Fly&Fly Cover Band
Fly&Fly Cover Band Poznań
(56)
Zobacz profil
MaxDance DJ Luca - Wodzirej Alvaro
MaxDance DJ Luca - Wodzirej Alvaro Warszawa
(34)
Zobacz profil
Wodzirej Animator Konferansjer DJ - Jarko
Wodzirej Animator Konferansjer DJ - Jarko Wrocław
(9)
Zobacz profil
DJ Lecho - Kreatywne wesele
DJ Lecho - Kreatywne wesele Kraków
(15)
Zobacz profil
AVE MARIA - Operowa oprawa ślubu

Anna Patrys

AVE MARIA - Operowa oprawa ślubu

PIASTÓW ŚLĄSKICH 3, Wałbrzych

(1)

Ślub kościelny nie moze sie obyć bez wspaniałego i wzruszającego Ave Maria, na które para młoda i goście zawsze czekają. To muzyczna kropka nad "i" kazdej ceremonii. A co jeśli mamy śpiewaczkę i kwartet smyczkowy? Mozna pokusić sie o zgodną z liturgią oprawę muzyczną całej mszy. A co jesli mamy śpiewaczkę, organistę i kwartet smyczkowy? Możemy wspaniałą oprawę muzyczną przenieść z koscioła na przyjęcie weselne. Recital musicalowy w prezencie dla gości weselnych, recital miłosnych arii operowych i operetkowych. Niezwykła oferta w wykonaniu utytułowanej artystki. Anna Patrys (sopran spinto) to laureatka Grand Prix i nagrody specjalnej Universal Music na międzynarodowym konkursie Elizabeth Connell Prize for dramatic sopranos w Sydney. Półfinalistka 7 edycji programu Mam Talent i jedna z nielicznych artystek operowych nominowanych do Paszportów Polityki. Artystka współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i za granicą w swoim repertuarze posiada przepiękne i potężne partie operowe takie jak Elisabetta di Valoise, Leonora(Moc Przeznaczenia), Aida, Norma, Tosca. Współpracuje tez z należącym do fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury teatrem Och-Teatr na Warszawskiej Ochocie. Jest częstym gościem wydarzeń kulturalnych Doliny Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku. Wraz z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi polski występowała na wielu festiwalach kreując partie solowe w dziełach takich kompozytorów jak Henryk Mikołaj Górecki, Ryszard Wagner, Witold Lutosławski, Gustaw Mahler,Krzysztof Penderecki, Hector Berlioz, Ryszard Strauss czy Wojciech Kilar. Ogromny repertuar artystki pozwala na stworzenie unikalnej oprawy muzycznej absolutnie każdej uroczystości ślubnej i weselnej z klasą.

RODZAJ MUZYKI

Klasyczna

OPRAWA MUZYCZNA

Wesele dwujęzyczne

Oferta

Oprawa muzyczna wesela

500 zł - 9000 zł

Ceny oprawy muzycznej ślubu zaczynają się od 500 zł (szczegóły w pliku oferty pdf)

W przypadku recitali solowych lub z drugim solistą na eleganckie przyjęcie weselne, ceny zaczynają się od 3500 zł.

1.Recital z akompaniamentem fortepianu
Śpiewaczka + fortepian

2.Recital z akompaniamentem kwartetu smyczkowego
Śpiewaczka + kwartet smyczkowy

3.Recital z akompaniamentem kwintetu fortepianowego
Śpiewaczka + kwartet smyczkowy + fortepian

Szczegóły w ofercie (plik pdf)

Repertuar może składać się z:
- Liryki wokalnej - Pieśni
- Arii & duetów operowych
- Arii & duetów operetkowych
- Pieśni & duetow musicalowych

Opinie

5

1 opinia

Dodaj opinię

Obsługa

Oferta

Wygląd salonu

Ceny

Atmosfera

AD

Agnieszka D

Pięknie, wzruszająco, profesjonalnie. Głos anioła. Polecam. Na necie można usłyszeć nagrania Pani Anny, sprawdźcie, nikogo lepszego nie ma.

