Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Menu weselne / Jakie wino na wesele – słodkie czy wytrawne?
Menu weselne

Jakie wino na wesele – słodkie czy wytrawne?

22 października 2018 —
jakie wino na wesele

Wiele Par Młodych przy wyborze wina na wesele zastanawia się jakie wino będzie najlepsze: słodkie, półsłodkie, a może wytrawne? Zapraszamy do lektury, dzięki której łatwiej Wam będzie podjąć odpowiednią decyzję.

Jakie wino na wesele będzie odpowiednie?

W pierwszej kolejności chcielibyśmy zachęcić Was do zadania sobie trochę trudu i poszukania win, które idealnie wpiszą się w klimat Waszego wesela. Nie kupujcie wina w ciemno, gdyż może spotkać Was przykra niespodzianka. Wybór wina to doskonała okazja do wspólnej degustacji. Zaproście rodziców, świadków i udajcie się do miejsca w którym możecie bezpłatnie spróbować win przed ich zakupem. Sklepem, które oferuje Parom Młodym nie tylko bezpłatną degustację, ale również profesjonalną pomoc w wyborze idealnego wina na Wasze wesele jest Odkupienie Win, mieszczące się w Warszawie na Żoliborzu Artystycznym.

Zobacz też: 5 pytań do sommeliera – musisz to wiedzieć!

jakie wino na wesele

Wino na wesele – słodkie czy wytrawne?

Przechodząc do pytania: słodkie, półsłodkie, a może wytrawne? Podpowiadamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wino wytrawne o małej kwasowości, która decyduje o smaku wina. Słodkie wina nie sprawdzą się w połączeniu z daniami serwowanymi podczas wesela, natomiast wina wytrawne mogą nie przypaść do gustu gościom rzadko sięgającym po ten trunek. Dlatego postawcie na jakościowe wino uniwersalne, które idealnie sprawdzi się podczas całego przyjęcia weselnego.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!