Kolory marynistyczne powinny znaleźć się w wystroju sali weselnej, ale nie tylko. Ze świeżymi kwiatami w bukiecie ślubnym, wspaniale skomponuje się biało-granatowa tasiemka i kokarda, która na tle białej sukni będzie prezentowała się naprawdę pięknie.

Żeglarski motyw przewodni - zdjęcie 6

Zobacz także: Bukiety ślubne w stylu glamour

Kreacje druhen

Żeglarskiego motywu przewodniego nie może zabraknąć również w kreacji świadkowej czy orszaku druhen. Granatowe suknie w białe, szerokie pasy przepięknie podkreślą charakter i wyjątkowość Waszego dnia ślubu.

Żeglarski motyw przewodni ślubu i wesela - zdjęcie 1

Pan Młody w żeglarskim stylu

Nie zapominajmy również o Panu Młodym, który w granatowym garniturze i białej koszuli będzie prezentował się niemalże jak kapitan statku. Warto również zatroszczyć się o drobne detale, które przyczepione do muszki czy krawatu dodadzą fajnego charakteru.

Żeglarski motyw przewodni ślubu i wesela - zdjęcie 9

WYBIERZ DEKORACJE TWOJE WESELE!

źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!