5 miesięcy temu

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Możliwość kreowania unikalnych chwil, które słuchającym mojego śpiewu pozostawią niezapomniane wrażenia. Wszystko co robię, robię z ogromną starannością o każdy detal od stroju począwszy po śpiew na najlepszym światowym poziomie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Zaczęło się od niewinny próść znajomych i przyjaciół o zaśpiewanie Ave Maria na ślubie, na którym nota bene bylam gościem (w prezencie). Po tych uroczystościach pary bedące znajomymi mlodych, a planujące ślub w niedalekiej przyszłosci same zgłaszały się z propozycjami. W ten sposób po wielu latach oferta wykroczyła daleko poza symboliczne Ave Maria, teraz za zgodą księży zamieniamy śluby w prawdziwą muzyczną ucztę od wejścia do wyjścia z kościoła.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Zaczęło się już w czasach studenckich od 2000 roku. Więc to juz 20 lat.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na najpiękniejszym i najtrudniejszym instrumencie świata jakim jest ludzki głos. Z racji profesjonalnego wyksztalcenia (Studia na wydziale wokalno-aktorskim) nie potrzebuję żadnego nagłośnienia, mikrofonów. Ponieważ jestem w stanie przebić się dzięki technice wokalnej przez całą orkiestrę symfoniczną wraz z chórem. Udowodniłam to nie raz kreując głowne żeńskie role w spektaklach operowych.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Ten w którym młodzi odwracają się do wyjścia i stoją przodem do mnie, śpiewającej z balkonu. Choć tego nie słyszę to jednak widzę niekończące się "Dziękuję" z ust obojga, czasem widzę łzy wzruszenia, machają mi dłońmi i zawsze są usmiechnięci i szczęśliwi, że ich nie zawiodłam.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Dokładnie tyle ile trwa uroczystość w kościele lub USC. Ewentualnie tyle ile ma zająć część artystyczna na przyjęciu weselnym. W zalezności od ustaleń z zamawiającymi.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Podstawowa oferta to klasyczne Ave Maria na ślubie kościelnym. Od tego przeważnie wychodzimy ustalając szczegóły oferty. Dokładamy utwory na wejście, ślubowanie, ofiarowanie, komunię i wyjście. Nie wszyscy chcą na wyjście klasyczny Marsz Mendelssohna-Bartholdy. Dzięki muzycznemu wykształceniu, jestem w stanie doradzić i wyszukać odpowiednie utwory, oczywiście uwzględniając gust Państwa Młodych oraz charakter uroczystości.

Jaki jest Twój styl?

PROFESJONALNY - wykonuję muzykę klasyczną zarówno tą oratoryjną (sakralną) jak rownież operową, operetkową i klasyczny musical. Od Baroku po dzieła Wspołczesne.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Niezdecydowanie. Historia muzyki klasycznej jest tak rozległa, a ilość dzieł muzycznych tak ogromna, że klienci często po wysłuchaniu nie wiedzą które z ponad 70 różnych Ave Maria chcą na swoim ślubie (oczywiście wygrywa ponadczasowy Schubert z polskim lub łacińskim tekstem zamiast oryginalnego niemieckiego, ale zdarzają się wyjątki i z przyjemnością mogę zaśpiewać Ave Maria Dvoraka lub Saint-Saensa)

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Para młoda przysięga sobie miłość , wierność i uczciwość na mostku na tle Wodospadu Podgórnej (Przesieka, gmina Podgórzyn). W skałach pochowane są lampiony, mostek udekorowany jest bialymi kwiatami, między gałęziami wiszą świetlne girlandy, na kamieniach w rzece leżą wianki z ukrytymi świecznikami... po lewej stronie kwartet smyczkowy rozpoczyna wraz ze śpiewaczką arią "Un bel di vedremo" z opery Madama Butterfly... w repertuarze uroczystości: "Laudate Dominum" Mozarta, Aria "Casta Diva" z opery Norma V.Belliniego, Canon Pachebela, "Nessun dorma" z Turandot G.Pucciniego i "Vissi d'arte, vissi d'amore" z Toski G.Pucciniego przed samym koncem uroczystości pieśń "Traume" R.Wagnera, a na koniec "Morgen' Straussa...to mój ślub marzeń...

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

To był ślub w maleńkim kościólku w Kowarach, jeden z tych na których mlodzi pozostawili mi pełną dowolność w doborze repertuaru. Gdy skończylam śpiewać najpiękniejsze Ave Maria świata (Preghiera Desdemony "Ave Maria" z opery OTELLO G.Verdiego) odwrócił się Pan Mlody zupełnie zalany łzami i powiedział do mnie przez cały kościół "Tak bardzo Pani za to przeżycie dziękuje".

