Mariola Suder Fotografia

Mariola Suder

Mariola Suder Fotografia

Kuźnicy Kołłątajowskiej 27 S, Kraków

Oferuję Państwu profesjonalną fotografię ślubną, rodzinną, produktową oraz sesje tematyczne. Zdjęcia ślubne, jakie wykonuję mają charakter reportażowy, ponieważ nie znoszę sztuczności. Staram się zapewniać luźną i miłą atmosferę podczas pracy. Skupiam się na uwidocznieniu prawdziwych uczuć bez sztucznego pozowania. Zapraszam!

Zobacz moje portfolio:

>>> WWW.MARIOLASUDER.PL

3000 zł - 4000 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

Oferta

Sesja narzeczeńska

400 zł - 500 zł

Sesja przedślubna do 2 h

Reportaż ślubny

3300 zł - 3301 zł

Koszt reportażu z dnia ślubu to 3300 zł. 12 h reportaż z dnia ślubu od przygotowań do oczepin.

Pakiet: Reportaż + Plener

3500 zł - 3501 zł

12 godzinna sesja reportażowa od przygotowań do oczepin z plenerem w dniu ślubu lub w innym terminie

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

3800 zł - 3801 zł

12 godzinna sesja reportażowa od przygotowań do oczepin z plenerem w dniu ślubu lub w innym terminie, a także z sesją narzeczeńską w dowolnym terminie

Fotobudka

300 zł - 300 zł

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Emocje, uśmiechy, łzy, chichoty, nerwy. Prawdziwych żywych ludzi, pełnych pasji i miłości. Wszystkie delikatne gesty, spojrzenia, uściski. To emocje sprawiają, że czuję się częścią czegoś pięknego i prawdziwego i staram się to właśnie uchwycić w moich fotografiach.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Moja przygoda z branżą ślubną jest konsekwencją mojego zauroczenia fotografią. Na 18 urodziny dostałam pierwszą lustrzankę, która była moim największym skarbem. Potem aparaty się zmieniały, umiejętności pogłębiały i nowe tematy przyciągały. Gdy okazało się, że można połączyć pasję z pracą ani chwili się nie wahałam i w 2009 roku założyłam firmę, która miała zajmować się głównie fotografią ślubną.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od 2009 roku realizuję reportaże ślubne.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Nikon FX, body mam kilka, zwykle pracuje na dwóch pełnoklatkowych aparatach z jasnymi stałkami f 1.4, dwoma lampami i ok 5 innymi obiektywami, które lubię.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Lubię wyjście z kościoła i życzenia. Tyle tu prawdziwych emocji. Pary Młode słuchają swoich gości śmieją się i płaczą, ściskają, całują, poklepują, nie ma szansy na sztuczności i pozy. Uwielbiam również plenery, przez ich intymny charakter i kameralność, tu zwykle i ja mam spore pole do popisu, co bardzo mi odpowiada :D

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Reportaże z plenerami w dniu ślubu lub w tygodniu po ślubie zwykle oddaję do miesiąca czasu od terminu uroczystości.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Reportaż z dnia ślubu czyli przygotowania, ślub i wesele, a także plener. Nie posiadam mniejszych pakietów, bo nie czuję takiej potrzeby. Zdarza mi się fotografować sam ślub czy ślub i plener, ale to raczej w terminach poza sobotnich lub poza sezonem.

Jaki jest Twój styl?

O stylu ciężko mówić, zwłaszcza, że cały czas siebie dookreślamy i myślę poszerzamy, nie tylko ze względu na percepcję ale i na twórczość. Lubię romantyczne matowe zdjęcia, rozmyte tła, pastelowe barwy. Lubię też mocny kolor i kontrast. Zwykle szeroko omawiam temat obróbki zdjęciowej by dopasować charakter reportażu do charakteru Młodej Pary. Spotykam się z różnymi typami ludzi, od młodych szaleńczo zakochanych dzieciaków, aż po dojrzałe subtelne pary, a dla mnie istotne jest by zdjęcia oddawały jak najpełniej Wasze charaktery i uczucia, co również można podkreślić obróbką.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Zaangażowanie. Cieszę się, że przychodzą do mnie pary, które mają pojęcie o tym, co im się podoba. Potrafią z tłumu fotografów, wybrać stylistykę idealną dla siebie i docenić moje fotografie :)

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Wymarzony ślub to kochający się ludzie, cała reszta to dodatek :)

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Oczywiście, raz na jakiś czas uda mi się poznać ludzi, z którymi nadajemy na tych samych falach i chcemy utrzymywać dalszy kontakt na stopie koleżeńskiej. To oczywiście moje ulubione pary :)

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Konkretnymi, które wiedzą czego chcą, a także charyzmatycznymi. Chociaż zdarzają się wesela, że zachwyca mnie subtelność i delikatność Pary Młodej.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Oczywiście prezenty :) Dwa szczególnie utknęły mi w pamięci. Para Młoda, dwójka muzyków, skomponowała dla swoich rodziców w formie podziękowania przepiękny utwór i dla nich zagrali i zaśpiewali, niesamowite i przepiękne przeżycie. Drugi to życzenia urodzinowe od Pani Młodej dla męża.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

- Czy mam legitymacje z kurii? - Tak !!!

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Żeby mieć dobre zdjęcia, trzeba mieć dobrego fotografa, który potrafi nie tylko patrzeć ale i widzieć, bo zdjęcia to zwykle całe spektrum doświadczeń i przeżyć nie tylko osoby fotografowanej, ale i osoby fotografującej. Nieraz zdarzało mi się pracować z mniej doświadczonymi fotografami, który skupiali się na poprawnej ostrości czy kadrze zupełnie przegapiając niezwykła chwile, w których dzieje się magia uczuć, a poprawność fotograficzna gra drugie skrzypce.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że kierowanie się własnym gustem jest bardzo ważne. Jednakże warto również zwrócić uwagę na to by wybrać pewną firmę, która istnieje już jakiś czas na rynku i cieszy się dobrą opinią. To bardzo ważne ponieważ dnia ślubu nie da się powtórzyć i trzeba wybrać zaufanych ludzi :)

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Najmocniejsza moja strona to z pewnością moje zdjęcia. Każdy kto je przejrzy mam nadzieję zorientuje się, że fotografia to moja pasja a nie tylko sposób zarabiania na życie.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Ponieważ spodobały im się moje zdjęcia ślubne, obejrzały moje pełne reportaże na stronie www.mariolasuder.pl i czują, że właśnie o takiej pamiątce myślą :D

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Pięknymi matowymi i pastelowymi fotografiami, które są wynikiem, doświadczenia, pogłębiania wiedzy, polowania na ekspresję i emocje, ćwiczeń i autorskiego sposobu obróbki.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Oczywiście lubię plenery w nowych miejscach. W zeszłym roku miała przyjemność bliżej poznać się z zamkiem w Mosznej i Szczawnicą, co było bardzo fajnym wyzwaniem i zdjęcia te bardzo mnie cieszą.

Wolne terminy

Kontakt

Mariola Suder Fotografia

Kuźnicy Kołłątajowskiej 27 S 31-234 Kraków Kraków

Polecani z kategorii fotobudka

Krakowska Grupa Ślubna
Krakowska Grupa Ślubna Kraków
(15)
Zobacz profil
FotoBuźka Sucha Beskidzka
FotoBuźka Sucha Beskidzka Sucha Beskidzka
(8)
Zobacz profil
Łukasz Patecki fotografia
Łukasz Patecki fotografia Kraków
(5)
Zobacz profil
Szalona Klatka
Szalona Klatka Tarnów
(7)
Zobacz profil

Inspiracje ślubne

Zobacz fotobudki w Twoim województwie: