MARLU

Ula Rzepniewska

MARLU

Plac Trzech Krzyży 7, Warszawa

Pokaż telefon

MARLU to polska marka modowa, która od zeszłego roku rozszerzyła swoją ofertę o suknie ślubne. Suknie szyjemy na indywidualne zamówienie, pod wymiary i z uwzględnieniem potrzeb panny młodej. Nasze projekty powstają w należącej do marki podwarszawskiej szwalni, a na spotkania i przymiarki zapraszamy do naszego butiku przy Placu Trzech Krzyży.

Nie podchodzimy do ślubów konwencjonalnie. W naszej ofercie możecie znaleźć ślubną wersje garniturów z dopasowaną marynarką i szwedami oraz plecione kombinezony z peleryną.

Wybór nie musi być oczywisty. Zawsze jednak kierujemy się elegancją i nonszalancją.

Jeśli jednak panna młoda chce poczuć się naprawdę wyjątkowo tworzymy projekt specjalnie pod nią, dopasowany do jej wymiarów i figury i inspirowanym jej wymarzonymi kreacjami.

1990 zł - 7900 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

34 - 46

ROZMIARÓWKA

9

ILOŚĆ SUKIEN

scissors-2

Projekt indywidualny

INDYWIDUALNY PROJEKT

INFORMACJE DODATKOWE

Szyjemy indywidualne projekty

Suknie ślubne

Suknie ślubne

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Możliwość spotkań z ludźmi, czerpania od nich pozytywnej energii, która towarzyszy tak ważnym dla każdego chwilom jak ślub, chrzciny, studniówka czy inne wydarzenia. Uwielbiam odkrywać jak tworzony przeze mnie strój, już na przymiarkach, zaczyna ożywać, nabierać charakteru osoby, która go zakłada. Bo to nie szata zdobi człowieka i człowiek szatę...

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Moją pierwszą suknię ślubną uszyłam dla siostry, która powierzyła mi w pełni całą realizację od pomysłu poprzez dobór materiałów i szycie. To był bardzo duży stres ale i olbrzymia satysfakcja. Wtedy zdałam sobie sprawę jak bardzo motywujący może być dla mnie tego typu projekt i jak dużą dawkę emocji może mi on przynieść. Przez parę lat tworzyłam jedynie indywidualne ślubne projekt ale trzy lata temu postanowiłam zrobić krok na przód i stworzyłam swoją pierwszą kolekcję ślubną dla MARLU.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Z parami młodymi współpracuję już ponad 7 lat.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

W naszej szwalni znajdują się różnego rodzaju maszyny, przeznaczone do szycia delikatnych materiałów takich ja tiul czy jedwab. Jednak, prawda jest taka, że wiele ślubnych projektów wymagają ręcznego upinania i szycia, szczególnie gdy pracujemy z delikatną organzą czy ze szlachetnym jedwabiem.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Nie jest mi dane uczestniczyć w uroczystościach, na których noszone są moje projekty, ale myślę, że chwila, która byłaby dla mnie najważniejsza ma miejsce wcześniej, zazwyczaj w domu panny młodej, podczas przygotowań, kiedy czuje się drobne napięcie, by wszystko było zapięte na ostatni guzik, by fryzura udała się tak jak na próbie, by zdążyć na makijaż i na samym końcu panna młoda wkłada suknię by zobaczyć efekt końcowy. Myślę ze uśmiech na jej twarzy w tym momencie byłby największym dla mie prezentem.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

MARLU ma swoją szwalnię pod Warszawą, co sprawia, że jesteśmy bardzo elastyczni. zatem, czas realizacji zamówienia często zależy w dużym stopniu od samej panny młodej, jaka jest jej dostępności i jak często może przyjechać na przymiarki. Średni czas przygotowania sukni to ok. 2 miesięcy, ale zdarzało się, że suknia powstawała w trzy tygodnie.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

MARLU szyje zamówienia indywidualne, kierując się inspiracjami lub konkretnym pomysłem panny młodej. Często nasze suknie są połączeniem sukni z kolekcji, co oznacza, iż suknia składa się z topu zapożyczonego z jednego projektu i spódnicy/dołu z innego. W naszej ofercie można również znaleźć garnitur ślubny. Na życzenie szyjemy również welony, treny oraz nakrycia wierzchnie jak peleryny lub płaszcze.

Jaki jest Twój styl?

Klasyka i jeszcze raz klasyka ale z nutą seksapilu i szaleństwa.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Każdy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Szyjąc suknie ślubne nie mam szansy uczestniczyć ani w ceremonii zaślubin ani w przyjęciach weselnych. Myślę, że każde takie wydarzenia, bez względu na formę, oprawę, ilość gości czy inne okoliczności daje tak samo dużo pozytywnej energii.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Staram się pamiętać wszystkie moje klientki, dla których szyje suknie. Potem często wracają by uszyć kreacje na inne ważne wydarzenia. Niemniej jednak, jak zaczynam pracę nad jakąś suknią, zbieram w głowie wytyczne klientki i własne przemyślenia, przypomina mi się klientka, która poprosiła o suknie inspirowaną Rzymem, bo właśnie tam przyjęła oświadczyny od swojego chłopaka. Dlatego też w mojej ostatniej kolekcji jest suknia Roma. Choć kolekcja ma nazwana jest imionami to nazwa tej jednej sukni ma w sobie ukrytą tą szczególną inspirację.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Lubię współpracować z każdym kto ma krytyczne podejście. Przy takich klientkach uczę się najbardziej.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

W czasie pracy nad suknią często bywam spięta. Zawsze jest to dla mnie stres. Nie wiem, czy klientka będzie zadowolona, czy sukienka się będzie dobrze układać i, czy konieczne będą kolejne poprawki. Dlatego, uśmiech towarzyszy mi dopiero, gdy praca jest zakończona, a klientka odbiera gotową kreacje. NIemniej jednak, z perspektywy czasu, najczęściej uśmiecham się wspominając klientkę, której suknia wymagała najwięcej poprawek, co mnie kosztowało sporo stresu. Problem polegał na tym, że na każdej przymiarce okazywało się, że przejęta całą sprawą Panna Młoda jest o kolejne 3 cm szczuplejsza, a dopasowana suknia nadal jest lekko za duża.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Panny młode często pytają, w czym im będzie dobrze patrząc na ich wzrost, sylwetkę, typ urody. Czuję, że pokładają we mnie duże zaufanie i zawsze staram się ich nie zawieść. Ponieważ pracuję przy indywidualnych zamówieniach już ponad 6 lat, to mam sporo doświadczenia w tym jak najlepiej ukryć to co nam przeszkadza, a wyróżnić to co, jest naszym największym atutem.

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Chciałabym pokazać swoim klientkom, jak wygląda przygotowanie ich sukni od wewnątrz, przygotowanie formy, odszycie prototypu, a dopiero na końcu szycie gotowej sukni. Tą ciężką, wymagającą cierpliwości i dużego skupienia pracę wykonują Panie Szyjące, pracujące w naszej szwalni. One nie mają okazji zobaczyć efektu nawet na przymiarkach, zobaczyć uśmiech na twarzy panny młodej, która widzi w lustrze jak wspaniale wygląda. A wszystko dzięki ich pracy. Dlatego czasem proszę o możliwość zrobienia zdjęcia na przymiarkach i pokazuję naszym Paniom, które często dopytują jak się udało i cieszą się gdy mogą zobaczyć ją na zdjęciu.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że najważniejsza jest nić porozumienia, która pozwala na zrozumienie Państwa Młodych i ich intencji. Czasem Młodzi nie potrafią wszystkiego dokładnie nazwać czy sprecyzować. W takim wypadku, ta nić porozumienia naprowadza wszystkich na jeden wspólny cel, dając upragniony efekt końcowy.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Uważam, że moją mocną stroną jest to, że sama wykonuje formy i konstrukcje zaprojektowany przeze mnie ubrań. Dzięki temu jestem w stanie lepiej doradzić klientce, jak powinna wyglądać jej suknia ślubna, by z jednej strony była jej wymarzoną kreacją a z drugiej by była wygodna i dawała dużo swobody, co przecież jest ogromnie ważne nie tylko podczas ceremonii ale przede wszystkim na przyjęciu weselnym.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Uważam, że MARLU daje to czego nie dają często inne sklepy oferujące suknie z katalogów. U nas każdy jest wyjątkowy, każda suknia jest inna, każda klientka ma swoją własną historię. Oczywiście MARLU ma swoją kolekcję ślubną, ale to tylko punkt wyjściowy do dalszej pracy. Nawet jeśli klientka decyduje się na jedną z naszych sukien, to zawsze wymaga ona dopasowania i drobnych poprawek, nadających jej niepowtarzalnego wyglądu i charakteru.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

W kolekcji MARLU znajdziesz suknie lekkie, zwiewne, troche zwariowane ale też pełne elegancji i gracji. Nasze projekty odbiegają od typowej sukni z ciężkim, sztywnym gorsetem i halką na kole. które nosiło się jeszcze 10-15 lat temu. W moim odczuciu, są one idealną alternatywą nie tylko na ślub kościelny i huczne przyjęcie weselne, ale również ślub cywilny, ślub, który odbywa się w plenerze, na plaży czy w innych okolicznościach przyrody.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Kolekcja Classic od MARLU to przede wszystkim garnitur. Dlatego największym sentymentem darzę garnitur MILENA z naszej ślubnej kolekcji jako idealne połączenie DNA naszej marki.

Wolne terminy

Kontakt

MARLU

facebook website instagram

Plac Trzech Krzyży 7 00-503 Warszawa

Poniedziałek

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Wtorek

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Środa

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Czwartek

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Piątek

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Sobota

11:00 -13:00

13:00 -19:00

Zobacz salony ślubne w Twoim województwie: