29 sierpnia 2017

Alkohol na wesele – jakie trunki wybrać?


Alkohol na wesele – jaki wybrać?

Alkohol na wesele – jaki wybrać?

Ilość alkoholi wśród których możemy wybierać te, które podamy gościom na weselu jest tak ogromna, że łatwo może nam się zakręcić od niej w głowie. Mocne i słabsze, droższe i tańsze, popularne i oryginalne – jaki alkohol na wesele spełni oczekiwania naszych gości? Analizowanie całości mogłoby zabrać mnóstwo czasu. Na szczęście stosowanie się do kilku wskazówek, może ułatwić i uporządkować proces wyboru.

Alkohol na wesele – napoje mniej wyskokowe

Czasy kiedy wódka stanowiła podstawowy składnik każdego wesela minęły. Może nie bezpowrotnie, bo na pewno zdarzają się i takie przyjęcia, jednak obecnie zwykle pilnujemy, żeby zapewnić gościom wybór. Trudno zatem byłoby nie podać wina, na które nigdy nie zabraknie chętnych. Przygotujmy zapas win białych i czerwonych, zarówno wytrawnych jak i słodkich. Preferencje gości mogą bardzo się od siebie różnić. Zadbajmy też o dostęp do piwa. Choć może nie wydawać się specjalnie eleganckie, jednak na pewno będzie bardzo popularne. Po długim tańcu i intensywnej zabawie tak doskonale gaszący pragnienie napój bardzo przyda się gościom.

Zobacz również: Prosecco – hit lata 2017!

Alkohol na wesele – mocne trunki

To, że wódka nie będzie stanowić podstawy naszego menu alkoholowego, nie znaczy, że może jej zabraknąć. Zwłaszcza po posiłku dobrze zaserwować gościom trochę mocnego trunku, który pomaga na trawienie. Poza tym to najprostszy, najtańszy i trafiający w najwięcej gustów mocny alkohol. Oprócz tego, jeśli wiemy, że wśród naszych gości znajdą się amatorzy whisky czy koniaku, w miarę naszych możliwości zadbajmy o ich potrzeby. Doskonały pomysł, kiedy zaproszonych jest wielu, to po prostu postawienie baru. Tam znajdą się mocniejsze trunki, a także barmani gotowi przygotować bardziej złożone koktajle. Oczywiście to dosyć drogie rozwiązanie i bez problemu możemy poradzić sobie bez niego, jeśli nie jest w naszym zasięgu.

Zobacz również: Menu weselne – jak je skomponować?

Alkohol na wesele – podsumowanie

Chociaż alkoholi jest bez liku, nie każde koniecznie muszę znaleźć się na naszej imprezie. Przede wszystkim zatem pamiętajmy o tych wyszczególnionych powyżej, których na pewno brakowałoby gościom gdybyśmy je pominęli. Przemyślmy jednak dokładnie ile w sumie zaserwujemy alkoholu. Zwłaszcza jeśli chodzi o mocniejsze trunki, z którymi można przesadzić. Niech wina i wódki leje się tyle, by zaszumiało gościom w głowie, ale nadal byli w stanie wirować na parkiecie.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!