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Z tymi, którzy umieją słuchać, wiedzą czego oczekują, potrafią sobie dać coś wytłumaczyć. Z osobami, które wiedzą, że zespol muzyków to nie wydatek rzędu 200 zł i zdają sobie sprawę z tego, ze przygotowanie "żywego" repertuaru na zamówienie wiąże się z probami i dojazami. Z osobami, które wiedzą, że sztuka wymaga pewnej inwestycji, bo to nie naśladownictwo do plików MIDI tylko tworzenie dziela na żywo.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Pannę młodą śpiewającą wraz ze mną Ave Maria 2 głosem.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

1.Czy moża na ślubie zaśpiewać piosenki pop? Owszem, ale należy pamiętac, że należy często wystąpić o zgodę do biskupa. 2.Czy ns ślubie kościelnym można śpiewać arie operowe? Podobnie jak w poprzednim wypadku o zgodę najpierw nalezy poprosić księdza proboszcza, a następnie zgłosic prośbę do Kurii Biskupiej (wersja oficjalna). Niektórzy ksieża - melomani nie robią problemu ze swieckim repertuarem, ale zawsze nalezy zapytać. 3.Czy moze Pani wystąpić z naszym organistą? Oczywiście, zawsze z dużym wyprzedzeniem dostarczam parze Mlodej nuty (pdf) do przekazania ich organiście, a następnie umawiam się z wyprzedzeniem na próbę. (Nalezy jednak pamietać, że wielu organistów odmawia pracy ze śpiewaczką. W wielu parafiach organista nie potrafi czytać dobrze nut. Zdarzalo mi się, że organiści uczyli się akompaniamentu z nagrań na youtube, bo nie umieli czytac nut wcale. Zawsze należy zapytać organistę, czy zgodzi się zaakompaniować śpiewaczce. (Umawiam się na próbę 2 tyg wcześniej by w razie klopotu, móc znaleźć zastępstwo). 4. Czy przyjmuje Pani zlecenia z innych województw? Oczywiście, w dzisiejszych czasach mozna dotrzeć absolutnie wszędzie. 5. Jak duży sklad instrumentalny może pani zorganizować na ślub? Absolutnie kazdy. Od Pianisty po orkiestrę symfoniczną z chorem. Wszystko jest kwestią odpowiednich funduszy. 6.Jakie Ave Maria ma Pani w repertuarze? Mam ich ponad 20 m.in. autorstwa Schuberta, Gounode'a, Briggsa, Seroki (z filmu "U Pana Boga w Ogrodku"), Dvoraka, Saint-Saensa, Verdiego (2), Lorenza... 7. Czy wykonuje Pani utwory na specjalne zamowienie? Oczywiście, wspołpracuję z kompozytorami i aranżerami, część aranży przygotowuję sama. Mogę wykonać dowolny utwor, nawet jeśli nie mam go w repertuarze. (oczywiście przygotowanie aranżacji na specjalne zamowienie wiążę się z kosztami dodatkowymi)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

- śpiew operowy nie potrzebuje nagłośnienia (wyjątkiem są śluby w plenerze, gdzie brak jest naturalnej bariery dla dzwięku [Ściana, scena z wiatą, dziedziniec - wiatr rozprasza dźwięk] oraz śpiew do gotowych podkładów) - śpiewak może zachorować i wówczac jego instrument nie działa (jest to wypadek losowy) - śpiew operowy wymaga towarzyszenia akompaniatora (organisty, pianisty, kwartetu smyczkowego, orkiestry, chóru - w zależności od rodzaju zamowienia i dzieła) - W kościołach jest specjalne miejsce gdzie śpiewak powinien stać w czasie uroczystości - jest to chór (balkon) lub nawa boczna - aby zostac artystą śpiewkiem należy skończyc studia na wydziale wokalnym lub wokalno-aktorskim na Akademii Muzycznej lub na Uniwersytecie Muzycznym, ponadto większość śpiewaków po studiach magisterskich w Polsce studiuje jeszcze śpiew w tzw. Studio Operowym przy dużym Teatrze Operowym przez kolejny rok lub dwa lata. - przygotowanie muzyczne nowego utworu (pojedyncza pieśń) zajmuje zawodowemu śpiewakowi 2-3 godziny, nauczenie się na pamięć 1 dzień; nauczenie się muzycznie pierwszoplanowej roli operowej zajmuje średnio 2 tygodnie - na pamięć kolejn2-3 tyg ( w zależności od długości opery) - małe zespoly kameralne (kwartety + śpiewaczka) nie potrzebują dyrygenta - śpiewak potrzebuje się rozśpiewac przed występem ( średnio 15 minut ćwiczeń wokalnych) - śpiewak zawsze musi przed wystepem zrobić próbę z nowym akompaniatorem, aby akompaniator wiedzial, kiedy śpiewak bierze oddech w danym utworze i jak długie robi fermaty

