Ślubne anty trendy. 13 niemodnych rzeczy na wesele 2021

Ślubne anty trendy.
13 niemodnych rzeczy na wesele 2021

Ewelina Dac
Ślubne anty trendy - nagie torty

Nieszczęśliwa 13.? W tym wypadku właśnie tak jest. Jesteśmy przekonani, że niektóre ślubne anty trendy mogą Was zaskoczyć, a nawet wprawić w zakłopotanie. Pamiętajcie jednak, że to tylko trendy, a trendy mają to do siebie, że są wyłącznie punktem wyjścia, wskazaniem mocno eksploatowanych tendencji, wskazówką, nie koniecznością, którą muszą brać pod uwagę wszystkie Pary Młode.

Jeżeli jednak jesteście ciekawi, co w 2021 roku jest w kwestii ślubów i wesel passé, poznajcie typy ekspertów z branży ślubnej z całego świata!

 1. Ślubne anty trendy – styl rustykalny

Dla wielu Polaków będzie to twardy orzech do zgryzienia, ponieważ to wciąż najpopularniejsza stylistyka ślubna w naszym kraju. Oczywiście, jeżeli jako Para Młoda mieszkacie na wsi i zawsze byliście blisko z naturą, to będzie najlepszy pomysł na Wasz dzień. Jeżeli jednak decydujecie się na taki klimat tylko ze względu na to, że wszyscy tak robią, odrzućcie ten pomysł. Efekt jest taki, że wszystkie śluby i wesela zaczynają wygląda tak samo, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi?

Ślubne anty trendy - styl boho

 1. Ślubne anty trendy – naked cakes

Tzw. nagie torty weselne są również mocno związane z rustykalnym stylem, który wprowadził do Polski również modę na nieokryte kremem ciasta, z widocznymi warstwami, przystrojone nonszalancko owocami. I znowu: jeżeli styl naturalny oddaje faktycznie Wasz styl życia i zainteresowania, wybierzcie taki tort. Jeżeli jednak to tylko kwestia tego, że wszyscy dziś tak robią, wybierzcie lepiej klasyczne wykończenie Waszego ciasta.
Nasi cukiernicy podpowiedzą Ci, jakie torty są obecnie w trendach – wypełnij ankietę i dostań na maila listę najlepszych cukierni w Twojej okolicy!

Ślubne anty trendy - nagie torty

 1. Ślubne anty trendy – zbyt mocne makijaże i fryzury

Naturalność jest dziś w cenie, a przesadzić z nadmiarem łatwo zwłaszcza przy takich okazjach jak śluby i wesela. Kobiety chcą prezentować się nienagannie, dlatego umawiają wizyty u makijażystów i fryzjerów lub decydując się na samodzielną stylizację, wybierają większą ilość kosmetyków, aby odróżnić dzień powszedni od tak szczególnej okazji. Efekt nierzadko bywa taki, że na głowie mamy postarzające nas koki, a na twarzy sztuczne tapety. Pamiętajmy o zasadzie „mniej znaczy więcej” i inspirujmy się ślubnym lookiem Meghan Markle! Więcej błędów w ślubnym makijażu zdradza nasza ekspertka: https://wedding.pl/inspiracje/uroda/makijaz-slubny/bledy-w-makijazu-slubnym/ . Jeżeli szukacie najlepszych ekspertów od urody w swojej okolicy, wypełnijcie formularze (na makijaż i fryzurę), a zgłoszą się do Was specjaliści polecani przez redakcję Wedding.pl!

Ślubne anty trendy - mocny makijaż

 1. Ślubne anty trendy – zbyt nonszalancki strój

Dotyczy to zarówno Pary Młodej, jak i gości weselnych. Po epoce bardzo wizytowych stroi przyszła pora na rozluźnienie dress code`u. Niektórzy jednak podchodzą do tej kwestii zbyt nonszalancko i decydują się na zbyt casualowy strój. Odchodzimy od zbyt sztywnych bali, jednak nawet jeżeli organizujemy swobodne wesela plenerowe, tak podniosła okazja, jaką jest ślub, wymaga stosownego ubioru. Elegancja, nawet jeżeli subtelnie przełamana, świadczy o szacunku do ludzi i wydarzenia.

Ślubne anty trendy - styl casual

 1. Ślubne anty trendy – wszystkie druhny wyglądające tak samo

Do Polski zawitał już trend na druhny. Nie przenośmy jednak z zachodu mody na taki sam ubiór wszystkich kobiet. Zresztą, tam również już się od tego odchodzi. Dobrze, jeżeli kreacje są w podobnym stylu (np. z jednej kolekcji marki, tego samego materiału czy o podobnym wykończeniu), jednak weźmy pod uwagę, że każda kobieta ma inną figurę i w czym innym dobrze się czuje. To samo dotyczy koloru. Nie silmy się na identyczny odcień w przypadku każdej druhny, ponieważ każda ma inny typ urody. Dobrym rozwiązaniem może być wybór kilku odcieni z danej palety kolorystycznej lub przeniesienie dwóch/trzech najważniejszych kolorów, które wpisują się w motyw przewodni wesela.
Jeżeli zastanawiacie się, jak wybrać sukienkę dla druhny, podpowiadamy tutaj: https://wedding.pl/inspiracje/moda-slubna/sukienki-na-wesele/sukienki-dla-swiadkowej-porady/

Ślubne anty trendy - druhny w takich samych sukienkach

 1. Ślubne anty trendy – sztuczne kwiaty

O tym już chyba nie trzeba przekonywać. Nic tak nie dodaje uroku weselu, jak piękne, świeże kwiaty i nic tak nie odejmuje, jak te sztuczne. Lepszy efekt dadzą nawet skromne pojedyncze kwiaty w wersji naturalnej niż bogate kwiatowe kompozycje z tworzyw syntetycznych. Nie silmy się więc na pozorny przepych, ponieważ da to wyłącznie kiczowaty rezultat. To kolejny punkt, który potwierdza, że naturalność zawsze wygrywa ze sztucznością.
Więcej pomysłów na dekoracje z kwiatów znajdziecie w zakładce Dekoracje weselne!

Ślubne anty trendy - sztuczne kwiaty

 1. Ślubne anty trendy – wszystko w sieci

W dobie Internetu trudno o intymność i prywatność. Uszanować szczególnych okazji i sytuacji nie potrafią zwłaszcza młodzi, którzy nie rozstają się z telefonami i wrzucają wszystko do sieci. Rozwiązaniem na to może się okazać wesele w stylu unplugged, czyli takie, podczas którego Para Młoda prosi, aby goście nie robili zdjęć i filmów, ale skupili się na wspólnym przeżywaniu tej ważnej chwili. Nie musicie martwić się o relacje – wykonają ją za Was fotografowie i kamerzyści.

Ślubne anty trendy - robienie zdjęć

 1. Ślubne anty trendy – kiczowate oczepiny

Oczepiny to zawsze angażująca i zbliżająca gości atrakcja podczas wesela. Ma jednak wzbudzać pozytywne emocje, a nie wystawiać uczestników na śmieszność i prowokować kontrowersyjne odczucia. Organizatorom oczepinowych zabaw powinna przyświecać idea dobrej zabawy, ale w ramach taktu i kultury, odpowiadającej gościom w każdym wieku oraz podniosłości wydarzenia, jakim jest w końcu wesele.

Ślubne anty trendy - krępujące oczepiny

 1. Ślubne anty trendy – napis LOVE

Na ilu już weselach widzieliście podświetlane litery tworzące napis LOVE? No właśnie! A może warto pokusić się o polskie hasło, bardziej oryginalny element dekoracji lub inny napis, który również odda Wasze uczucie? Na Wedding.pl w zakładce Dekoracje weselne znajdziecie mnóstwo propozycji na nietuzinkową oprawę Waszego przyjęcia. Jeżeli chcecie postawić na dekoracje światłem, sprawdźcie kaskadowe instalacje na bazie kwiatów i żarówek, a najlepiej naturalne świece.

Ślubne anty trendy - neon LOVE

 1. Ślubne anty trendy – podziękowania rodzicom w formie filmu

Od razu wyjaśniamy: w samym filmie nie ma nic złego, jedyny zarzut dotyczy jego formy. Młodzi zaczęli sięgać po ten rodzaj podziękowań kilka lat temu i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że wszystkie te filmy są takie same. Zmieniają się tylko główni bohaterowie, ale pomysł na film, scenariusz, jego realizacja i przesłanie są takie same. To po części wina firm produkujących takie filmy, ale również Pary Młodej. Obu stronom brakuje kreatywności oraz personalizacji, a o to w tym wszystkim chodzi. Dopiero wtedy taki film będzie wyjątkowy i zrobi wrażenie zarówno na Rodzicach, jak i gościach.

Ślubne anty trendy - podziękowania dla rodziców film

 1. Ślubne anty trendy – wesele na kilkaset gości

W zapomnienie odchodzą również wielkie wesela na kilkaset osób, na których zapraszano całą rodzinę, wszystkich znajomych własnych, jak i rodziców czy sąsiadów. Zaczęto doceniać mniejsze przyjęcia dla mniejszej ilości osób, dzięki czemu można więcej uwagi poświęcić każdemu z gości, jak i dopieścić detale uroczystości. Najgorszą sytuacją jest fakt, że nierzadko Narzeczeni są zmuszani do zapraszania zupełnie obcych im osób, a przecież to ich święto, które pragną spędzić w towarzystwie najbliższych im osób. Dlatego mówimy takim weselom stop!

Ślubne anty trendy - wielkie wesela

 1. Ślubne anty trendy – postaw się, a zastaw się

To poniekąd związane z poprzednim punktem. Kiedyś panowało przeświadczenie, że prawdziwe polskie wesele musi być wielkie, przaśne i wyprawiane na pokaz. Organizowało się wystawne bale na trzysta osób, co często wiązało się z koniecznością zaciągnięcia niemałego kredytu. Wszystko po to, aby pokazać się innym, że my mamy więcej i lepiej. Robiło się wesela tylko i wyłącznie dla oczu gości. Teraz ważniejsze są bliskie relacje i wspólne doświadczenia, a nie uginające się od jedzenia i picia stoły czy wymyślne atrakcje – potwierdzają to same Pary Młode. Jakość, nie ilość. Nadal pragniemy ugościć wszystkich jak najlepiej, ale nie kosztem nadszarpniętej stabilności finansowej czy stresu generowanego przez nieszczęsne hasło „co ludzie powiedzą”.

Ślubne anty trendy - postaw się a zastaw się

 1. Ślubne anty trendy – spełnianie oczekiwań innych

I na koniec kolejna kontynuacja poprzednich punktów. W końcu w modzie są śluby, w których to faktycznie Para Młoda jest na piedestale. Narzeczeni mogą wreszcie spełniać swoje marzenia, otaczać się najbliższymi dla siebie ludźmi i przeżywać każdą chwilę tego wyjątkowego dnia tak, jak im w duszy gra. Naturalnie, zawsze warto poradzić się doświadczonych rodziców i dziadków lub zapytać o zdanie zaangażowaną ciocię, ale nigdy nie spełniać ich oczekiwań. Od sukni ślubnej zaczynając, a na smaku tortu kończąc. To Wasz dzień, to Wasze marzenia – pamiętajcie o tym!

Ślubne anty trendy - słuchanie innych

Triumf naturalności nad sztucznością, minimalizmu nad przepychem i słuchanie własnych potrzeb, aby móc spełniać swoje marzenia. To doskonałe podsumowanie trendów i antytrendów ślubnych na 2021 rok. Według nas, brzmi to jednak jak doskonały przepis na ślub i wesele, niezależnie od sezonów, ponieważ modny ślub to Wasz ślub!

Źródło zdjęć: Shutterstock

Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.

Polecani usługodawcy