10 sierpnia 2018

5 pytań do sommeliera – musisz to wiedzieć!


Chcesz dowiedzieć się czym dokładnie zajmuje się sommelier i w jaki sposób pomoże Ci wybrać wina na wesele? Na nasze pytania odpowiada ekspert Odkupienia Win!

5 pytań do sommeliera - musisz to wiedzieć! - zdjęcie 2

Czym dokładnie zajmuje się sommelier i jak może pomóc w przygotowaniach do wesela?

Sommelier jest odpowiedzialny za selekcję win oraz wszystko to co wiąże się z winem w restauracji. Podczas weselnych przygotowań sommelier doradzi jakie wina wybrać na przyjęcie oraz, z pomocą szefa kuchni, zbuduje menu, które będzie łączyło smaki dań z alkoholem.

Jaki jest najprostszy sposób dobierania wina do posiłku?

Najprostszym sposobem jest dobieranie wina pod główny składnik dania, jednak wpływ na jego wybór mają również sosy oraz dodatki, które znajdują się na talerzu. Co ciekawe, istotny wpływ ma rodzaj obróbki termicznej, ponieważ oddziaływuje ona na smak potrawy. Każdy sommelier, skrupulatnie dobierając wino do potrawy, staje przed wyzwaniem, które zawsze jest niezwykle ciekawym doświadczeniem!

5 pytań do sommeliera - musisz to wiedzieć! - zdjęcie 1

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na różnorodność, jakie wino będzie najbardziej odpowiednie na wesele?

Wino uniwersalne, czyli takie, które nie będzie kolidowało z menu i będzie jego tłem. Należy tutaj zwrócić uwagę na porę roku, ponieważ w cieplejsze dni wybierzemy wina lżejsze i bardziej owocowe, natomiast w chłodniejsze wina pełniejsze. Przy wyborze wina uniwersalnego kierujmy się również poziomem kwasowości wina, ponieważ nie każdy na co dzień je pije.

W jaki sposób podawać wino na przyjęciu weselnym?

Ideałem byłoby gdyby robiła to obsługa, wtedy mamy pewność, że wino zostanie podane w odpowiedniej temperaturze oraz kontrolowana będzie liczba otwieranych butelek. Dobrym sposobem jest również postawienie wina na stołach, należy jednak pamiętać o wiaderkach z lodem, jeśli podane zostaje również wino białe.

Z jakimi problemami najczęściej mierzą się Młode Pary?

Najczęstszym problemem jest liczba butelek. Pary Młode obawiają się, że wina będzie zbyt mało lub zbyt dużo. Częstym problemem jest również liczba rodzajów win, dlatego warto udać po ekspercką poradę do sommeliera!

Jeśli okaże się, że wina na weselu było zbyt dużo, nie musicie się o nic martwić! Odkupienie Win gwarantuje Wam możliwość zwrotu nienaruszonych butelek!

5 pytań do sommeliera - musisz to wiedzieć! - zdjęcie 3

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!