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Jego profesjonalizm i talent. BEZWZGLĘDNIE ZAWSZE NALEŻY POPROSIĆ ŚPIEWAKA O NAGRANIE NA ŻYWO - BEZ MASTERINGU STUDYJNEGO. Niektórzy oszukują bowiem i podkładają ruch warg do cudzych nagrań. Za niską ceną często stoi niska jakość. Oczywiste jest też, że niektórzy przesadzają z ceną. Dobrej klasy śpiewak za Ave Maria na ślubie bierze w granicach 500-600 zł i jest to zupełnie normalna stawka. Pełna oprawa mszy czyli 5 części stałych (5 utworów) to koszt rzędu 1200- 1500 złotych. Honorarium akompaniatora to zawsze osobna kwestia. Chyba, że w ofercie jest jasno napisane że dotyczy śpiewaka z akompaniamentem. Uczniowie szkoły muzycznej i studenci Akademii Muzycznej będą z pewnoscią tansi. Jeżeli zalezy nam na doświadczonym profesjonaliście warto wiedzieć, że muzyk nie musi nadrabiac braku talentu dziwactwami i zmanierowaniem. Profesjonalista wie jak się zachować stosownie do sytuacji i wie, że na slubie najważniejsi są Państwo młodzi a nie jego ego.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Gigantyczny repertuar, ogromne doświadczenie sceniczne i rzadkiej urody glos nagradzany na międzynarodowych konkursach.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

W całej Polsce soprany dramatyczne można policzyć na palcach 1 ręki. Oto jeden z nich. Tak ogromnego repertuaru jak moj nie ma zbyt wielu śpiewaków. Niewielu śpiewaków potrafi samodzielnie aranżować utwory. Jestem jedyną Polką, która zdobyła Grand Prix i nagrodę specjalną Universal Music prestizowego konkursu wokalnego Elizabeth Connell Prize for Dramatic Sopranos w Sydney (2014), jestem uczestniczką 7 edycji Mam Talent (połfinał), byłam nominowana do Paszportów Polityki, nagrywałam płyty m.in z muzyką Zbigniewa Preisnera, a także nagrodzoną Nagrodą EMMY ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego BBC "Holocaust. A music Memorial film from Auschwitz". Wystepuję od 20 lat na najlepszych scenach z takimi solistami operowymi jak Malgorzata Walewska czy Andrzej Dobber oraz u boku takich sław aktorskich jak choćby Krystyna Janda (sztuka "Maria Callas Masterclass" na scenie Och-Teatru w Warszawie) i wcale nie uważam śpiewania na ślubie za coś niestosownego dla artysty. Jeśli ktoś ma marzenie aby na jego ślubie zaśpiewała znakomita śpiewaczka - OTO JESTEM!

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Przejrzystością. Za z góry określoną cenę otrzymują Państwo jakość wprost z najlepszej opery. Prawdziwą divę z anielskim głosem. Jestem świetnym organizatorem, więc załatwiam akompaniatorów, materiały nutowe, szybko i sprawnie ukladam repertuar. Ustawiam proby między muzykami i wszystkie niezbędne sprawy techniczne. Jestem w kontakcie z parafią i o wszystkim osobiście informuję ksiedza.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Niezmiennie największymi hitami ślubu koscielnego nie jest żadna z piosenek pop, a 3 Ave Maria. Pierwsze autorstwa Schuberta, choc wcale w oryginale nie jest dziełem sakralnym a pochodzi ze sztuki "Ellens Gesang", na ślubie oczywiście z przepięknym polskim tekstem w przekładzie Jana Twardowskiego. Drugie to Ave Maria ze słynnej komedi "U Pana Boga w ogródku" autorstwa H.Seroki (kompozytor polskiego pochodzenia) oraz przecudowne Ave Maria M.Lorenza z filmu "Prowokator" (polski kompozytor): https://www.youtube.com/watch?v=4Ug5vJiIzBI

Kontakt

AVE MARIA - Operowa oprawa ślubu

PIASTÓW ŚLĄSKICH 3 58-306 Wałbrzych

Polecani z kategorii zespoły weselne

KONKRET music - zespół muzyczny / zespół + DJ
KONKRET music - zespół muzyczny / zespół + DJ Kraków
(15)
Zobacz profil
DJ Maniek
DJ Maniek Luboń
(34)
Zobacz profil
Golden Hit
Golden Hit Białystok
Zobacz profil
DJ COSMO - DJ&Wodzirej
DJ COSMO - DJ&Wodzirej Zielona Góra
(16)
Zobacz profil

Zobacz zespoły weselne w Twoim województwie: