Pierścionek zaręczynowy z rubinem - powody, dla których warto go wybrać - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Biżuteria ślubna / Pierścionek zaręczynowy z rubinem – powody, dla których warto go wybrać
Biżuteria ślubna

Pierścionek zaręczynowy z rubinem – powody, dla których warto go wybrać

17 września 2018 — Redakcja Wedding.pl
pierścionek zaręczynowy z rubinem

Zaręczyny – od tego wszystko się zaczyna! W tym momencie przed każdą zaręczoną parą pojawia się wyzwanie w postaci organizacji niezapomnianego ślubu i wesela. Zanim jednak to nastąpi, przyszły małżonek musi poradzić sobie z zadaniem jakim jest wybór idealnego pierścionka dla swojej ukochanej. Opcji jest wiele, a od różnorodności kamieni szlachetnych może rozboleć głowa. Na szczęście przychodzimy z pomocą i podpowiadamy dlaczego to właśnie pierścionek zaręczynowy z rubinem będzie świetnym rozwiązaniem! 

pierścionek zaręczynowy z rubinem

Pierścionek zaręczynowy z rubinem – symbol miłości

Już od starożytnych czasów rubin uważany był za symbol miłości i namiętności. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że ma on magiczną moc przyciągania szczęścia i prawdziwego uczucia, a Grecy zadedykowali ten kamień Afrodycie – bogini miłości. Jego symbolika znana jest do dnia dzisiejszego dlatego pierścionek zaręczynowy z rubinem idealnie wyrazi gorące uczucie jakim darzą się Narzeczeni.

Może Cię zainteresować nasz poradnik: „Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie

Król kamieni szlachetnych

Rubin bardzo często nazywany jest królem kamieni szlachetny. Jego czerwona, wyrazista barwa od zawsze utożsamiana była z królami i władcami – to właśnie rubiny zdobiły korony i berła. Dodatkowo, ze względu na swoje rzadkie występowanie, rubin bardzo doceniany jest przez jubilerów na całym świecie.

Dla wyjątkowej osoby

Pierścionek zaręczynowy z rubinem w szczególności docenią Panny Młode, które stawiają na oryginalność. To bardzo rzadki kamień, stąd też wybór pierścionków z nim jest ograniczony, co czyni je wyjątkowymi. Zatem tak samo wyjątkowo poczuje się osoba obdarowana taką biżuterią. Zachwycone wyborem rubinu będą także fanki żółtego złota, bo to właśnie w jego towarzystwie kamień prezentuje się najlepiej. Blasku dodadzą mu także brylanty, a tym samym przyszły Pan Młody nie musi rezygnować z ponadczasowego rozwiązania jakim jest obdarowanie ukochanej pierścionkiem z brylantem.

Pierścionek nr 1 | Pierścionek nr 2 | Pierścionek nr 3 | Pierścionek nr 4 | Pierścionek nr 5

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!